میز صندلی باغی : ایجاد فضایی شیک و دلنشین در باغ و تراس

میز صندلی باغی یکی از ملزومات مورد نیاز فضا های باز می‌ باشد . که در شرایط مختلف آب و هوایی به ویژه روز ه

توسط مدیر سایت در 29 فروردین 1403

میز صندلی باغی یکی از ملزومات مورد نیاز فضا های باز می‌ باشد . که در شرایط مختلف آب و هوایی به ویژه روز های گرم و مطبوع بهار و تابستان گزینه مناسبی برای استراحت و ریلکس کردن در یک فضای مطبوع و لذت بخش می‌ باشد. حس خوردن یک وعده غذایی یا نوشیدن یک چای  بر روی یک میز و صندلی راحت و شیک در کنار عزیزان بهترین گزینه برای آرامش روح و روان افراد است.

در این شرایط آن چه اسباب آرامش و آسایش شما را فراهم می‌ کند یک دست میز صندلی باغی شیک می‌ باشد. مبلمانی که متناسب با اندازه فضای شما و دکوراسیون شما باشد . و به اندازه تعداد اعضای خانواده صندلی داشته باشد . تا در دورهمی های خانوادگی احساس خوب با هم بودن را در کنار عزیزان تجربه کنید . با این تفاسیر دیگر وقتش رسیده که مبلمان قدیمی و رنگ و رو رفته را با ست های شیک و لوکس جدید جایگزین کنید. تا هم دکوراسیونتان تغییر کند و هم از دورهمی ها بیش از پیش لذت ببرید.

میز و صندلی باغی

مهمترین نکات خرید میز و صندلی باغی

همان طور که برای تهیه و خرید هر وسیله ای ابتدا کمی بررسی و تحقیق می کنی ، بهتر است برای مبلمان باغی هم کمی تحقیق کنید که کدام مدل برای شما مناسب تر است . برای تعیین مناسب بودن یک میز و صندلی معیار های مختلفی وجود دارد . که توجه به آن ها د رخرید مناسب ترین و بهترین میز صندلی باغی با عمر طولانی به شما کمک می کند . پس با دقت به این موارد مهم که در ادامه اشاره می شود توجه نمایید:

 • موقعیت جوی و نوع آب و هوا

دقت کنید که قرار است میز صندلی باغی خود را در کدام منطقه آب و هوایی و په شهری و با چه شرایط جوی استفاده نمایید . با توجه به این موضوع بهتر می توانید جنس کار خود را انتخاب کنید . مثلا اگر در مناطق شمالی کشور زندگی می کنید ، بهتر است به دلیل رطوبت بالا جنس آهنی خرید نکنید چرا که به مرور زمان زنگ می زند .
اما می توانید با رعایت اصول مهم نگهداری از مبلمان باغی این مدل و جنس را حتی در مناطق معتدل هم استفاده نمایید .

انواع چمن مصنوعی  

 • دقت در مواد اولیه بکار رفته در تولید میز صندلی باغی

مواد اولیه مورد استفاده در میز صندلی باغی بسیار متنوع اند . و هر کدام خصوصیات خاصی دارند و نقاط ضعفی نیز دارا می باشند . با اگاهی از آن ها بهتر می توان مناسب ترین گزینه ها را برای خود انتخاب کرد . جنس های مرسوم و رایج شامل میز صندلی باغی جنس های چوبی ، آلومینیومی ، آهنی ، پلیمری و پلاستیکی ، سنگی و گچی می باشند . جنس آلومینیوم و گلیمر معمولا در مناطق مرطوب استفاده شده . و مقاومت بیشتری به رطوبت دارند .

اما ممکن است به مرور رنگ آن ها بپرد و دیگر مثل اول زیبا نباشند . جنس چوبی و آهنی ممکن است در صورت پاک شدن رنگشان پوسیده و فرسوده شوند . زنگ بزنند. و جنس سنگی بسیار سنگین است و ممکن است ترک بردارد . همچنین جنس سیمانی نیز ممکن است لب پر شود.

میز و صندلی تاشو

 • اتتظار شما از مبلمان

  مشخص کنید که از میز صندلی باغی خود چه انتظاری دارید. اگر به دنبال یک صندلی لمی می‌ باشید که روی آن ریلکس کنید. و ساعتی به تماشای فضای سبز در آرامش بپردازید. می ‌توانید مدل‌ هایی را انتخاب کنید که پشتی آنها به سمت عقب متمایل است. و حالت لمیده تر دارند. اما اگر به دنبال استفاده از صندلی‌ ها برای دورهمی‌ ها با دوستان و اقوامتان می‌ باشید، بهتر است میز و صندلی‌ های کلاسیک‌ تر که پشتی آنها به حالت ۹۰ درجه و استاندارد قرار می‌گیرد انتخاب کنید.

  چمن مصنوعی روف گاردن
 • ابعاد فضای باز

  قبل از اینکه اقدام به خرید هر مدل میز صندلی باغی نمایید، ابتدا اندازه فضای خود را در نظر بگیرید. بهترین و زیباترین میز و صندلی‌ های باغی در صورتی که در فضای بیش از حد کوچک قرار بگیرند ، جذابیتی نخواهند داشت. اندازه مبلمان ویلایی را باید متناسب با ابعاد فضا در نظر بگیرید. اگر فضای کوچکی مثل تراس کوچک یا فضای کمی در حیاط خود دارید سعی کنید از صندلی‌ های کوچک و تاشو استفاده کنید.
 • مشخص نمودن جایگاه میز صندلی باغی

  وقتی قصد دارید یک ست میز صندلی باغی خریداری نمایید دقت کنید که قرار است آن را در کجا قرار دهید. آیا داخل اتاقک ویلا یا روی تراس مسقف یا تراس سرباز و یا حیاط. و مشخص کنید که چقدر در معرض نور شدید آفتاب و رطوبت است. آیا شما دائماً مجبورید کف محلی که صندلی روی آن قرار دارد را بشویید یا خیر. همه این‌ها در تعیین جنس صندلی باغی اثرگذاند.

قیمت میز صندلی باغی

قیمت مبلمان باغی را جنس آن ، کیفیت جنس و رنگ روکش آن ، جنس تشک و پارچه های استفاده شده در تولید تشک ها ، تعداد خم هایی که در میز صندلی باغی فلزی وجود دارد ، برند و تولید کننده و .... تعیین می کند . و هر چه کیفیت بالا تر رود مسلما قیمت میز صندلی باغی هم بیشتر می شود .

قیمت چمن مصنوعی
 نکات مهم برای نگهداری از میز صندلی باغی

همان طور که گفتیم میز و صندلی‌ های حیاطی انواع مختلفی عرضه می‌ شوند. که هر یک ویژگی‌ها و نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند. با دانستن ویژگی‌ های هر مدل و جنس بهتر می‌توانیم از آن نگهداری کرده و طول عمر آن را بالا ببریم. برای مثال مبلمان باغی فلزی نسبت به آب ضعف دارد. و ممکن است در ارتباط با رطوبت دچار زنگ زدگی شود. و باید مراقب باشیم که رنگ آن که برای حفاظت در برابر رطوبت زده شده، دچار خراشیدگی یا رنگ پریدگی نشود. یا مبلمان پلیمری بیش از حد در برابر نور شدید آفتاب قرار نگیرد. چرا که دچار رنگ پریدگی می‌شود. و مراقبت‌ هایی از این قبیل.

 • در نظر گرفتن قیمت میز صندلی باغی قبل از خرید

  قیمت میز صندلی باغی تاثیر زیادی در خرید ما دارد. عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت میز و صندلی باغی موثرند. که برخی از مهم‌ ترین آنها شامل: نام تولید کننده و برند آن مواد اولیه به کار رفته در تولید مبلمان باغی جهیزات و دستگاه‌ های استفاده شده در تولید میز و صندلی ویلایی کیفیت تولید، کیفیت رنگ روکش صندلی‌، ها و عواملی از این قبیل همه در قیمت مبلمان حیاطی موثرند.


منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن