کنترل گر انواع مختلفی دارد

قیمت دستگاه سی ان سی کم نیست و علاوه بر این باید هزینههای جانبی دیگر را هم در نظر گرفت. در ضمن باید هزینه های جانبی برای تامین مواد اولیه و همچنین آماده سازی کارگاه را هم در این قسمت بیاورید. گام مهم بعدی شما برای داشتن کارگاه سی ان سی، رفتن به سراغ شرکت های فروشنده و خرید دستگاه سی ان سی است. یعنی بدون در نظر گرفتن نیاز بازار و پیش بینی سفارشات آینده ، اقدام به خرید دستگاهی میکنند که بزودی متوجه میشوند برای کارشان مناسب نیست. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه شما در هزینه کردن برای خرید دستگاه سی ان سی خساست به خرج دهید، دستگاه کوچک تر و ضعیف تری خواهید داشت که قدرت مانور شما را پایین می آورد. هر قدر دراین مرحله زمان صرف کنید و مطمئن تر سراغ گام بعدی بروید در آینده و حین کار کمتر دچار مشکل و بحث و جدل با مشتری و کارمندان خواهید شد. بنابراین در وهله اول باید در بیزینس پلن خود مشخص کنید که قرار است چه دستگاهی انتخاب کنید و چه اندازه برای آن هزینه کنید. این دستگاه دارای اندازه و ابعاد مختلفی می باشد و در مکان های مختلف صنعتی برای برش و هاشور مورد استفاده قرار میگیرد و در بیشتر مشاغل به کار گرفته می شوند.باید دقت داشت که این نوع دستگاه با توجه به گستره بسیار فراوانی که دارد توانسته یکی از درآمد زا ترین دستگاه ها در بین دستگاه های صنعتی به شمار رود و مشتریان خاص خود را داشته باشد.

اما این ایده برای جوانان و کسانی که در ابتدای مسیر هستند بهتر بوده و بخش مهمی از هزینه های اولیه کارگاه را از بین میبرد. در ابتدای مقاله به معرفی و نحوه عملکرد NC و انواع CNCها خواهیم پرداخت، تاشناختی کامل و جامع را برای شما خواننده گرامی داشته باشیم. بنابراین می توانیم بیزینسپلن را به طور کلی به چهار بخش تقسیم کنیم که بخش اولیه آن هزینه، بخش دوم مطالعه بازار و آمار فروش، بخش سوم زمان و نحوه تولید و در نهایت بخش چهارم ایجاد یک برند معتبر و بازاریابی است. نام برند و شیوه بازاریابی کسب و کار شما چیست؟ اگر یک بیزینس پلن کامل برای راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc نوشته باشید، به مانند یک چراغ در تاریکی به روشن شدن مسیر شما کمک می کند و راحت تر می توانید به درآمد برسید. اما در طرف مقابل اگر به فکر فعالیت حرفه ای هستید و از یک دستگاه سی ان سی صنعتی کمک می گیرید باید به فکر بازار های بزرگ تر و وسیع تر باشید. مطمئنا در گام های قبلی مشخص کرده اید که حوزه فعالیت کارگاه شما به چه صورت است و به چه دستگاهی نیاز دارید.

وقتی که شما در گامهای اولیه مجوز فعالیت خود را گرفتهاید و مسیر کسب و کار خود را هم مشخص کردهاید، باید کارگاه را برای نصب و راه اندازی دستگاه سی ان سی آماده کنید. در برخی مناطق هم شما باید مهارت خود را به عنوان تکنسین دستگاه سی ان سی به نهاد های دولتی نشان دهید تا مجوز فعالیت شما داده شود. ولی جنس میزکار دستگاه های بدون وکیوم از نوع آلومینیوم با روکش PVC است. مسیر اول این است که خود شما دست به کار شوید و آموزش های لازم برای کار با دستگاه سی ان سی را ببینید. در این صورت شما باید زمان بیشتری به تولید خود اختصاص دهید که مطمئناً روند تحویل محصول به مشتری را هم تغییر میدهد. وقتی که شما به فکر راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc هستید باید بدانید که تولیدکننده چه چیزی هستید و چه زمانی برای تولید آن اختصاص می دهید.

با وجود این اینکه ایمنی دستگاه سی ان سی در سطح بسیار بالایی قرار دارد اما باید بپذیریم که گرفتنبیمه بخشی از مراحل راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc است. بنابراین در جریان راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc شک نداشته باشید که باید امور مالی کارگاه خود را کنترل کنید و حتی از حساب بانکی و حساب مالی استفاده کنید. پس توصیه ما این است که یک حساب مالی جداگانه برای کارگاه خود داشته باشید تا امور جاری کارگاه را به کمک آن کنترل کنید. این دستگاه ها اگرچه قیمت بالاتری دارند، اما برای شروع کار مناسب هستند و شما می توانید کار خود را با هزینه اولیه کمتری شروع کنید. اگر هم به دنبال یک دستگاه سی ان سی ارزان هستید استفاده از دستگاههای کارکرده بهترین پیشنهاد ممکن است که هزینه های اولیه شما را به شدت پایین می آورد.فقط به این نکته توجه داشته باشید که گام های بعدی و بلند مدت کسب و کار خود را در نظر بگیرید تا در صورت پیشرفت مجبور به تعویض دستگاه خود نشوید. بنابراین ، یک سیستم حلقه بسته می تواند بی نظمی های سرعت و موقعیت را اصلاح کند.

دیدگاهتان را بنویسید