چگونه با دستگاه سی ان سی کار کنیم؟

درست است که برخی تولیدکنندگان CNC، پشتیبانی های فنی را از دستگاه را ارائه می دهند؛ اما این بدان معنا نیست که وظیفه دارند نحوه روشن کردن کامپیوتر را به شما یاد بدهند. دستگاه های اروپایی هم خیلی گران است.از همه مهمتر خدمات و پشتیبانی است که فقط در دستگاه های ایرانی وجود دارد.برندهای خوب ایرانی که اکثرا در اصفهان مستقر هستند توصیه میشود. در ابتدا ماشین های سی ان سی مختلف روش کار و برنامه ریزی خاص خود را داشتند و در این حین ماشین سازان و پیشکسوتان تصمیم به استاندارد سازی برنامه ها گرفتند و مفهوم جی کد (g-code) را بنا نهادند و همه ملزم به استفاده از کدهای استاندارد شدند. از سنگ فیروزه گرفته تا سنگ عقیق و انواع سنگهای تزئینی، همه آنها قابلیت برش و شکل دهی به کمک دستگاههای CNC سنگ را دارند. شما چه بخواهید به عنوان تکنسین دستگاه سی ان سی (تکنسین دستگاه تراش cnc) عمل کنید اخیراً یک دستگاه خریده باشید و به فکر کار کردن با آن باشید، نیاز دارید که در برخی حوزه های خاص مهارت داشته باشید تا بتوانید دستگاه را به خوبی کنترل کنید. البته فعالیت در این حوزه نیاز به مهارت بالایی دارد و فرد باید بتواند تجهیزاتی آماده کند که توسط عموم مردم پذیرفته شود.

در این سنگ نوشتهها شما ممکن است یک تابلوی سنگی خیلی بزرگ برای شهرداری آماده کنید که در آمد آن بسیار بیشتر از تابلوهای سنگی کوچک است. بر روی این تابلوهای سنگین ممکن است یک آیه قرآنی، یک بیت شعر یا حتی یک جمله فلسفی حکاکی شده باشد. حتی اگر شما دستگاه سی ان سی فلزات را داشته باشید باز هم امکان کار بر روی آلیاژهای مختلفی برای شما به وجود می آید که ممکن است آنها را به فلزات آهنی و فلزات غیر آهنی تقسیم بندی کنید. به جرات می توان این پرینترها را نوعی سی ان سی در نظر گرفت. پس شما میتوانید با خرید یک دستگاه کوچک تر، فعالیت خود را در سطح کوچکتری آغاز کنید و سپس به سراغ گام های پیشرفته تر بروید. کاهش خطا، افزایش راندمان کاری، کاهش نیاز به حضور نیروی انسانی همگی از تحولاتی است که با ورود دستگاه سی ان سی به صنعت رخ داده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا خرید، فروش و یا استعلام قیمت به صفحه دستگاه تراش افقی CNC مراجعه فرمایید. مورد دیگر اینکه بر خلاف روشهای دستی و سنتی که محصول خروجی دقت چندان مناسبی نداشت، در این روش دقت برش بسیار بالاست؛ به همین دلیل در صنایعی که نیاز به برش دقیق قطعات وجود دارد میتوان از روش برش لیزر استفاده کرد.

شما هم میتوانید این کار را بر روی انواع مختلف سنگها مانند سنگ گرانیت انجام دهید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. امکان تست قبل از اجرای برنامه کاری بر روی نرم افزار وجود دارد. اگر بتوانید از ابزارهای تخصصی استفاده کنید ، درآمد شما نسبت به زمان بیشتر میشود.همچنین استفاده از نرم افزارهای حرفه ای و سرعت عمل بالا درآمدتان را ارتقا میدهد.البته کسانی هم بوده اند که پس از چند ماه داشتن cnc ، بدون درآمد از این شغل خارج شده اند و دستگاه را هم با ضرر فروخته اند. نرم افزار کامپیوتری می تواند این فایل را برایتان ایجاد کند. نوع سوم دستگاه سی ان سی، دستگاه فرز می باشد که در آن به جای لیزر از نوک فرز استفاده می گردد.. تکنولوژی نوار پانچ شده مدت هاست که منسوخ شده و جای خود را به پردازش دیجیتال در 1950s و 1960s داده است. بهترین دستگاه CNC که بتواند پیچیده ترین اشکال را به صورت ۲و۳ بعدی حکاکی کند چیست و چقدر قیمت دارد؟ در دستگاه های گران قیمت تر، از یک محور فولادی مربعی یا مستطیلیِ ریل مانند با شیارهای جانبی و سایز دقیق استفاده می شود که یاتاقان های فولادی پر شده با گلوله های غلتکی روی آن سر می خورند.

سود زیاد کار با دستگاه سی ان سی و تنوع بسیار زیاد محصولات، مشتری را ترغیب به خرید دستگاه میکند و همین عاملی برای سودجویی عده ای می شود که اقدام به واردات و فروش دستگاه های بی کیفیت میکنند. در این طرح شما باید به شکل واضح و مشخص بخشهای مختلف کسب و کار خود را آنالیز کنید تا نسبت به چیزی که انتظار دارید اقدام کنید. این یعنی برای شما به عنوان یک تولید کننده هم فضای کافی وجود دارد تا به مرور زمان خود را پیدا کنید و به کسب درآمد بپردازید. این تبلیغات اغوا کننده و گول زننده باعث شده تا ضرر و زیان های بسیاری به مردم وارد شود و مردم ناآگاهانه اقدام به ورود به این بازار کنند. اینکه کدام یک از این خنک کننده ها برای برش کاری شما مناسب باشد و از طرف دیگر شدت پاشش آن به چه صورت باشد می تواند روی کیفیت کار دستگاه تراش سی ان سی تأثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید