چگونه با دستگاه سی ان سی کار کنیم؟

بسیار بسیار مهم است که شما قبل از خرید دستگاه سی ان سی از خدمات پس از فروش شرکت فروشنده مطمئن شوید. تهیه رو مبلی، تهیه پارچه و دیگر تجهیزات خانگی که به واسطه پارچه هستند، مورد استفاده قرار میگیرد. با کیفیت ترین برند دنیا را که تهیه کرده باشید ، ظرف کمتر از ۶ماه به سرویس دستگاه نیاز پیدا میکنید. با این وجود اگر می خواهید با نحوه کار دستگاه آشنا شده یا برای امور آموزشی از آن استفاده کنید، می تواند این محصول را تهیه کرده و جیبتان هم خالی نشود. در دنیا بسیاری از شرکت های مطرح اقدام به طراحی و ساخت کنترل های سی ان سی کرده اند. انتخاب نوع دستگاه و همچنین قیمتگذاری دستگاه سی ان سی به علت تنوع محصولات و همچنین درخواست مشخص نمودن نوع متریال مورد نظر و همچنین پروژه های سریالی بسیار مورد توجه قرار دارد. در دستگاههای سنگ معمولا از اسپیندلهای با توان بالا استفاده میگردد.معمولا توان 7 کیلووات و بالاتر میتواند انتخاب مناسبی باشد.همچنین گلویی اسپندل باید ابزارهای با قطر بالا را پشتیبانی کند. یکی از دیگر محدودیت های این دستگاه این است که نباید به صورت مداوم و برای کارهای سنگین از آن استفاده کرد؛ بنابراین سی ان سی با اندازه متوسط پروژه های کوچک و سبک مناسب خواهد بود.

برنامههایی که برای دستگاه فرز به کار برده میشود هم میتواند بر پایه جی کد باشد و هم زبان برنامه نویسی که توسط تیم تولید نوشته شده باشد. همین موضوع هزینه تولید قطعه راه هم کاهش داده و سود افزایش مییابد. برای همین اگر نمیخواهید زمان زیادی را صرف توجیح شرایط و عذرخواهی از مشتری بکنید که اعتبار خودتان هم از بین برود، بررسی خدمات پس از فروش را در اولویت بالایی قرار دهید. شرکت های معتبر ، مشاورین صادق و دلسوزی برای شما خواهند بود چرا که به لحاظ تعداد مشتریان ، نیازی به عدم صداقت و ترغیب شما به خرید ندارند ، و نکته مهم تر این که بخاط یک فروش بیشتر حاظر نیستند اعتبار و سابقه خوب خود را از بین ببرند. تقریبا می توان گفت که در دنیای امروز اگر این نمونه دستگاهها به کناری گذارده شود و دیگر از آن در صنایع استفاده نشود، مشکلات جدی و حادی گریبان گیر تمامی صنایع خواهد شد. دستگاه های سی ان سی جزء پرکاربردترین دستگاه های موجود در بازار در زمینه صنایع چوب، سنگ و فلزات نرم (آلومینیوم – برنج – مس) می باشند. رادوکس، مجموعهای متخصص در امر طراحی و ساخت اتوماسیون و رباتیک خط های تولید از سال 1377 آغاز به فعالیت کرده است.

برخی از شرکت های نرم افزاری هر سه جنبه از برنامه های کنترل دستگاه سی ان سی را در یک بسته نرم افزاری قابل مدیریت، با برچسب CAD / CAE / CAM ادغام کرده اند. قیمت این نوع دستگاه بسته به قدرت آن از 4 تا 25 هزار دلار متفاوت خواهد بود. دستگاه cnc چوب بزرگ را بر اساس ابعاد دستگاه و قدرت عملکرد آن میسنجیم.دستگاه هایی که در صنعت چوب و نجاری کاربرد دارند و از آنها در کارگاه های بزرگ استفاده میشود را دستگاه سی ان سی بزرگ به حساب میآوریم و میتوانند ابعاد بزرگی از چوب های مختلف را برش بزنند و یا روی قطعات بزرگ چوب منبت کاری انجام بدهند.بنابراین میتوان گفت که اندازه ی ابعاد قطعات آن و قدرت آن تعیین کننده است و دستگاه cnc چوب بزرگ جز دسته ی سی ان سی های خانگی و رو میزی نیستن و تفاوت چشم گیری با آن ها دارند و نسبت به نسخه های کوچک فضای بیشتری را اشغال میکنند اما بر خلاف تصور ما دستگاه سی ان سی چوب بزرگ میتواند علاوه بر برش و منبت کاری های پر قدرت، با دقت فراوانی ظریف کاری های چوب را نیز انجام دهد.

متاسفانه به علت افزایش شدید قیمت ارز ، دستگاه های cnc وارداتی دارای افزایش قیمت شدیدی گردیدند که در بسیاری موارد از قدرت خرید مشتریان خارج گردیده. ممکن است سایز دستگاه را درست انتخاب نکنند و یا فعالیتی که قرار است با آن به اهداف خود برسند را درست مشخص نکرده باشند. تجهیزات دستگاه سی ان سی (CNC) چوب اینتک INTECH 100 از بهترین برندهای روز دنیا انتخاب و بکار گیری شده است. اصولاً دستگاههای کوچک و رومیزی به عنوان دستگاه های ارزان شناخته می شوند (دستگاه فرز cnc کوچک را به مانند یک متخصص انتخاب کنید). مهمترین ویژگی یک کنترل قابلیت های نرم افزاری و محاسباتی مناسب در پردازش همگام با قابلیت های ماشینکاری میباشد. اما اگر در سنگ تراشی استعداد داشته باشیم، با یک دستگاه cnc سنگ می توانیم کسب درآمد کنیم. دستگاه فرز،برش و حکاکی سی ان سی cnc چوب. قیمت دستگاههای سی ان سی CNC گروه صنعتی آریو از حدود قیمت 22 هزار دلار تا 15 هزار دلار متغیر است که به طور میانگین در ایران از 500 میلیون تومان شروع میشود و تا بیش از 1 میلیارد تومان ادامه پیدا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید