همه چیز در مورد دستگاه سی ان سی و کاربردهای آن – نوین چوب

سی ان سی برش هواگاز و پلاسما نوع خاصی از روتر سی ان سی که عموما دارای دو محور همزمان X,Y می باشد، جهت برشکاری صفحات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. سی ان سی واتر جت واتر جت نیز نوع خاصی از روتر سی ان سی می باشد و بوسیله دو محور همزمان X,Y و استفاده از یک نازل برش آب پر فشار، عملیات برش را انجام می دهد. اکثر ماشین های ابزار زنی و برشکاری صنایع چوب و سنگ جزء دسته روتر سی ان سی قرار می گیرند ولی لزوما تمام آن ها به این دسته تعلق ندارند. نصب دستگاه های سی ان سی شرکت نوین تاک بصورت رایگان و توسط تکنسین های این مجرب شرکت که با آخرین تکنولوژی دستگاه ها آشنا هستند صورت می گیرد.همچنین آموزش نحوه کار و اپراتوری نیز در هنگام نصب انجام می گیرد و در صورت نیاز به آموزش بیشتر،کلاس های آموزشی در شرکت تشکیل می گردد.

این پرینترهای نوع خاصی از سی ان سی می باشند که با توجه به مواد پایه ای تعبیه شده در آن و به مدد نانو تکنولوژی، الگوهای بسیار دقیقی را که بصورت سه بعدی در کامپیوتر طراحی شده است را به دنیای واقعی می آورد. یکی از مواردی که به شناخت ما از انواع مختلف دستگاه سی ان سی (cnc) کمک میکند و باعث میشود که ما گزینه انتخابی نهایی خود را با توجه به آن انتخاب کنیم، ابزار برشی است که باعث تقسیم بندی مختلفی برای این دستگاهها میشود. بنابراین اپراتور با توجه به طرحی که قبلاً آماده کرده، می تواند از صفحه کنترل دستگاه کمک گرفته و اطلاعات دلخواه خود را در آن وارد کند و دستگاه را روشن کند. تمام دستگاه های سی ان سی در زبان خاص خود به نام G-code برنامه ریزی شده اند و دستورالعمل های مرحله به مرحله، نحوه حرکت را ارائه می دهند. به جرات می توان این پرینترها را نوعی سی ان سی در نظر گرفت. این دستگاه کنترل شده توسط نرم افزار CAM دارای لیزرهایی هستند که قادر به تشخیص حتی نقص های جزئی در محصول نهایی هستند. واحد برق و الکترونیک: ارسال اطلاعات از واحد نرم افزار و تبدیل آن به سیگنالهای خاص و ارسال به موتور ها و دیگر دستگاه های حرکتی و کنترلی وظیفه واحد برق و کنترل می باشد.

این سیستم شبیه بدن یک هنرمند مجسمه تراش عمل می کند: ابتدا طرحی در ذهن ایجاد می کند (واحد نرم افزار)، سپس از طریق سیستم های عصبی فرمان ها به ماهیچه های بدنش ارسال می شود (واحد برق و کنترل) و سپس توسط دستان، چکش و مغار آن تصویر ذهنی به واقعیت فیزیکی تبدیل می شود (واحد مکانیک). این نرم افزار امکان وارد کردن اطلاعات و مختصات برش را به اپراتور می دهد. این شرکت در سال 2001 تاسیس شد. یک راه ساده برای مطمئن شدن از سرویسهای پشتیبانی شرکت فروشنده ، مراجعه به مشتریان قبلی شرکت است. در بسیاری از موارد واحد نرم افزار متصل به کنترلر سی ان سی می باشد، مانند کنترلرهای جدید شرکت زیمنس بنام SINUMERIK. سی ان سی EDM یا تخلیه الکتریکی نوع دیگری از فرز سی ان سی، EDM نام دارد که بوسیله تخلیه شدید جریان الکتریکی عملیات برش قطعات فلزی بخصوص آهن و فولاد را انجام می دهد. در سی ان سی وایرکات، عملیات برش بوسیله یک سیم که نقش الکترود را دارد صورت می گیرد. اکثر فرزهای سی ان سی امروزی توانایی حرکت سه بعد همزمان و بالاتر را دارند که به محورهای X,Y,Z معروفند.

یک ماشین سی ان سی از سه واحد اصلی تشکیل شده است: 1- واحد نرم افزار، شامل نرم افزارهای طراحی، تحلیل و کنترل 2- واحد برق و کنترل ، موتور های حرکتی، بردهای الکترونیکی و دستگاه های برقی جانبی 3- واحد مکانیک شامل بدنه ماشین، محورهای حرکتی و کارگیر هریک از واحدها مجموعه وظایف خاصی را انجام می دهند و از طریق تعامل برنامه ریزی شده به واحدهای دیگر، نتیجه نهایی حاصل می شود. دستگاه سی ان سی سنگ یک نعمت بزرگ محسوب میشود. همچنین در طیف گسترده ای از مواد اولیه از جمله چوب ، سنگ ، فلزات و شیشه کاربرد دارد. دستگاه سی ان سی (CNC) سنگ وسیلهای مناسب برای برش و کندهکاری سنگ است و برای کارهایی مانند سنگنوشته، مجسمههای سنگی، سنگ قبر و … دستگاه سی ان سی وسیله ای است که سخت ترین، پیچیده ترین طرح ها را با نهایت جزئیات برای شما تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید