می تواند انجام شود

فیلم مشاهده شده مربوط به دستگاه cnc سه محور برش و حکاکی ام دی اف و کامپوزیت میباشد.با استفاده از این دستگاه میتوانید بسیاری از طرح های پیچیده و سه بعدی را به راحتی بر روی ام دی اف حک کنید.شما با این دستگاه متوانید پنل های آلمینیومی و کامپوزیت را برش دهید.این دستگاه قابلیت اضافه کردن محور روتاری را نیز دارد. فیلم مشاهده شده مربوط به دستگاه مخصوص منبت کاری می باشد، این دستگاه در ابعاد کوچک ساخته شده و دارای 6 کله گی میباشد که میتواند همزمان 3 جفت پایه مبل را بتراشد. استپ موتورها براشلس یا بدون جاروبک هستند و به همین دلیل هنگام اعمال پالس به ترمینالهای آن، موقعیت شفت به اندازه از پیش تعیین شدهای دوران میکند در حالی که موتورهای DC جاروبک دار، تا وقتی که به ترمینالهای آنها ولتاژ اعمال شود پیوسته به حرکت دورانی ادامه میدهند و اصطلاحا حرکت پلهای ندارند. یعنی بدون در نظر گرفتن نیاز بازار و پیش بینی سفارشات آینده ، اقدام به خرید دستگاهی میکنند که به زودی متوجه میشوند برای کارشان مناسب نیست. مشتری بدون دیدن نمونه کار نمی تواند در مورد کیفیت کار شما قضاوت کند.

بعد از تحویل آنها به مشتری در مورد کیفیت محصولات خود بازخورد بگیرید و در صورت نیاز تغییراتی در آنها به وجود بیاورید. در این صورت شما باید زمان بیشتری به تولید خود اختصاص دهید که مطمئناً روند تحویل محصول به مشتری را هم تغییر میدهد. اگر یک بیزینس پلن کامل برای راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc نوشته باشید، به مانند یک چراغ در تاریکی به روشن شدن مسیر شما کمک می کند و راحت تر می توانید به درآمد برسید. اگر از لحاظ مالی دچار مشکل هستید و سرمایه کافی برای خرید نقدی دستگاه سی ان سی ندارید، از دستگاه سی ان سی اقساطی استفاده کنید. وقتی که شما به فکر راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc هستید باید بدانید که تولیدکننده چه چیزی هستید و چه زمانی برای تولید آن اختصاص می دهید. مطالعه مطلب تکنسین دستگاه تراش سی ان سی در این مورد می تواند به شما کمک کند.

از دید عمومی دستگاههای تراش دارای بستر مورب دارای آزادی عمل بیشتری هستند و تخلیه برادهها با استفاده از آنها سادهتر است. معمولاً برای کسانی که حوزه فعالیت وسیعی دارند و فضای کارگاهی آنها محدود است استفاده از دستگاه تراش چند کاره یا دستگاه سی ان سی چند کاره بهترین پیشنهاد است. وقتی که شما در گامهای اولیه مجوز فعالیت خود را گرفتهاید و مسیر کسب و کار خود را هم مشخص کردهاید، باید کارگاه را برای نصب و راه اندازی دستگاه سی ان سی آماده کنید. گام مهم بعدی شما برای داشتن کارگاه سی ان سی، رفتن به سراغ شرکت های فروشنده و خرید دستگاه سی ان سی است. بدنه یا شاسی دستگاه یکی از قسمتهای مهم دستگاه cnc محسوب میشود. لینیرگاید مکانیزم حرکتی مهمی برای پشتیبانی از بار مکانیکی برای هدایت در مسیر حرکت خطی با کمترین اصکاک محسوب میشود. به طور کلی با حرکت دادن ابزار کار در سه محور اصلی یعنی z , y , x میتوان حرکتهای مختلفی را برای ابزار کار ایجاد کرد. روش هماهنگی بر اساس جدول مختصات کارتزین میباشد یعنی محور های X ، Y و Z .

دستگاه سی ان سی سنگ معمولا در ابعاد دو در سه متر ساخته میشود تا بتواند ابعاد بزرگترین اسلبهای سنگ را پاسخ گو باشد.همچنین محور زد دستگاه باید بتواند کورسی بیشتر از 40 سانتیمتر را با در نظر گرفتن ابزار بزند.دستگاههای کوچکتر از این ابعاد باعث میشوند تا برخی سفارشات بازار را نتوان انجام داد. سروو موتور (servo motor) یک موتور الکتریکی است که با هدف استفاده در سیستم کنترل فیدبک (feedback) طراحی میشود. مسیر اول این است که خود شما دست به کار شوید و آموزش های لازم برای کار با دستگاه سی ان سی را ببینید. مطمئنا در گام های قبلی مشخص کرده اید که حوزه فعالیت کارگاه شما به چه صورت است و به چه دستگاهی نیاز دارید. در سال های اخیر با استفاده از میکروپروسسورها و کنترلرهای قدرتمند، ماشین های سی ان سی بسیار ارزان و قدرتمند شده اند و این صنعت تا جایی اوج یافته است که افراد زیادی برای سرگرمی یا تولیدات شخصی، اقدام به ساخت سی ان سی کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید