می تواند انجام شود

ساخت این سازهها در گذشته به صورت دستی انجام میشده است اما با تولید دستگاه سی ان سی میتوان همان سازهها را با دقت و سرعت بالایی تولید کرد. هدف از بکارگیری فیکسچر این است که قطعه کار با سرعت و دقت بالایی در محل درست قرار بگیرد. مگا ماشین هدف خود را تأمین و تجهیز کارگاه ها و کارخانههای صنعتی با ماشین آلات با کیفیت و به روز داخلی و خارجی قرار داده است. همچنین عده زیادی ازابزارها مانند تیغه فرز، مته ها، برقوها، و قلاویزها هم دارای مقاطع گرد هستند.بنابر موارد استعمال خاصی که قطعات تراشکاری باید داشته باشند آن ها را از مواد مختلف مثلاً از فولاد، چدن، برنز، برنج، مس، فلزات سبک، چوب و یا مواد مصنوعی و نظائر آن ها می سازند.وضع سطح خارجی قطعات تراشکاری می تواند متفاوت باشد. بهوسیلهٔ سیانسی میتوان به سرعت قطعاتی با اندازههای دقیق از فلز یا چوب درست کرد. پیاده سازی و اجرای لوگو های مراکز و طرح های تبلیغاتی بر روی انواع چوب های ام دی اف از جمله فعالیت های این دستگاه ها خواهد بود. در سال 1951 سیستم مونتاژ شده بود و مطالعات پروژه آغاز شد.

زمانی که یک شرکت تصمیم میگیرد که دستگاههای خود را در قالب فروش اقساطی عرضه کند، مطمئناً قیمت دستگاههای این شرکت نسبت به حالت معمول بالاتر خواهد بود. در این سیستم ابزار های مختلف را می توان در حالت های مختلف مورد کنترل قرار داد. برای بدست آوردن فرم استوانه ایی، قطعه کار را توسط ماشین تراش به دور محور خودش( محورگردش) حرکت می دهند.در موقع گردش قطعه کار با ابزار برنده ای که مقابل آن بسته شده و برای جدا کردن براده از روی آن است برخود می کند. عمده مزیت ماشین تراش سی ان سی، سرعت، دقت و کیفیت بالای قطعه نهایی میباشد. در ماشین های cncچوب که حرفه ای ترین مدل ماشین های فرز است عمده کار ، استفاده از عملکرد cnc با توجه به قابلیت های نرم افزار پشتیبانی شده برند کنترلر است .در اینcncتمام تنظیمات من جمله سرعت اسپینل، محورها و حتی مقدار براده برداری و شکل ترسیمی-برشی در نرم افزار تنظیم و بر ماشین پیاده می شود . در این تیپ ماشین های cnc نیز باید اپراتور از قابلیت های کنترلر آگاهی داشته باشد .

این تیپ ماشینهای ابزار جهت کار با راندمان بالا باید از سیستم تعویض خودکار ابزار(tool change) و میز کار مکنده بهره مند باشند. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت، دستگاه تراش را در فرمها و شکلهای مختلفی می سازند اکثر قطعات ماشین آلات، دارای مقاطع دایرهای بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده درصنعت میباشد از همین رو اپراتور تراش علاوه بر تجربه تراش، نیاز به اطلاعات وآگاهی از سیکل های تراش و برنامه های تراش را نیز دارد. تا آنجا که امروزه انواع مختلف دستگاههای cnc، امکان ماشینکاری را با سرعت و دقت بالا فراهم آوردهاند. همانند ماشینهای تراش قدیمی که با نام تراش معمولی میشناسند، در ماشین تراش CNC، قطعه کار در حال چرخش و دوران است. مانند فناوری های در حال توسعه دیگر ، FDM (چاپ سه بعدی) ، cnc به دستورالعمل های دیجیتال مربوط به فایل های ساخت رایانه (CAM) یا طراحی با کمک رایانه (CAD) مانند Solidworks 3D متکی است. کاربرد CNC به ما کمک می کند تا قطعاتی را بسازیم که شاید ساختشان با دست بسیار دشوار و وقت گیر باشد.

دستگاه های CNC معمولاً ابزارها را به واحدهای مشترکی تبدیل می کنند که قابل طراحی باشد . این سری از دستگاههای cnc دارای جدید ترین و قدرتمندترین نوع موتور و کنترلر با بالاترین سرعت می باشند چرا که سرعت و دقت دوپارامتر مهم و غیر قابل حذف در این سیستم می باشند.به طور کلی می توان گفت غالبا برای حرکت محورها از سرو موتورها ئی با سرعت 3000 دور بر دقیقه و اسپیندل هائی باسرعت 24000 دور بر دقیقه استفاده می شود. منظور از تنظیمات کنترلر همان پارامترهای ماشین مانند آفست ها، ضریب گیربکس الکترونیک جهت یک به یک بودن دستگاه و غیره می باشد. بر پایه تعریف IEEE”یک سیستم باز توانایی را فراهم می کند که برنامه های کاربردی در تمامی سیستم عامل ها به درستی اجرا شود” این به معنای انعطاف بسیار معماری کنترلر باز(OAC) هم در سخت افزار و هم در نرمافزار در تمامی سطوح کنترل می باشد. اسلب معمولا از ماده ای به نام فولاد کربنی تولید می شود. معمولا برش پلاسما در مواردی که دقت بالاتر مورد نیاز باشد استفاده میشود و از لحاظ قیمت، کیفیت و امکانات بین هوا گاز و لیزر می باشد. به عنوان مثال می توان به ماشینکاری پرتو الکترونی (Electron Beam Machining) ، ماشینکاری الکتروشیمیایی (Electrochemical machining)، ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM) ، ماشینکاری فتوشیمیایی (Photochemical machining) و ماشینکاری التراسونیک (Ultrasonic machining) اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید