محصولات و دستگاه برش سیانسی CNC (انواع، کاربرد و قیمت) – رادوکس

تقسیم کرد. از لحاظ اندازه میتوان آنها را به cnc کوچک رومیزی و cnc بزرگ صنعتی تقسیم بندی کرد. از نگاهی دیگر میتوان دستگاههای cnc را به دستگاههای بزرگ صنعتی که در کارگاهها و کارخانههای بزرگ استفاده میشوند و دستگاههای کوچک رومیزی که قابل استفاده در محیطهای کوچکتر هم هستند تقسیم کرد. دستگاههای با ابعاد کوچکتر از این کاربرد صنعتی ندارند و فقط برای کارهای تزیینی و خانگی که سرعت و حجم کار اهمیتی ندارد بکار میروند. البته دستگاههای سی ان سی لیزر نیز در این مورد کاربرد دارند که انتخاب آنها با توجه به نوع شیشه انجام میگیرد. این دستگاه ابعاد مختلفی دارد از اندازه های کوچک و رومیزی برای کارگاه های کوچک تا اندازه های بزرگ و صنعتی که با توجه به کاربرد آنها متفاوت اند. این دستگاه دارای یک کامپیوتر برای برنامه نویسی و ورود طرح ، الگو و یا ابعاد برش دلخواهی است که میخواهیم دستگاه بر روی ماده ی اولیه ما که میتواند چوب ، سنگ ، فلزات و یا شیشه باشد پیاده کند و معمولا ماده ی ما بر روی این دستگاه ثابت است و یک و یا چند سر که میتواد فرز ، لیرز و یا هر دو باشد بر روی آن متحرک است و با توجه به نیاز ما و انواع مختلف سی ان سی (cnc) حرکت میکند.

اپراتور دستگاه، دستورات را به زبان G-Code مینویسد و کامپیوتر دستگاه، این کدها را به زبانی قابل فهم برای دستگاه cnc تبدیل میکند و آنها را یکی پس از دیگری اجرا میکند و به این ترتیب عملیات لازم روی سطوح مورد نظر انجام میشود. زبان برنامه نویسی دستگاه سی ان سی، G-Code نام دارد. از این طریق کارایی و عملکرد های متعددی را برای افراد به دنبال دارد. اگر به دنبال خرید دستگاهی ارزان هستید بهتر است به سراغ کیت مینی cnc بروید. اگر به فکر تولید محصولی با استفاده از دستگاه سی ان سی هستید و محدودیت بودجه و فضا دارید بهتر است به سراغ دستگاه مینی cnc بروید. با این تفاسیر، هدف ما از خرید دستگاه CNC، فعالیت در هر حوزهای باشد، امکان استفاده از دستگاه تخصصی مربوط به آن حوزه فراهم است. ساخت این سازهها در گذشته به صورت دستی انجام میشده است اما با تولید دستگاه سی ان سی میتوان همان سازهها را با دقت و سرعت بالایی تولید کرد.

در دستگاه cnc تراش ( به انگلیسی: lathe )، سطح مورد نظر با سرعت زیادی میچرخد و با حرکت ابزار کار بر روی سطح، براده برداری با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام میشود. وجود لقی و اصکاک بین مهرهها در دستگاه cnc تاثیر نامطلوبی بر عملکرد آن خواهد گذاشت. رنگ دستگاه باید بصورتی باشد که فلز را در برابر خوردگی حفظ نماید.سنگهای ازجمله تراورتن بدلیل پایه آهکی خود خورندگی بالایی دارند و رنگهای معمولی را به سرعت از بین میبرند.استفاده از ترکیب آستر زینکریچ(بر پایه روی)و رنگ ضد آی اپوکسی انتخاب مناسبی است.معمولا یک لایه آستر و دو لایه رنگ پوشش مناسبی برای دستگاه فراهم میآورد. همچنین در این روش، بین سطح کار و نازل هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد؛ به همین دلیل احتمال آلودگی سطح کار کاهش مییابد. یکی از ویژگیهای اصلی این دستگاهها این است که به نحوی ساخته شده اند که توانایی عملکرد صحیح و بدون نقص شبانه روزی دارند.

در مقایسه بدنه فولادی و چدنی میتوان گفت بدنههای فولادی به هزینه کمتری ساخته میشوند در حالی که بدنههای چدنی به دلیل ساختار خاصشان توانایی بیشتری در جذب ارتعاشات دستگاه دارند. بدنه یا شاسی دستگاه یکی از قسمتهای مهم دستگاه cnc محسوب میشود. این ماشین یکی از پرکاربردترین ماشینهای سی ان سی محسوب میشود. ایجاد ورودی برای دستگاه سی ان سی و تبدیل این ورودی به خروجی نیازمند نرم افزارهای CAD (Computer Aided Design) و CAM (Computer Aided Manufacturing) است. استفاده از لفظ CNC به معنی استفاده از کنترل عددی کامپیوتری در نرم افزار این دستگاهها. برای اضافه کردن این محور های دورانی به یک فرز CNC میتوانیم از DEVICE های مکانیکی مانند روتاری که در اشکال مختلفی هستند و کاربرد های گوناگونی دارند بهره برد. شرکتهای زیادی در زمینه ارائه خدمات برش CNC چوب فعالیت دارند و محصولات مختلفی از آنها در بازار موجود است. آب با فشار قوی توانایی برش سختترین سطوح را دارد. یکی از مشکلاتی که در برش فلزات با لیزر وجود دارد این است که برخی فلزات توانایی مقاومت در برابر حرارت بالای ایجاد شده در این روش را ندارند و گرمای زیاد موجب ذوب شدن و تغییر شکل فلز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید