محصولات و دستگاه برش سیانسی CNC (انواع، کاربرد و قیمت) – رادوکس

شاسی دستگاه سی ان سی سنگ باید توان تحمل وزن قطعات سنگ را داشته باشد.همچنین برای تحمل تنش بالاتری نسبت به دستگاههای روتر معمولی طراحی شده باشد.همچنین در طراحی شاسی باید مسیرهایی برای خروج آب در نظر گرفته شود.طراحی باید بصورتی باشد که تا حد امکان از ریلها و قطعات اصلی در برابر نفوذ و پاشش آب حفاظت کند.استفاده از کاورهای ضد آب برای جفاظت ریلها یک روش معمول است.اما متاسفانه طول عمر این کاورها زیاد نیست.لذا بهتر است در طراحی شاسی روشهای در نظر گرفته شود تا کمترین امکان تماس آب با ریلها و قطعات وجود داشته باشد. در ساخت دستگاه سی ان سی چوب گروه صنعتی آریو از فناوری ساخت شاسی دابل فریم (Double Frame) استفاده شده است و اتصالات آن تمام جوش است که این باعث پایداری و ایستایی بیشتر و لرزش و تنش کمتر در عملکرد ماشین می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ماشین های سی ان سی و شرایط فروش و همچنین پاسخگویی به مشکلات فنی می توانید با شرکت ماشین سازی آمل برش ارتباط برقرار نمایید.

بیشتر دستگاه هایی که برای کارگاه های خانگی می خرید، میزهای آلومینیومی دارند که نمی توانید از آن جدا شوید. توان پیشروی با واحد متر بر دقیقه بیان شده و هر چه این عدد بیشتر باشد سرعت سی ان سی بیشتر است. سومین بدفهمی در مورد سی ان سی ها منحنی یادگیری است. همچنین دستگاه های cnc چوب با توجه به ابعاد میز کار ، قابلیت نصب 1 الی 6 کله قلمگیر را دارند که جهت تولید کارهای تیراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین، می توانید قطعه کار را به یک تخته اضافی بچسبانید تا بعدا در امتداد خط چسب جدا شود. همچنین، با کمک CNC می توانید یک طرح را چندین بار بسازید. دستگاه های CNC میز مسطحی دارند که قطعه کارتان روی آن قرار می گیرد و می توانید از چند گیره برای نگه داشتن یک تخته مربعی شکل در جای خود استفاده کنید. در نهایت در گام های بعدی می توانید به سراغ دستگاه های پیشرفته تر و قوی تر بروید تا امکان کسب درآمد بیشتر برای شما فراهم شود. به ویژه اگر قطعات به قدری ناصاف باشند که نتوان آنها را روی دستگاه قرار داد؛ قطعا ادامه کار مشکل ساز می شود. دسترسی آسان به منو ها و داشتن FEATURE های مختلف در کمک رسانی به اپراتور و همچنین USER-FRIEND بودن کنترل مواردی هستند که به کیفیت یک کنترل کمک می نمایند.

حال اگر این دستگاه در اختیار یک ربات قرار گیرد و ربات بتواند در جهت های مختلف آن را حرکت دهد، به راحتی میتوان از قبل روند کار دستگاه را برنامهریزی کرد و انتظار یک کار دقیق و با کیفیت از آن داشت. خصوصیت این دستگاه استفاده از جریان آب با فشار قوی است که این جریان را نیز می توان با موادی ترکیب کرد تا استحکام آن بالاتر رود. دستگاه سی ان سی خانگی بیشتر برای مصارف سرگرمی، آموزشی و ساخت ماکت استفاده می شود. معمولا پروژه های CNC نسبت به پروژه های معمولی به تفکر بیشتر و کار عملی کمتری نیاز دارند. همچنین توجه داشته باشید که CNC یک ماشین جادویی نیست که تنه درخت را به یک پروژه تمام شده تبدیل کند. سیستم آب خنک با توجه به گردش مداوم آب داخل اسپیندل برای انجام کارهای خدماتی که مدت زمان کار در آنها زیاد است مناسب می باشد. البته نگه داشتن کار بر روی CNC نیز با توجه به نوع پروژه، مسئله مهمی محسوب می شود. از آنجایی دستگاه قیمت سی ان سی به شدت به دلار وابسته است و قیمت دلار نیز هر روز در حال تغییر است، قیمت ها به دلار عنوان می شوند.

با استفاده از این ویژگی امکان تغییر خودکار ابزارها فراهم شده و میتوان از آن برای حکاکی، برش، منبت یا سوراخ کاری استفاده کرد. معمولا این روکش یک پلاستیک با اصطکاک پایین از درلین، تفلون یا مواد با مقاومت کم به اصطکاک است. کاربران باتجربه به قدری با CNC با مهارت کار می کنند که انگار دارند یک طرح ساده می کشند. با این وجود، کاربرد CNC نیز بدون صرف زمان و تلاش کافی، نتیجه بخش نخواهد بود. ماشین آلات CNC مانند هر ابزار دیگری نیاز به یادگیری دارند؛ اما با کاربرد این دستگاه ها، پتانسیل بزرگی را برای افزودن جزئیات و دقت جدید به پروژه هایتان ایجاد می کنید. به خاطر همین حرکت های یک باره و غیر منتظره باید از گیره ها نیز به روش هوشمندانه ای استفاده کنید. البته، انتخاب طرح قبل از انجام پروژه، کار جالب و سرگرم کننده ای است. دستگاه سی ان سی (CNC) چوب نام عامیانه و خلاصه و نام اصلی و کامل این دستگاه (Computer Numerical Control) است که در بین ماشین آلات صنعت چوب برای انجام عملیات ابزار زنی و اجرای طرح روی چوب و همینطور برش از آن استفاده می شود. شاید اکثر مردم با این فکر که اولین پروژه شان را بی نقص انجام می دهند، CNC می خرند.

دیدگاهتان را بنویسید