محصولات و دستگاه برش سیانسی CNC (انواع، کاربرد و قیمت) – رادوکس

دستگاه سی ان سی خانگی بیشتر برای مصارف سرگرمی، آموزشی و ساخت ماکت استفاده می شود. به عنوان مثال قیمت دستگاه CNC خانگی که برای برشکاری در ابعاد کوچک ساخته شده است با قیمت دستگاه CNC سه بعدی که برای مصارف گسترده تر و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. ولی به طور کلی این که چه جنسی مورد استفاده قرار بگیرد تماما به این که محصول شما از چه نوعی است وابسته خواهد بود. پس از تهیه کیت، باید بخشهای مختلف آن را مونتاژ کنید تا بتوانید به تولید محصولات مورد نظرتان بپردازید.برای مشاهده و خرید کیت کامل مینی cnc رومیزی کلیک کنید. به همین دلیل و با گسترش فن آوری های حوزه الکترونیک و کامپیوتر، این ایده اساسی به ذهن مخترعین رسید تا کنترل یک ماشین بوسیله برنامه هایی دقیق و کم اشتباه صورت بگیرد. به کمک این تکنولوژی ها تولید بسیار راحت است، با نرم افزار طراحی کنید، فایل را به سی ان سی منتقل کنید و قطعه کار را طبق نقشه دریافت نمایید. از نرم افزارهای CAD برای طراحی یک سازه استفاده میشود در حالی که از نرم افزارهای CAM برای تولید یک سازه از روی یک طرح استفاده میشود.

ماشین کنترل عددی یا سی ان سی با این مفهوم امروزی که آن را می شناسیم، بعد از جنگ دوم جهانی توسعه پیدا کرده است. اولین دستگاه cnc در سالهای 1940 تا 1950 طراحی شدند که توسط نوارهای کاغذی یا پانچ شده کار میکردند و در سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ ارتقا پیدا کردند و توانستند به طریق آنالوگ و فرمان گرفتن از کامپیوترها کار کنند. همچنین نرم افزار و کنترلر چنین سیستمی از نکات حائز اهمیت است که در ادامه به خصوصیات فنی نمونهای از سی ان سی سوراخ کاری و نحوه ارتباط با اپراتور پرداخته میشود. نرم افزار دیگر، نرم افزار طراحی که با توجه به مدل و شرکت سازنده دستگاه، ممکن است از هر کدام از نرم افزارهای فتوشاپ، کورل دراو یا تری دی مکس استفاده شده باشد. از نگاهی دیگر میتوان دستگاههای cnc را به دستگاههای بزرگ صنعتی که در کارگاهها و کارخانههای بزرگ استفاده میشوند و دستگاههای کوچک رومیزی که قابل استفاده در محیطهای کوچکتر هم هستند تقسیم کرد. بنابراین در سیستم closed-loop میتوان بی نظمی های سرعت و موقیعت را اصلاح نمود. این فرز به صورت زیر اصلاح شد: تمام میزها، ریلها، موتورها و کنترل ها حذف شد.

در زیر بخش هایی از یک مقاله را ذکر می کنیم که در اوت سال 1996 توسط انجمن ماشین سازان آمریکا منتشر شده است. با توسعه صنایع الکترونیک، حافظه اطلاعات از نوارهای مغناطیسی به صورت دیجیتالی تبدیل شد و نوع جدیدتری از ماشین های NC را ایجاد کرد. کارت های پانچ شده و نوارهای مغناطیسی یک نوع پرکاربرد و مناسب برای ماشین های NC اولیه بوده است. این منطق توسط یک دستگاه واسطه تولید می شد و به ماشین فرمان می داد. کنترل گر یک بخش مرکزی دارد که توسط یک نرم افزار رابط مدیریت می شود. این دستگاه مانند دیگر دستگاه های CNC با برنامه ریزی نرم افزاری به برش چوب می پردازند. سی ان سی واترجت ابزاری است که مواد سخت مانند گرانیت و فلز را با فشار بالای آب میبرد. CNC برش پلاسما که به صورت دو بعدی به برش چوب و فلز می پردازد. CNC برش لیزری که برای حکاکی دو بعدی روی چوب، فلز و پلاستیک کاربرد دارد. CNC سه بعدی که همانطور که از نامش پیداست، قابلیت برش و حکاکی به صورت سه بعدی روی مصالح مختلف را داراست. همانطور که در ابتدا گفته شد، CNC مخفف سه کلمه Computer Numerical Control به معنای کنترل عددی بوسیله کامپیوتر است.

فرض کنید که اپراتور ماشین (یک تراشکار) بخواهد روزی پنجاه عدد بوش سه پله تولید کند. سه مولد حرکتی هیدرولیکی با قابلیت تنظیم سرعت به سر پیچ های حرکت دهنده (lead-screw) متصل شد. برای ایجاد این حرکت از ریل و واگن (linear guide) استفاده میشود. دستگاه سی ان سی cnc به دستگاهی گفته می شود که طرحی دیجیتالی یا مجموعه ای از اعداد را به قطعه ای ملموس فیزیکی مبدل می کند. بیرونی ترین بخش دستگاه، بدنه آن است که شباهت زیادی به بدنه فرز های دستی دارد. دستگاه CNC توانایی زیادی در تحمل وزن های بالا دارد و از همین رو برای برش و حکاکی روی انواع مصالح کاربرد دارد. بخش مکانیکی دستگاه که از دیگر بخش های مهم است شامل شاسی، موتور های حرکتی، چرخ دنده و شانه، تسمه تایم، اسپیندل و سیستم روغن کاری می باشد. دستگاه همیشه دقیقا همان کاری را انجام می دهد که شما به آن می گویید.

دیدگاهتان را بنویسید