قیمت و خرید دستگاه سی ان سی سنگ ، چوب و

در ادامه با انواع این دستگاهها آشنا خواهیم شد. در ادامه ابتدا با انواع ماشین سی ان سی بر اساس نوع عملکرد و بعد با انواع آن طبق جنس قطعه کار آشنا خواهیم شد. دستگاههای سی ان سی را بر اساس جنس سطح کار مورد نظر نیز دسته بندی میکنند. در این دستگاه، سطح کار بین دو الکترود قرار میگیرد و با تخلیه جریان الکتریکی بین دو الکترود، این امکان فراهم میشود که سطح مورد نظر را به شکل دلخواه درآورد. دستگاههای سی ان سی انواع مختلفی دارند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد اما بهتر است ابتدا به بررسی تفاوت بین دستگاه NC و CNC بپردازیم. یک دستگاه cnc از سه بخش اصلی تشکیل شده است: بخش مکانیک، کنترل و برق قدرت.هر کدام از این بخشها شامل قطعات مختلفی هستند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. اسپیندل یکی از مهمترین نقش ها را در کار سی ان سی دارد لذا ترجیحا دستگاهی انتخاب نمایید که دارای قدرت بالا و متناسب با نیاز شما باشد.

البته کار با چنین دستگاههایی پیچیده تر از کار با دستگاههای سی ان سی کوچک است و نیاز به آموزش تخصصی دارد. معمولا این سیستم به دستگاه کمک می کند تا سریع تر حرکت کند؛ ولی در عین حال، کمی پر سر و صدا است و گرد و غباری که در چرخ دنده گیر می کند، گاهی موجب شوک حرکتی می شود. این دستگاه نسبت به مدل عمودی دستگاه سی ان سی گران تر است اما با توجه به درخواست و کارایی بالا بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید آن می کنند. دیدیم که در سی ان سی دو محوره، دستگاه قادر به حرکت در دو محور بود اما در cnc سه محوره میتوانیم حرکاتی در سه محور مختلف داشته باشیم. اطلاعات مفیدی برای شما در رابطه با دستگاه سی ان سی داشته باشیم. این دستگاه نسبت به سی ان سی دو محوره آزادی حرکت بیشتری دارد. متناسب با نوع دستگاه CNC ممکن است ابزار، قطعه کار یا هر دوی آنها در یک یا چند محور، قابلیت چرخش و جابجایی داشته باشند که مجموع آنها درجات آزادی دستگاه را تعیین میکنند. همچنین به دلیل آزادی حرکتی بیشتری که دارند دقت و ظرافتی که این دستگاهها فراهم میکنند بیشتر از نمونه های قبلی است.

هر چه قطر نازل در روش واترجت کمتر باشد فشار آب خروجی از آن بیشتر خواهد بود و در نتیجه دقت برش افزایش مییابد. سنگهایی که برای مصرف در صنایع مختلف استفاده میشوند انواع مختلفی دارند. این نوع کنترل ها در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوتی ساخته میشوند . در دستگاه cnc تراش ( به انگلیسی: lathe )، سطح مورد نظر با سرعت زیادی میچرخد و با حرکت ابزار کار بر روی سطح، براده برداری با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام میشود. در برخی موارد، مشخصات فنی در نظر گرفته نمیشوند و مواردی مانند شرایط فروش دستگاه cnc سنگ همچنین خدمات ارائه شده توسط فروشندهها اهمیت دارد. این موضوع در مورد برخورداری از گارانتی و نحوه بستن قرارداد اهمیت بسیاری دارد. در دنیا بسیاری از شرکت های مطرح اقدام به طراحی و ساخت کنترل های سی ان سی کرده اند. از نگاهی دیگر میتوان دستگاههای cnc را به دستگاههای بزرگ صنعتی که در کارگاهها و کارخانههای بزرگ استفاده میشوند و دستگاههای کوچک رومیزی که قابل استفاده در محیطهای کوچکتر هم هستند تقسیم کرد. دستگاههای cnc بزرگ مناسب برای استفاده در چنین مواردی هستند. قرار نیست همه چیز در دستگاه و همه کار برای دستگاه و ان هم مجانی توسط تکنسین انجام شود.

برای تولید در مقیاس بزرگ، ممکن است نیاز باشد برخی دستگاهها عملکرد شبانه روزی داشته باشند زیرا در برخی خطوط تولید، ممکن است کوچکترین وقفه در عملکرد دستگاه، فرایند تولید سایر محصولات را تحت تاثیر قرار دهد. این دستگاهها چون به زوایای زیادی از محصول دسترسی دارند در صنعت چوب و مبلمان و در صنایع سنگ و فلز به طور گسترده برای پیکرتراشی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین ممکن است حرکت در برخی از این پنج محور برای قطعه کار و برخی دیگر برای ابزار در نظر گرفته شده باشد. منظور از حرکت ناهمزمان در سه محور این است که در هر لحظه فقط حرکت در دو محور مجاز است و اگر نیاز به حرکت در محور سوم باشد، باید حرکت در دو محور دیگر متوقف شود تا محور سوم فعال شود. البته اسپیندلهای آب خنک نیاز به دقت بیشتری در نگهداری دارند. این اعداد، بازههای پیشنهادی هستند و ممکن است بنا به ویژگیهای خاص سطح مورد نظر، نیاز به توانهای متفاوتی داشته باشید. یکی از کاربردهای اصلی دستگاههای cnc استفاده در فرزکاری (به انگلیسی: milling ) است.

دیدگاهتان را بنویسید