قیمت و خرید دستگاه سی ان سی سنگ ، چوب و

در دستگاه CNC چوب، مهمترین ابزار، ابزار برشی است که باعث تغییر نام گذاری آن و اختصاصی شدن دستگاه برای مواد چوبی شده است. تمام دستگاه های سی ان سی در زبان خاص خود به نام G-code برنامه ریزی شده اند و دستورالعمل های مرحله به مرحله، نحوه حرکت را ارائه می دهند. دستگاه های سی ان سی انواع بسیار گوناگون، کاربرد های متفاوت و عملکرد مخصص به خود را دارند که معروف ترین آنها، دستگاه های لیزر سی ان سی و دستگاه فرز سی ان سی و سی ان سی مخصوص برشکاری متریال با جنس و متریال های مختلف را می توان نام برد. این دستگاه دارای اندازه و ابعاد مختلفی می باشد و در مکان های مختلف صنعتی برای برش و هاشور مورد استفاده قرار میگیرد و در بیشتر مشاغل به کار گرفته می شوند.باید دقت داشت که این نوع دستگاه با توجه به گستره بسیار فراوانی که دارد توانسته یکی از درآمد زا ترین دستگاه ها در بین دستگاه های صنعتی به شمار رود و مشتریان خاص خود را داشته باشد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که برای انجام پروژه های CNC باید درست مانند پروژه های سنتی زمان بگذارید و تلاش کنید. این خطاها ممکن است ناشی از تغییرات بار، درجه حرارت، کالیبرهنبودن دستگاه یا خطاهای سیستمی باشد. سی ان سی یا Computer Numerical Control ( به اختصار CNC) یک دستگاه فوق العاده دقیق برای برش و یا حک یک طرح یا لوگو بر روی چوب ، فلز ، سنگ و شیشه است این دستگاه طبق کد های برنامه نویسی شده در رایانه عمل میکند. این دستگاه دارای یک کامپیوتر برای برنامه نویسی و ورود طرح ، الگو و یا ابعاد برش دلخواهی است که میخواهیم دستگاه بر روی ماده ی اولیه ما که میتواند چوب ، سنگ ، فلزات و یا شیشه باشد پیاده کند و معمولا ماده ی ما بر روی این دستگاه ثابت است و یک و یا چند سر که میتواد فرز ، لیرز و یا هر دو باشد بر روی آن متحرک است و با توجه به نیاز ما و انواع مختلف سی ان سی (cnc) حرکت میکند. البته دستگاههای سی ان سی لیزر نیز در این مورد کاربرد دارند که انتخاب آنها با توجه به نوع شیشه انجام میگیرد.

طبق قرارداد اولیه اقداماتی در ذیل خدمات پس از فروش دستگاه سی ان سی قرار می گیرد که اگر شرکت معتبر باشد قطعا به آن ها وفادار خواهد بود. دستگاه های CNC از دو نوع مختلف موتور استفاده می کنند. اسپیندل به عنوان یک رابط بین محورها و موتور دستگاه عمل میکند و به نوعی سرعت حرکت آن، نوان یکی از نشانههای بازدهی و کارایی دستگاه شناخته میشود. کنترل حرکت دستگاه های CNC عموما توسط موتورهای پله ای یا به موتورهای سروو موتور ها که برای حرکت دقیق استفاده می شوند صورت می گیرد. از طریق این ماشینها میتوان به صورت خودکار فرایندهای اجرایی را کنترل نمود. هدف اصلی این گروه طراحی و تولید ماشین آلاتCNC قالب سازی صنعتی ، ماشین آلات چند محور نظامی ، CNCنمونه سازی صنعتی ، پرینترهای سه بعدی صنعتی ، CNCحکاکی سنگ و CNCچوب که جایگزین فرآیند های سنتی شود ، علاوه بر افزایش دقت موجب تسریع و سهولت فرآیندها و در عین حال موجب کاهش هزینه گردد.

قابلیت تولید انواع سنگهای تزیینی و ساختمانی را داشته و میتوان بهترین استفاده را از آنها برد. زیرا شیشه بسیار سخت و شکننده است و لازم است که از ابزار برشی مناسبی مانند تیغه الماس برای آنها استفاده شود. علت این که دستگاه های واتر جت می توانند برش بزنند، در این است که آب خروجی در یک نازل بسیار باریک ساخته شده از سنگ قیمتی با فشار بسیار بالایی هدایت می گردد تا به صورت مستقیمی خارج شود. می توانید طرح های پیچیده ای بسازید که ساختشان با دست بسیار دشوار و زمان بر است. برشهای دقیق و با عرض بسیار کم از مشخصههای اصلی سی ان سی لیزر است. شرکتهای زیادی در زمینه ارائه خدمات برش CNC چوب فعالیت دارند و محصولات مختلفی از آنها در بازار موجود است. باید در هنگام رنگ دقت گردد تا کمتری روزنه و فضایی بدون پوشش باقی نماند چون خوردگی از کمترین منطقه تماس با فلز آغاز میشود. دستگاهCNC فلزات برای برش انواع فلز و آلیاژهای مختلف استفاده میشود و معمولاً ابزار برش آنها سنگ فرز یا سنبه حکاکی است. این تفاوت در کار باعث شده است که دیدگاه مردم نسبت به دستگاههای سی ان سی این باشد که عملکرد و مکانیزم کار آنها متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید