قیمت دستگاه سی ان سی چقدر است؟

برش CNC از طریق کامپیوتر کنترل می شود (Computer Numerical Control). ماشین های تراش CNC :Computer Numerical Control یک بلوک از مواد جامد (به عنوان مثال آلومینیوم یا چوب) را می گیرند و از ابزارهای چرخشی یا برش های تیز استفاده می کنند تا بخش هایی که نیاز نیست را حذف کنند. فرزکاری با سی ان سی، یک تکنیک موسوم به ساخت کاهشی subtractive manufacturing (یعنی کاهش حجم بلوک تا شکل گیری قطعه) بوده و متفاوت از روش لایه گذاری افزایشی (additive manufacturing) چاپ سه بعدی می باشد. نکته: قطعه های تولید شده بر روی یک پرینتر با متریال نمای چوب و فلز به سختی قطعاتی که از یک بلوک از فلز یا چوب بریده می شود نیستند و در واقع یک شبه مواد محسوب میشود. انواع چاپگرهای سه بعدی با استفاده از فن آوری ها و مواد مختلف وجود دارد. کامپیوتر اطلاعات دریافتی را به کد خاصی در دستگاه تبدیل می کند که ابزارهای برش را کنترل می کند (همانند فرمت فایل G-code که توسط چاپگرهای سه بعدی استفاده می شود). امروزه دستگاه سی ان سی به بخش جدایی ناپذیر بیشتر صنایع تبدیل شده است. تا جایی که امروزه نبود دستگاه cnc خراطی در یک کارگاه ساخت مبلمان بزرگ، مساوی است با تعطیلی آن مجموعه.

دستگاه cnc خراطی در صنعت چوب و نجاری و ساخت مبلمان دارای کاربرد های فراوانی است. دستگاه خراطی چوب از قدیم الایام در صنعت چوب و نجاری و ساخت مبلمان وجود داشته و استفاده می شده. این دستگاهها چون به زوایای زیادی از محصول دسترسی دارند در صنعت چوب و مبلمان و در صنایع سنگ و فلز به طور گسترده برای پیکرتراشی مورد استفاده قرار میگیرند. لیزر مربوط به این دستگاهها در کلاس چهار قرار میگیرند و برای کار با این دستگاه حتما باید به استانداردهای آن توجه ویژهای کرد. در مرحله دوم باید مشخص کنید که برای شروع به فعالیت کارگاه خود نیاز به چه مجوزهایی دارید. از دستگاه لیزر فلزات، برای فعالیت هایی مانند برش، حک، مارک، تراش و جوش روی فلزات استفاده می شود و انواع مختلفی دارند. همچنین با استفاده از دستگاه لیزر غیر فلزات، می توان انواع کارهای برش و حکاکی را روی انواع مختلف مواد از قبیل پلاستیک، پلسی گلاس و … کار کنند. شما ممکن است نیاز به ابزارهای مختلف برش برای مواد مختلف داشته باشید، اما رابط های ابزار موجود در دستگاه معمولا استاندارد طراحی می شوند به طوری که ابزارها اغلب می توانند بین دستگاه های مختلف مبادله شوند و معمولا نیازی به خرید ابزارهای متنوع نیست.

ترموپلاستیک ها می توانند با مواد دیگر مانند سرامیک، چوب، فلز مخلوط شوند که باعث می شود قطعه نمای چوبی یا فلزی داشته باشد. برای کار با این دستگاه ابتدا باید طرح مورد نظر را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند اتوکد یا تری دی مکس آماده کرد. همچنین اگر نظر یا اطلاعاتی در این زمینه دارید که میتواند برای کاربران مفید باشد آن را با ما به اشتراک بگذارید. بهتر است قبل از آنکه خرید خود را تکمیل کنید، همه آنچه که قرار است به صورت خدمات به شما ارائه شود را بدانید تا مشکلی در آینده نداشته باشید. فیکسچر (fixture) وسیلهای است که قطعه کار در آن قرار میگیرد تا آماده ماشینکاری شود. چاپگرهای سه بعدی در کشورهای صنعتی با متریالهای فلزی، رزینی، ترموپلاستیک و پودر پلیمر وجود دارد. آیا نیاز دارید تا طرحهای صنعتی یا هنری خود را نمونه سازی کنید. سی ان سی کوچک و خانگی نمی تواند نیازهای صنعتی و کارگاهی شما را برآورده کند. با وجود این هر دستگاه ویژگیهای خودش را دارد که باید آموخت. باید با تمهیداتی قطعه را جا به جا کرده تا جزییات هر وجه هر کدام جداگانه ایجاد شود (کار خسته کننده ای بوده و گاهی اوقات امکان پذیر نیست).

به دلیل دقت بسیار بالای ماشین CNC امکان تولید قطعات پیچیده توسط این ماشینها وجود دارد. انجام داد. از موارد استفاده این ماشین فوق العاده، می توان به ساخت جعبه، قاب عکس، پازل، ساعت دیواری و همچنین حکاکی روی کیف و کفش چرم، پارچه، تابلو و… قیمت دستگاه سی ان سی cnc خراطی چوب برای ساخت قسمت های چوبی مبلمان از جمله: دسته مبل، پایه مبل و میز و صندلی، تاج تخت و… با این حال ، تراشکاری سی ان سی، با قطعه های چرخشی و ابزار برش ثابت ، برای ایجاد سریعتر و دقیق تر قطعات گرد بهترین عملکرد را دارد. حرکت عمودی این دستگاه باعث شده برای دریل کاری و سوراخکاری بهترین انتخاب باشد. این مقاله برای راهنمایی و کمک به بهترین انتخاب بین این دو دستگاه با توجه به روند کاری شماست. در ادامه مزایا و معایب هر دو دستگاه و کاربردهای آنها شرح داده می شود تا بهترین گزینه برای مصرف کننده مشخص شود. دستگاههای سی ان سی در هر نوعی که باشند از بخشهای مشترکی تشکیل شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید