قیمت دستگاه سی ان سی چقدر است؟

همچنین در طیف گسترده ای از مواد اولیه از جمله چوب ، سنگ ، فلزات و شیشه کاربرد دارد. کاربرد دارد و به علت اتوماتیک بودن دقت بسیار بالایی نسبت به کار های دستی دارد که باعث صرفه ی اقتصادی این دستگاه و کاهش اتلاف وقت و مواد زائد میشود. حرکت سی ان سی برخلاف دستگاههای دیگر کاملا برنامهریزی شده است که همین باعث کاهش خطای انسانی میشود. حال اگر مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیریم، گزینههای بیشتری برای تغییر قیمت دستگاه و شرایط استفاده از آن مطرح میشود. در حال حاضر اسپیندل های موجود در بازار جهانی با چرخش ۱۰۰۰ دور بر دقیقه تا 120000 دور در دقیقه در انواع مختلف از جمله تسمهای، کوپل مستقیم، گیربکسی و یکپارچه تولید می شود. قیمت دستگاه سی ان سی خانگی یا مینی از 500 تا 5000 دلار متغیر است. نتیجه ارتباط بین الکتروموتور، اسپیندل و محورها، حرکت کردن ابزار برشی در جهت های مختلف است. اگر تیزترین و دقیقترین دستگاه های cnc را به حوزه شیشه و موارد مربوط به آن ربط دهیم، این ارتباط نمیتواند اشتباه باشد. ابزارهای CAE مهندسی به کمک رایانه به مهندسین در تجزیه و تحلیل، طراحی، شبیه سازی، برنامه ریزی، ساخت، تشخیص و تعمیر فعالیت های ماشینی کمک می کند.

در این دستگاه ها سوخت گاز به همراه اکسیژن برای جوش دادن و برش فلزات استفاده می گردد. این دستگاهها هم برای برش دادن و هم برای منبت کاری استفاده میشوند که نوع منبت کاری آنها در انواع چهار کله، ۸ کله، ۱۲ کله و غیره وجود دارند. زمانی که تعداد محورهای دستگاه cnc سنگ تغییر میکند، دستگاه مورد نظر آزادی حرکتی بیشتری دارد. روشن شدن موتور و تعیین مختصات حرکتی موتورها با استفاده از یک صفحه کنترل انجام میگیرد که کاربر میتواند مشخصات خود را در این صفحه وارد کند. دستگاه سی ان سی دارای یک الکتروموتور است که به عنوان قلب حرکتی و محرک اصلی آن عمل می کند. واتر جت نیز دستگاهی می باشد برای برش، که با جریان بسیار پر فشار آب کار می نماید. یکی از مزایای دستگاه های واتر جت این است که هیچ گاه بر خلاف اره های صنعتی به خاطر گرم شدن از کار نمی افتند. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب دستگاه باید مدنظر قرار دهیم ابعد دستگاه یعنی مساحت میز و محور Z است که تا حد زیادی به ابعاد پروژه بستگی دارد. قبل از اینکه دستگاه را انتخاب کنیم و به شکل قطعی برای خرید آن اقدام کنیم، باید برخی از اقدامات اولیه برای آن فراهم باشد تا کار با دستگاه راحت تر شود.

در مورد این دستگاه نکات متعددی دیده میشود که برخی از آنها به صورت فنی و برخی نیز به صورت غیر فنی هستند. معمولا برش پلاسما در مواردی که دقت بالاتر مورد نیاز باشد استفاده می گردد و از لحاظ قیمت، کیفیت و امکانات بین هوا گاز و لیزر می باشد. دقت سی ان سی با میلیمتر بیان شده که هر چه این عدد کمتر باشد دقت دستگاه بیشتر است. اما در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که دستگاه CNC چوب چگونه کار میکند و چه تفاوتی با دستگاههای بزرگ دارد. متریالی که به صورت معمول مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از: آلومینیوم، برنج، مس، استیل، تیتانیوم، چوب فوم، فایبرگلس و انواع پلاستیک ها. این دستگاه ها از مجموعه دستگاههایی بسیار پر کاربرد در صنعت برش و تراش می باشد. دستگاه سی ان سی استفاده بسیار زیادی در صنعت تولید ،برش و قطعهسازی دارد. این کامپیوتر وظیفه ارسال برنامههای لازم جهت برش و یا حک فلزات و غیر فلزات را بر عهده دارد. شاید عجیب به نظر برسد، اما اگر سرعت آب به حد کافی افزایش یابد، می تواند حتی فلزات و سنگ را نیز برش دهد. ماشین آلات CNC مانند هر ابزار دیگری نیاز به یادگیری دارند؛ اما با کاربرد این دستگاه ها، پتانسیل بزرگی را برای افزودن جزئیات و دقت جدید به پروژه هایتان ایجاد می کنید.

در هنگام خرید دستگاه به دقت و وسواس نوع خدمات ارائه شده توسط شرکت فروشنده دستگاه را بررسی کنید. همچنین این وضعیت در رابطه با سرعت چرخش اسپیندل نیز وجود دارد هرچه سرعت آن بالاتر باشد، کارایی و بازدهی دستگاه نیز بهتر خواهد بود. و باید موارد دیگری را نیز برای عملکرد بهتر و عمر بیشتر دستگاه در نظر بگیریم. دستگاه کوچکتر یعنی پرت بیشتر این نکته را بخاطر بسپارید. معمولا پروژه های CNC نسبت به پروژه های معمولی به تفکر بیشتر و کار عملی کمتری نیاز دارند. دستگاه فرز CNC برای برش و حکاکی انواع سنگ، چوب و فلزات مناسب است و مزیت آن نسبت به دستگاه لیزر عمق برش و حکاکی وبرجسته سازی می باشد. این تفاوت در کار باعث شده است که دیدگاه مردم نسبت به دستگاههای سی ان سی این باشد که عملکرد و مکانیزم کار آنها متفاوت است. در حقیقت بخش هوشمند این دستگاهها یکسان بوده و تنها ابزار برشی آنها متفاوت است. با این وجود، کاربرد CNC نیز بدون صرف زمان و تلاش کافی، نتیجه بخش نخواهد بود. بخش هوشمند دستگاه نیز از دو نرم افزار تشکیل شده است. یک نرم افزار آن، نرم افزار کنترل است که در برخی از دستگاهها اختصاصی و در برخی دیگر عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید