قیمت دستگاه سی ان سی-فرز-برش-منبت کاری-حکاکی چوب-cnc

درست است که برخی تولیدکنندگان CNC، پشتیبانی های فنی را از دستگاه را ارائه می دهند؛ اما این بدان معنا نیست که وظیفه دارند نحوه روشن کردن کامپیوتر را به شما یاد بدهند. انواع دستگاه CNC از نظر کاربرد کدام موارد می باشند؟ و باید موارد دیگری را نیز برای عملکرد بهتر و عمر بیشتر دستگاه در نظر بگیریم. دستگاه cnc را میتوان به ربات بزرگی تشبیه کرد که دستورات را دریافت میکند و پس از پردازش، آنها را اجرا میکند. اما در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که دستگاه CNC چوب چگونه کار میکند و چه تفاوتی با دستگاههای بزرگ دارد. انتخاب نوع دستگاه و همچنین قیمتگذاری دستگاه سی ان سی به علت تنوع محصولات و همچنین درخواست مشخص نمودن نوع متریال مورد نظر و همچنین پروژه های سریالی بسیار مورد توجه قرار دارد. سی ان سی برش هواگاز و پلاسما نوع خاصی از روتر سی ان سی که عموما دارای دو محور همزمان X,Y می باشد، جهت برشکاری صفحات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر ماشین های ابزار زنی و برشکاری صنایع چوب و سنگ جزء دسته روتر سی ان سی قرار می گیرند ولی لزوما تمام آن ها به این دسته تعلق ندارند. این نوع ماشین برای تولید قطعاتی که دارای تقارن در یک محور گردشی هستند مورد استفاده قرار می گیرد، مانند انواع شافت ها و قطعات گرد.

واحد مکانیک: بستری فیزیکی و مکانیکی برای حرکت و انجام عملیات بر روی قطعه کار و خلق یک اثر جدید و مورد نظر در جهان ماکروسکوپی ما! همچنین دیگر مزیت برش واترجت، عدم ایجاد تنش مکانیکی و تنش حرارتی در قطعه کار می باشد. واحد برق و الکترونیک: ارسال اطلاعات از واحد نرم افزار و تبدیل آن به سیگنالهای خاص و ارسال به موتور ها و دیگر دستگاه های حرکتی و کنترلی وظیفه واحد برق و کنترل می باشد. در صورتی که شما نیز نیاز به خرید دستگاه سی ان سی فرز را دارید به طور حتم اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که قیمت دستگاه سی ان سی فرز چقدر است؟ معمولا این ماشین آلات با 4 یا 6 کله ساخته میشوند ولی در صورت نیاز مشتری تا 22 کله نیز قابل سفارش است. اما برای کسانی که به فکر راه اندازی کارگاه هستند و نمی دانند که این دستگاه ها دقیقا به چه شکلی عمل می کنند، در این مطلب برخی از الزامات اولیه برای کار با دستگاه سی ان سی را آورده ایم تا از آن به عنوان یک الگو استفاده کنند.

در دستگاه برش CNC برنامه در حافظه کامپیوتر ذخیره می گردد و برنامهنویس به راحتی میتواند کدها، برنامهها و الزامات را نوشته و ویرایش نماید. تعداد محورهایی که یک دستگاه cnc قادر به حرکت در آنها است یک معیار تقسیم بندی برای این دستگاهها است. اگر دستگاه قادر به حرکت همزمان در سه محور باشد، دستگاه سه محوره است اما اگر حرکت دستگاه در سه محور به صورت ناهمزمان باشد دستگاه را دو و نیم محوره میگویند. هر چه تعداد محورهای دستگاه بیشتر باشد، اپراتور آزادی عمل بیشتری برای تولید محصول نهایی دارد. در بسیاری از موارد واحد نرم افزار متصل به کنترلر سی ان سی می باشد، مانند کنترلرهای جدید شرکت زیمنس بنام SINUMERIK. هر دو نرم افزار Mach3 و EMC2 امروزه بسیار پر رونق است و توسط بسیاری از شرکت های تازه پا که قدرت طراحی نرم افزار را ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا ماشین cnc های پیشرفتهتر قادر به ایجاد حرکت چرخشی برای ابزار کار و یا میزی که سطح مورد نظر بر روی آن قرار گرفته هستند. مثلا برای نفوذ ابزار کار در سطح مورد نظر، ابزار کار باید در محور y به سمت پایین حرکت کند؛ و یا مثلا برای برش افقی، ابزار کار باید در محور x به سمت چپ یا راست حرکت کند.

علاوه بر این ممکن است قطعه مورد نظر، برای برش خوردن نیازمند دمای بسیار بالایی باشد و عملا نیروی انسانی توانایی کار با این دما را نداشته باشد. هر تغییری که لازم است بر روی سطح مورد نظر انجام شود ترکیبی از حرکت در جهتهای مختلف است. یک ماشین تراش دارای یک گیره گردان (سه نظام، چهار نظام) است که قطعه کار داخل آن بسته می شود و یک ابزار تراش دهنده ثابت به آن نزدیک شده و از سطح آن مواد را بصورت براده می تراشد. 1- اصلی ترین قسمت دستگاه اسپیندل آن است که در دو نوع هوا خنک و آب خنک می باشد. این دستگاه برای برش چوب و ام دی اف به کار میرود. فرض کنید یک قطعه فلزی یا چوبی در دست دارید و میخواهید با برش دادن آن، شکل دلخواهتان را از آن استخراج کنید. 3-روتر سی ان سی (Router CNC) روتر سی ان سی نوع خاصی از فرز سی ان سی می باشد که به دلیل ساختار بزرگتر و دروازه ای شکل آن، روتر نام گذاری شده است. همچنین به آن های سی ان سی دروازه ای نیز گفته می شود. لیزر مربوط به سی ان سی لیزر رومیزی در کلاس چهار قرار میگیرد و برای کار با این دستگاه حتما باید به استانداردهای آن توجه ویژهای کرد.

دیدگاهتان را بنویسید