قیمت خرید و فروش دستگاه تراش CNC دست دوم و نو

با آموزش اولیه و نظارت معمول، چاپگر سه بعدی برای رشد خلاقیت یک کودک هم مناسب خواهد بود (در برخی کشورهای صنعتی در مقاطع تحصیلی ابتدایی، کلاسهایی برای کار با چاپگر برگزار میشود). اینگونه پاسخ می دهیم که برای اغلب مشاغل، چاپگر سه بعدی نیاز شما را به خوبی رفع میکند در حالی که برای برخی دیگر از مشاغل خاص کارگاهی مثل قالبهای فلزی، دستگاه برش سی ان سی ابزار بهتریست. ماشینکاری یکی از روشهای تولید محصولات مختلف است که در گذر زمان پیشرفتهای شگرفی داشته است. فرایند ساخت این محصولات قبل از ظهور دستگاه cnc با سختی و پیچیدگیهای زیادی همراه بوده است. دستگاه تراش سی ان سی دارای انواع مختلفی است. دستگاه سی ان سی به طور کلی دارای سه محور X ,Y و Z است. توان اسپیندل : اسپیندل، اصلیترین قسمت مکانیکی دستگاه سی ان سی است. نکته مهم در مورد قیمت دستگاه سی ان سی این است که قیمت این محصول با توجه به نوع آن کاملا می تواند متفاوت باشد. در حالی که در پرینتر سه بعدی این محدودیت وجود ندارد و در یک بار فرآیند چاپ کلیه جزییات هر چقدر هم پیچیده باشد، ایجاد می شود. در فرآیند FDM، متریال ترموپلاستیک موسوم به فیلامنت در نازل ذوب می شود.

در چاپگر سه بعدی نیز امکان خطا وجود دارد ولی به جهت هزینه متریال کمتر و امکان پیشگیری از خطای چاپ در نرم افزار اسلایسر پرینتر ، نسبت به CNC برتری دارد. در برش CNC، ابزارهای برش ناپذیر یا آسیب دیده، بخش های خراب یا داده های معیوب ارائه شده توسط نرم افزار CAM ممکن است منجر به برش قطعه های نادرست شود که با توجه به هزینه بالای متریال مصرفی، یک عیب محسوب می شود. با استفاده از یک قطعه از بخش خام به محصول نهایی ، چنین دستگاه هایی که عملیات براده برداری درزاویه کار و محور های کار بالاتری داشته باشد باعث افزایش بهره وری می شوند. CNC در هنگام کار بر روی یک بلوک بزرگ از مواد، کاملا محصور نمی شود، بنابراین همه محیط اطراف تحت تاثیر ترکشها و براده های جسم قرار گیرد و کثیف میشود. این موضوع هم نیاز به مشورت و تحلیل بازار دارد که متاسفانه در بسیاری از مواقع انجام نمی شود و یا به درستی صورت نمی گیرد. نرم افزار دیگر، نرم افزار طراحی که با توجه به مدل و شرکت سازنده دستگاه، ممکن است از هر کدام از نرم افزارهای فتوشاپ، کورل دراو یا تری دی مکس استفاده شده باشد.

پس بر اساس هدف کاری خود و بودجه مورد نظرتان یکی را انتخاب کنید؛ اگر بودجه کافی دارید، با خرید هر دو دستگاه، کاملا در ساخت قطعات از ترموپلاستیک تا چوب و فلز مجهز میشوید. در عوض پلتفرم پرینتر سه بعدی آنرا برای همه کس ساده و کاربردی کرده است؛ مهم نیست که مهندس هستید و نیاز به نمونه سازی اولیه دارید یا هنرمندی هستید که می خواهید تندیس چاپ کنید؛ یک آموزش ساده کافیست و با چاپ بیشتر تجربه شما بالاتر هم می رود. در حالی که پرینترهای سه بعدی لرزش شدیدی نداشته و امکان استقرار در محیط خانه، اداره یا میز کارتان را دارند. این پرینترهای نوع خاصی از سی ان سی می باشند که با توجه به مواد پایه ای تعبیه شده در آن و به مدد نانو تکنولوژی، الگوهای بسیار دقیقی را که بصورت سه بعدی در کامپیوتر طراحی شده است را به دنیای واقعی می آورد.

در کشورهای صنعتی روند استفاده از پرینترهای سه بعدی به شدت افزایش یافته و کارخانه های خودروسازی تا شرکتهای بزرگ هواپیمایی در حال استفاده از آن می باشند. دستگاههای CNC برشدهنده پلاسما دارای یک مشعل پرقدرت هستند که قادر است مواد خشن مانند فلز را برشدهند، و روند کار به این شکل است که برای ذوب فلز از پلاسمای گرم و برای این که این مواد از محل برش خارج شوند از هوای فشرده استفاده میشوند. بر عکس، در تراش CNC شما نیاز به یک بلوک گران قیمت از مواد دارید که حداقل به اندازه ابعاد بزرگ قطعه باشد، در نتیجه بسیاری از مواد هدر می روند. ابتدا باید نوع و اندازه دستگاه خود را تعیین کنید. این ابزار ، به نوبه خود ، از طریق موتورهای استپ (step motor) یا سروو(servo motor) ، حرکات دقیق را که توسط کد G تعیین می شود را هدایت و تکرار میکند. کار با چاپ سه بعدی ارزان تر است، چون که شما می توانید پرینتر مناسب را از نوع رومیزی تا ابعاد چاپ بزرگتر صنعتی با قیمت معقولی دریافت کنید، در حالی که قیمت دستگاه های CNC معمول تا حرفه ای بالاتر از پرینتر می باشد. با توجه ساختار کارگاهی دستگاه برش CNC، مصرف برق آن بالاست در حالی که پرینتر سه بعدی بیشتر از یک کامپیوتر مصرف برق ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید