قصد خرید دستگاه سی ان سی دارید؟

در طول این سال ها، ماشین آلات CNC قابلیت دسترسی بیشتری پیدا کرده اند و اقتصادی تر شده اند. بطور کلی اصول اساسی ماشین های تراش بر پایه عمل فلز تراش طراحی شده است و نیز عمل فلز تراشی با ماشینهای تراش سبب برداشت براده توسط لبه برش دنده و حرکت برادهها در طول سطح براده رنده میباشد. در ماشینهای CNC واترجت از ابزارهایی است که مواد سخت مثل گرانیت و فلز را با فشار بالای آب برش میشود. شیت های ام دی اف که تقریباً در همین ابعاد است . دستگاه سی ان سی(دستگاه cnc سنگ) از دستگاه هایی است که امروزه در صنایع مختلف کاربرد دارد. روي فلزات مختلف استفاده می شودو در انواع متنوعی عرضه می شود. اینها را می توان در ماشینهای تراشکاری ۳ محوره CNC یا CNC Turning Machines یافت. با توجه به کاربرد های متفاوت ماشین های CNC مصرف کنندگان میتوانند متناسب با نیاز تولیدی خود از ماشین آلات 3 تا 5 محوره استفاده نمائید. از مزایای برش با دستگاه cnc لیزری می توان سرعت، دقت و عدم نیاز به عملیات پردازش پس از برش را نام برد.

CNC Lathes به طور معمول برای ماشینکاری قطعات مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که مواد / قطعه آن بسته شده و چرخانده می شوند در حالی که ابزار برش لوازم التحریر نصب شده برای عملیات OD (Outer Diameter) و ID (Inner Diameter) نصب شده است ، به عنوان مثال. تراش محور زنده یا محور c تراش با قابلیت فرز کای (ابزار برش در اطراف قطعه کار حرکت می کند) ، همزمان در این نوع تراش سی ان سی محور ابزار ً توسط یک سیستم درایو جداگانه هدایت می شوند. با سیستم های کنترل عددی رایانه ای (CNC) کار می کند و با دستورالعمل های طراحی دقیق ارائه می شود ، CNC Lathes ابزارهای دستگاهی هستند که در آن ماده یا قسمتی توسط اسپیندل اصلی به هم چسبیده و چرخانده شده است ، در حالی که ابزار برش که روی مواد کار می کند ، سوار شده و به داخل آن منتقل می شوید. شفت و لوله. آنها برای قسمتهایی که تقارن یکسانی دارند در اطراف یک محور که می تواند در تراکم (یعنی شعاعی گیره) در اسپیندل باشد ، ایده آل هستند.

ماشینهای تراشکاری با گزینه های اضافی مانند محور Y ، زیر اسپیندل یا گزینه های خاص انتخاب شده برای اتوماسیون معمولاً به مراکز چرخش گفته می شوند. دستگاه با حرکت در راستای محور X و Y و یا Z ، میتواند هر شکلی را تولید کند. هدف اصلی این گروه طراحی و تولید ماشین آلاتCNC قالب سازی صنعتی ، ماشین آلات چند محور نظامی ، CNCنمونه سازی صنعتی ، پرینترهای سه بعدی صنعتی ، CNCحکاکی سنگ و CNCچوب که جایگزین فرآیند های سنتی شود ، علاوه بر افزایش دقت موجب تسریع و سهولت فرآیندها و در عین حال موجب کاهش هزینه گردد. در زیر تعدادی از پیشرفت های کلیدی صنعت سی ان سی در دهه 1960 و 1970 بیان شده است: 1- زبان برنامه نویسی استاندارد جی کد برای برنامه نویسی قطعات: نقطه تولد جی کد بر می گردد به سال 1958 که در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT طراحی شد. یک ماشین سی ان سی از سه واحد اصلی تشکیل شده است: 1- واحد نرم افزار، شامل نرم افزارهای طراحی، تحلیل و کنترل 2- واحد برق و کنترل ، موتور های حرکتی، بردهای الکترونیکی و دستگاه های برقی جانبی 3- واحد مکانیک شامل بدنه ماشین، محورهای حرکتی و کارگیر هریک از واحدها مجموعه وظایف خاصی را انجام می دهند و از طریق تعامل برنامه ریزی شده به واحدهای دیگر، نتیجه نهایی حاصل می شود.

الگوی نهایی توسط نرم افزار طراحی آماده شده و به نرم افزار کنترل انتقال داده میشود. با استفاده از یک قطعه از بخش خام به محصول نهایی ، چنین دستگاه هایی که عملیات براده برداری درزاویه کار و محور های کار بالاتری داشته باشد باعث افزایش بهره وری می شوند. این ماشین آلات پیشرفته قادر به پردازش قطعات پیچیده هستند – اینها فراتر از عملیات استاندارد تبدیل OD & ID هستند و ممکن است شامل عملیات فرز ، حفاری و بهره برداری برای تکمیل قسمت زوایای خاص باشند. بر خلاف پیشینیان ، لاتین CNC امروزی بسیار پیشرفته تر و خودکار تر است و در نیروگاه های کارخانه دار در سراسر جهان ، در طیف گسترده ای از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند. برش لیزری فلزات یا برش فلزات با لیزر یکی از پیشرفته ترین تکنیک های برش با دستگاه cnc است. در برخی از این ابزارها آب با شن یا هر ماده ساینده قوی ترکیب میشود. اکثر قطعات ماشین آلات دارای مقاطع دایرهای شکل بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش در صنعت بالا میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید