قصد خرید دستگاه سی ان سی دارید؟

دستگاه های سی ان سی به سه دسته لیزری، تراش و فرز تقسیم بندی میشوند که به توضیح هر یک از آنها می پردازیم. هزینه دستی به پایه فروشنده است یا خریدار و قیمت ارسال به تهران چقدر میشود من یک سی ان سی سفارش دادم ۳۰۰ هزار تومان بابت پست گرفتم اینم همچین قیمت نجومی میگیرن بابت پستش؟ روتاری منبت دارای 4 محور میباشد سه محور x,y,z و یک محور روتاری که با نگهداری و چرخاندن قطعه کار موجب میشود که قطعه مورد نظر به صورت دقیق و در تمامی ابعاد تراشیدی شود. این بخش از دستگاه در حقیقت یک دستگاه مکانیکی است که صرفاً کیفیت قطعات استفاده شده در آنها می تواند طول عمر دستگاه را بالا ببرد. فیلم مشاهده شده مربوط به دستگاه سی ان سی مخصوص تراش غلط اولتراسونیک می باشد. فیلم مشاهده شده مربوط به دستگاه مخصوص منبت کاری می باشد، این دستگاه در ابعاد کوچک ساخته شده و دارای 6 کله گی میباشد که میتواند همزمان 3 جفت پایه مبل را بتراشد. ابن دستگاه قابلیت تراشیدن و تولید غلطک های مخصوص دوخت اولتراسونیک ماسک را دارد.

فیلم مشاهده شده مربط به دستگاه سی ان سی سه محور میباشد که در حال تراشیده قالب زیره کفش میباشد، همانطور که در ویدئو مشاهده کردید سیستم خنک کننده ی این دستگاه هوا خنک میباشد.از این دستگاه برای قالب سازی و تراش فلزات نرم نیز استفاده میشود. کدهای عنوان شده کدهای عمومی می باشند و در کدهای خاص با توجه به نوع کنترلر شاید شماره کد فرق تماید به عنوان مثال G20 در زیمنس منظور انتخاب سیستم اندازه گیری متریک می باشد ولی این در هایدن هاین کد G70 این کار را انجام میدهد پس همانطور که گفته شد آموزش کدها باید با توجه به نوع کنترلر صورت گیرد. دستگاه سی ان سی مثل همه دستگاههای صنعتی ، همانطور که بسیار مفید است، درصورتی که اصول اولیه کار با آن رعایت نشود میتواند بسیار خطرناک باشد. فیلم مشاهده شده مربوط به یکی از انواع دستگاه سی ان سی سنگ ساخت کارن میباشد که به درخواست مشتری محور دیسک به دستگاه اضافه شده تا این ماشین قابلیت خشن تراشی و تراش پروفیل را داشته باشد.در زیر شما میتوانید عکس نمونه کار های دستگاه cnc سنگ را مشاهده نمایید.

در واقع این کار به شما کمک می کند تا بهره وری استفاده از دستگاه را بالاتر برده و بازگشت سرمایه خود را نزدیک تر نمایید. در این روش وظیفه ی تعویض نمودن ابزار اسپیندل دستگاه بر عهده ی نیروی انسانی بوده و این عمل به صورت دستی انجام می پذیرد. متهی هد عمل برش یا فرزکاری را انجام میدهد. با چرخش ابزار عمل براده برداری صورت می گیرد. مطمئنا آموزشی که به افراد داده میشود در اصل براساس کنترلر این دستگاه ها می باشد.کنترلر های مختلفی برای دستگاه های برش CNC موجود میباشد مانند فانوک – هایدن هاین، زیمنس – C39 – 2P22 -C15 – فاگور و میتسوبیشی و… در اين روش از كامپيوتر براي كنترل دستگاه ها جهت انجام عمليات هاي مختلف نظير برش ، تراش ، حك و … دستگاه cnc پنج محوره همه محورهای دستگاه چهار محوره را دارد و علاوه بر آن، میز دستگاه هم قابلیت حرکت دارد. به لحاظ ساختاری فقط در میز دستگاه دارای شباهت هستند. دستگاه سی ان سی(دستگاه cnc سنگ) از دستگاه هایی است که امروزه در صنایع مختلف کاربرد دارد. در ساخت قطعات صنعتی، صنایع هوا – فضا، صنایع ساختمانی ، صنعت شیشه، صنعت چوب، صنعت قطعه سازی و خودروسازی، صنعت نساجی، صنعت برق و الکترونیک و صنایع غذایی کاربرد دارد.

با استفاده از دستگاه لیزر غیر فلزات مي توان انواع عمليات برش و حکاکي را روي مواد مختلفی مانند پلاستيک، پلکسي گلاس، چوب، شیشه، پارچه و … برای دستگاه cnc چوب و ام دی اف، بهترین گزینه استفاده از دنده شانهای میباشد زیرا دنده شانهای نسبت به گرد و غبار حساست کمی دارد و در کارگاههای چوب، هنگام براده برداری و شکل دهی به چوب، گرد و غبار زیادی تولید میشود. در این دستگاه تخلیه جریان بین دو الکترود رخ میدهد؛ و در نتیجه بخشهایی از قطعه کار مورد نظر را حذف میکند.زمانی که فاصله بین الکترودها کمتر میشود، میدان الکتریکی شدیدتر شده و از عایق قویتر میشود. فیلم مشاهده مربوط به سی ان سی پنج محور مدلسازی میباشد.این دستگاه توانایی تراشیدن متریال های چوب , MDF , فوم , مواد کامپوزیتی , سنگ , شیشه و دیگر مواد مصنوعی را دارد.با قابلیت حرکت پنج محور همزمان. نمونه دیگر این دستگاه را در ابتدای این صفحه مشاهده نمودید که در ابعاد بزرگ تر و به صورت 8 کله ساخته شده است. دستگاه واترجت برای ساختارهایی به کار میرود که به برشهای پیچیده نیاز دارند؛ زیرا گرم نبودن دستگاه مانع از هر نوع تغییری در مواد موردنظر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید