سی ان سی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماشین های NC توسط G-Codes کنترل می شوند، که به صورت نوارهای پانچ شده ای وارد رایانه دستگاه می شوند. ساچمه های موجود نیروهای شعاعی وارد بر بدنه دستگاه را دفع می کنند. دستگاه سی ان سی برای پوشش بخش زیبایی مبلمان وارد عمل می شود. جنس ستون و بدنه که می تواند عامل مهمی در میزان استحکام دستگاه باشد. به طور کلی این نوع استفاده از دستگاه است که میزان دقت و سرعت را در آن مشخص میکند. همان طور که می دانید امروزه پیشرفت و گسترش تکنولوژی توانسته تأثیرات متعددی بر روی نحوه زندگی افراد بگذارد. 2. وکیوم دار: باعث نگه داشتن قطعه کار روی میز می شود. دستگاهی که میز وکیوم دارد، روی صفحه کار یک ورق MDF برای نگه داشتن قطعات کوچک و جلوگیری از ورود خاک اره به پمپ گذاشته می شود. و می توانند از آن فرمان انجام کارهای متعدد را بگیرند. اما با در نظر گرفتن موارد متعدد نتوانند تشخیص درستی از دستگاه سی ان سی داشته باشند. دستگاه سی ان سی (CNC) چیست؟ دستگاه CNC نوین تاک انواع مختلفی دارد که در دسته بندی های مختلفی هم طبقه بندی می شوند. تمامی دستگاه های سی ان سی شرکت نوین تاک دارای یکسال گارانتی بی قید و شرط و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

برای مثال برخی از شرکت ها با فروش بیش از اندازه یک دستگاه خاص در یک منطقه، به نحوی این منطقه را اشباع کرده اند که دیگر امکان فعالیت با دستگاه وجود ندارد. شما در هنگام خرید دستگاه سی ان سی باید به دقت به صحبت های فروشنده گوش کنید و ریز به ریز آنچه که قرار است در خدمات پس از فروش دستگاه سی ان سی به شما ارائه شود را بدانید. و در این راستا می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. با توجه به اینکه این دستگاه به عنوان یک دستگاه خاص در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد باید مراحل ترخیص آن به صورت ویژه انجام شود اما متاسفانه در گمرک کشور این روال آنقدرها هم منطقی پیش نمی رود. با وجود اینکه دستگاه سی ان سی به عنوان یک دستگاه همه کاره شناخته میشود، اما نمونه های تخصصی زیادی از آنها در بازار وجود دارد که می توان حوزه های مختلفی را هدف قرار داد. میز دستگاه CNC هم به صورت بدون میز وکیوم ساده که توسط گیره قطعه کار را نگه می دارد. به طور معمول دستگاه های cnc نوین تاک دارای سه محور ( X (طول )، Y ( عرض )، Z (ارتفاع ) ) می باشند و از فرز (مته) برای برش و حکاکی استفاده می کنند.

پیشنهاد می کنیم در مورد این موضوع مقاله کار با دستگاه سی ان سی CNC را مطالعه کنید. تراشکاری NC با کنترل عددی قبل از تراشکاری CNC است – این ماشین های قبلی دارای پارامترهای عملیاتی بدون سیم و ثابت هستند. در حین کار امکان تغییر طرح وجود دارد ولی در کنترلر DSP این گونه نیست. DSP قابل استفاده با سیستم الکترونیک پیشرفته و برنامه نویسی داخلی می باشد که این دستگاه را بی نیاز از کامپیوتر می کند و دسترسی آسان و کارکرد راحت تری را برای اپراتور فراهم می کند. در نظر گرفتن سایز و ابعاد این دستگاه می باشد. همچنین با توجه به قابلیت تعویض پرسرعت این ابزارها افزایش سرعت روند ساخت قطعات مورد نیاز را تسهیل کرده است. کافی است که طرح و نقشه مورد نظر خود را توسط برنامه های ترسیم نقشه نظیر اتوکد طراحی کرده و به دستگاه معرفی کنید. مورد آخر: این مورد نیز عملکردی همانند مدل قبلی دارد. عرض این محصولات مابین ششصد و پنجاه تا دو هزار میلی متر است. همین طور هنگامی که نیاز است تا قطعات به حالت چهار گوش برش بخورند باید از این نوع دستگاه بهره برد.

به طور کلی در صنایع چوب برای انجام هم زمان حکاکی برش کاری همچنین سوراخ کاری و شیارزنی در قطعه کار، بر حسب نیاز و نوع پرداخت سی ان سی کنسولی 3، 4 و یا 5 محور یکی از بهترین گزینهها است. سه محور جزو ساده ترین و پرمصرف ترین دستگاه های سی ان سی هستند که در 3 محور X ،Y،Z حرکت می کند و عملیات برش، منبت روی چوب، فلز، سنگپلکسی را انجام می دهد. معرفی عملکرد دستگاه را با بخش مکانیکی شروع می کنیم که سابقه بیشتری دارد. اما اگر در سنگ تراشی استعداد داشته باشیم، با یک دستگاه cnc سنگ می توانیم کسب درآمد کنیم. دستگاه CNC انواع متفاوت دارد که در این مطلب قصد داریم توضیحاتی در خصوص دستگاه سی ان سی چوب را با هم مرور کنیم. برای برش انواع سنگ، چوب، کاغذ و فلز و حتی پارچه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. و اصولاً این امر برای استاندارد سازی و عملکرد های ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه سی ان سی چوب برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. مورد سوم: حالت دیگر دستگاه راسته بر می تواند برای برش قطعات به صورت عرضی به کار رود. پس شما نیاز دارید که مهارت کافی در کار با این نرم افزار را داشته باشید و بتوانید با استفاده از صفحه کنترل، اطلاعات و مختصات مورد نظر خود را به نرم افزار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید