دستگاه Cnc چیست؟

دنده شانه مورب سنگ خورده دقتش نزدیک به بال اسکرو می باشد. استفاده از بال اسکرو برای انتقال قدرت محدودیت در طول ایجاد میکند . به لحاظ ساختاری فقط در میز دستگاه دارای شباهت هستند. بخش مکانیکی دستگاه که از دیگر بخش های مهم است شامل شاسی، موتور های حرکتی، چرخ دنده و شانه، تسمه تایم، اسپیندل و سیستم روغن کاری می باشد. ساخت مجسمه های چوبی و دیگر موارد مورد استفاده قرار بگیرد. اگر طرح اولیه برای انجام پروژه های چوبی معمولی مهم باشد، اهمیت آن برای کار با CNC دو چندان می شود. عملکرد این دستگاه ، به گونهای است که می تواند قطعات متعدد چوبی یا فلزی را با سرعت عمل بسیاری در اندازه های دقیق به همراه داشته باشد. در ساخت قطعات صنعتی، صنایع هوا – فضا، صنایع ساختمانی ، صنعت شیشه، صنعت چوب، صنعت قطعه سازی و خودروسازی، صنعت نساجی، صنعت برق و الکترونیک و صنایع غذایی کاربرد دارد. روغنکاری توسط پمپ روغن در دستگاه CNC باعث کاهش حرارت و افزایش طول عمر قطعه و کاهش درگیر بودن قطعات با یکدیگر و اصطحکاک میان آنها می شود.

در حقیقت دستگاه های سی ان سی همان دستگاه های دستی ساده هستند که به یک بخش کنترل گر مجهز شده اند. دستگاه خاموش باشد . این دستگاه برای تولید طرحهای پیچیدهای استفاده میشود که با دستگاههایی که به طور دستی راه اندازی میشوند قابل انجام نیستند. در این مطلب به طور کلی به مشخصات دستگاه سی ان سی, قیمت دستگاه cnc و شرایط فروش دستگاه سی ان سی پرداخته شد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. این کلاس سازه در ابتدا برای سی ان سی های پیکره تراش استفاده می شد. اینکه کدام یک از این خنک کننده ها برای برش کاری شما مناسب باشد و از طرف دیگر شدت پاشش آن به چه صورت باشد می تواند روی کیفیت کار دستگاه تراش سی ان سی تأثیرگذار باشد. نرم افزار دستگاه CNC ممکن است از یک برند به برند دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی همه آنها بر مبنای کنترل عددی طراحی شده اند.

با این تفاسیر، هدف ما از خرید دستگاه CNC، فعالیت در هر حوزهای باشد، امکان استفاده از دستگاه تخصصی مربوط به آن حوزه فراهم است. بنابراین برخلاف فرز دستی که می توانید نرخ تغذیه خود را در حین کار تغییر دهید، برای کار با CNC، خودتان باید میزان تغذیه را در ابتدا تنظیم کنید. نسل اول دستگاه های سی ان سی ، ماشین های NC بودند که مخفف Numerical Control است و همان طور که از نامش پیداست فاقد کامپیوتر بوده این دستگاه ها طبق منطقی خاص٬ از جمله نوار یا کارتهای پانچ شده کار می کردند. نوع سوم دستگاه سی ان سی، دستگاه فرز است، که در آن به جای لیزر از نوک فرز استفاده می شود. حال اگر مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیریم، گزینههای بیشتری برای تغییر قیمت دستگاه و شرایط استفاده از آن مطرح میشود. علت این که دستگاه های واتر جت می توانند برش بزنند، در این است که آب خروجی در یک نازل بسیار باریک ساخته شده از سنگ قیمتی با فشار بسیار بالایی هدایت می شود تا به صورت مستقیمی خارج شود. این نشان میدهد که کار دستگاه توسط یک نرم افزار کنترل می شود و اپراتور بیشتر به عنوان یک ناظر در کنار آن قرار دارد.

دستگاه cnc برش واترجت : واتر جت نیز دستگاهی است برای برش، که با جریان بسیار پر فشار آب کار می کند. شاید عجیب به نظر برسد، اما اگر سرعت آب به حد کافی افزایش یابد، می تواند حتی فلزات و سنگ را نیز برش دهد . نرم افزارهای مختلفی در این حوزه قابل استفاده هستند، اما بهترین نرم افزارها تری دی مکس و اتوکد محسوب می شود. همچنین در کلاس هایی که برای آشنایی اپراتور با ماشین برگزار می شود عملکرد قطعاتی مانند دنده شانه ای مورب، میزوکیوم، ریل های راهنما توضیحات کاملی ارائه می شود. یاتاقان های خطی در واقع ریل هایی هستند که دستگاه روی آنها حرکت می کند. این قطعه نقش مهمی در حرکت و چرخش ابزار های حرکتی از جمله فرز و برش ایفاد می کند. کله CNC را به اختصار نام ببریم می توان به موارد ذیل اشاره کنیم . در این موارد بهترین راه، استفاده از دستگاه واترجت است. بر اساس روش opened loop ( حلقه باز ) سیگنال های صادره بین کنترل و موتور به صورت یک طرفه ، حرکت میکند ولی در روش closed loop کنترل قادر به دریافت feedback میباشدکه قابلیت تصحیح خطاها را دارا میباشد. یکی از مزایای دستگاه های واتر جت این است که هیچ گاه بر خلاف اره های صنعتی به خاطر گرم شدن از کار نمی افتند علاوه بر آن این دستگاه های برش، بی بو و بدون غبار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید