دستگاه Cnc چیست؟

بر اساس معیارهای مختلفی میتوان به رتبه بندی شرکتهای تولید کننده و فروشنده دستگاه تراشکاری CNC پرداخت. نحوه عملکرد فرز به گونه ای است که بر روی قطعه ثابت دوران میکند. در ضمن ماشین های فرز cnc توانایی ماشین کاری بر روی انواع مختلف قالب ها را دارند. قیمت دستگاه های cnc فرز چقدر است؟ برش لیزر به کمک دستگاه سی ان سی یک فرایند ساخت بدون تماس و مبتنی بر حرارت است که برای سطوح فلزی و غیر فلزی قابل استفاده است. اگر نیرو و سرعت در کمترین حالت باشد، روند ماشینکاری بدون مشکل به وسیله ی روش opened-loop قابل اجرا است. هر نوع منحنی حرکتی که میتوانید در فضای سه بعدی تجسم کنید با ترکیب محور های cnc قابل پیاده سازی و اجرا میباشد. وظیفه ی این ماشین آلات و نوع پیشرفته تر آن ها یعنی دستگاه سی ان سی ، کنترل حرکت محور های خطی و دورانی میباشد.نیروی محرکه در این ماشین آلات توسط موتور های حرکتی سروو موتور و یا استپ موتور تامین می شود.همین امر موجب افزایش دقت حرکت خطی تا 0.001 میلیمتر و حرکت دورانی تا چند دهم درجه می شود.سیستم کنترلی ای که این محاسبات حرکتی را در فضای دو بعدی و سه بعدی به صورت دقیق انجام میدهد NC یا CNC میباشد.

که دارای تعداد تارت بالاتر از دو بوده و به صورت همزمان بر روی قطعه کار میکنند و قابلیت فرزکاری را نیز دارا می باشند. سی ان سی سنگ اجازه داد تا کارهای هنری خاص بتوانند با تعداد زیاد و بصورت یکنواخت تولید گردند.این ابزار جدید به مهندسین معمار اجازه داد تا طرحهای رومی یا ایران باستان را بوفور استفاده نمایند و زیبایی و لوکس بودن این نماها باعث اقبال سازندگان ساختمان به آنها گردید.این امر به گسترش روز افزون این بازار و فروش بالای این دستگاهها کمک نمود. این ماشین آلات به نسبت تعداد محوری که میتوانند داشته باشند به صورت یک ، دو یا سه بعدی حرکت نمایند. تمامی ماشین آلات cnc در فضای سه بعدی که میشناسیم حرکت میکنند.سیستم مختصاتی آن ها به صورت ( X , Y , Z ) میباشد. 2- در زمان خرید دستگاه تراش CNC دست دوم باید به چه مواردی دقت کرد؟ با این حال در زمان خرید این محصولات باید به کاربرد هر یک دقت کنید تا از صرف هزینه غیر ضروری جلوگیری شود. دقت کنید که دستگاه در زمان خشن تراشی، لرزش کمی داشته باشد. به روان بودن عملکرد دستگاه دقت کنید. سلامت ظاهری قطعات مختلف دستگاه را بررسی کنید.

قابلیت تولید انواع سنگهای تزیینی و ساختمانی را داشته و میتوان بهترین استفاده را از آنها برد. البته همانطور که از نام آنها نیز پیدا است، دارای سرعت حرکت بالاتر محورها در مقایسه با نمونه بستر تخت میباشند. البته این مدل برای تولید قطعات خاص و پیچیده در صنعت به کار میرود. ساده ترین تعریف برای ماشین ابزار (machine tools)، یک ماشین ساخته شده به دست بشر است که برای تولید محصولات دیگری بعنوان یک ابزارکار مورد استفاده قرار می گیرد. البته قیمت متوسط بازار جهانی طبق آمار منتشر شده تا پایان سال 2019 در حدود 80 هزار دلار است. در انتها جا دارد اشارهای به بازار خرید و فروش دستگاه تراش سی ان سی در داخل کشور هم داشته باشیم، هم اکنون انواع مختلفی از دستگاه cnc تراش با برندهای مطرح دنیا به صورت نو و کارکرده در بازار موجود بوده و در این بین نمونههای دست دوم خارجی نیز در بازار موجود است. به طور کلی مدل تراش افقی، متداولترین نمونه موجود در بازار بوده که برای اکثر فعالیتهای صنعتی از جمله سری تراش مناسب میباشد. معمولا از دستگاه س ان سی برای تولید حجم بالا (سری کاری) استفاده می شود.

کارایی این دستگاه تنها به درودگری محدود نمیشود و از آن در صنایع مهمی چون ساخت موشک و ماهواره استفاده میشود؛ زیرا دقت عملیات برش دستگاه سی ان سی تا صدم میلیمتر بالا بوده و برای کارهای بسیار ظریف و حساس ایدهآل است. را با کیفیت بسیار بالا تولید نمایند. این قطعات با در نظر داشتن مراحل فنی و همچنین نوع پشتیبانی از محصول فروخته شده می توانند مراحل متفاوتی را برای مشتری داشته باشند زیرا محصولات فروخته شده توسط شرکت سیمای شهر و نوع قرارداد خدمات پشتیبانی و ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری دارد. این دسته از سی ان سیها، برای صرفه جویی در فضا طراحی شدهاند. برای مبتدیان ، یک طرح CAD 2D یا 3D طراحی شده است که سپس برای اجرای سیستم CNC به کد رایانه ترجمه می شود. یکی از دیگر محدودیت های این دستگاه این است که نباید به صورت مداوم و برای کارهای سنگین از آن استفاده کرد؛ بنابراین سی ان سی با اندازه متوسط پروژه های کوچک و سبک مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید