دستگاه Cnc چیست؟

دانش پایه ای سی ان سی که در سال های قبل شکل گرفته بود، کم کم جاگزین روش های کم سرعت و دستی صنعت شد و به تولید صنعتی کمک بزرگی کرد. در زیر تعدادی از پیشرفت های کلیدی صنعت سی ان سی در دهه 1960 و 1970 بیان شده است: 1- زبان برنامه نویسی استاندارد جی کد برای برنامه نویسی قطعات: نقطه تولد جی کد بر می گردد به سال 1958 که در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT طراحی شد. در ابتدا ماشین های سی ان سی مختلف روش کار و برنامه ریزی خاص خود را داشتند و در این حین ماشین سازان و پیشکسوتان تصمیم به استاندارد سازی برنامه ها گرفتند و مفهوم جی کد (g-code) را بنا نهادند و همه ملزم به استفاده از کدهای استاندارد شدند. بعضی از این فایل ها مستقیما توسط نرم افزار ماشین قابل شناسایی و کار می باشد و بعضی دیگر بایستی توسط نرم افزارهای ثالث به شکل استاندارد (G-CODE) تبدیل شود تا توسط ماشین قابل فهم باشد. آلمان ها اولین شرکت هایی بودند که به مزایای بزرگ تکنولوژی سی ان سی پی بردند و خرید ماشین های سی ان سی آنها در سال 1979 بیشتر از آمریکایی ها بود. در صورتی که بدون توجه به نیازهای خود و بررسی دقیق خصوصیات دستگاه سی ان سی اقدام به خرید آن کنید، ممکن است نه تنها سودی عاید شما نشود، بلکه سرمایه خود را از دست دهید.

اما تمام سی ان سی ها در یک اصل مشترک هستند: حرکت دقیق و سریع محورهای ماشین و انجام یک فرآیند از پیش تعیین شده روی قطعه کار. وقتی که بشر به تولیدات دقیق تر و پیچیده تر نیازمند شد، دیگر تولید دستی بوسیله انسان امری ملال آور، کم دقت و در بسیاری موارد غیر ممکن شد. از مهمترین موارد تأثیرگذار بر قیمت دستگاه سی ان سی ، گارانتی و خدمات پس از فروش است. سی ان سی یعنی کنترل ماشین های ابزار بوسیله کامپیوتر. سیستم کنترل از خود ماشین فرز بزرگتر است! از مقاومت بالاتری برخوردار هستند؛ به همین دلیل برش و شکل دادن آنها به صورت دستی سختی مضاعفی دارد. امروزه بسیاری از صنایع، ماشینهای CNC را جایگزین ماشینهای دستی کرده اند تا سرعت و دقت انجام کارها افزایش پیدا نماید و میزان تولید محصولات موردنظرشان افزایش یابد. 2- مفهوم CAD یا طراحی بوسیله کامپیوتر به سرعت در سال های 1960 توسعه یافت و جاگزین نقشه های کاغذی و دستی شد.

چند سال بعد در سال های 1960 توسط انجمن صنایع الکترونیک کدهای جی کد استاندارد سازی شد. امروز کلمات سی ان سی (CNC) و کد کم (CADCAM) کنار هم وجود دارد. مفهوم سی ان سی منجر به توسعه مفاهیم دیگری مانند CAD (طراحی بوسیله کامپیوتر) و CAM (تولید بوسیله کامپیوتر) شده است. وظیفه هد ایجاد سوراخ یا شیار طرح برش بر روی متریال برش است. با توسعه صنایع الکترونیک، حافظه اطلاعات از نوارهای مغناطیسی به صورت دیجیتالی تبدیل شد و نوع جدیدتری از ماشین های NC را ایجاد کرد. همچنین در طیف گسترده ای از مواد اولیه از جمله چوب ، سنگ ، فلزات و شیشه کاربرد دارد. البته دقت هر یک از انواع اسپیندل در دستگاههای cnc نیز با هم تفاوت دارد. بخش دوم از عملکرد دستگاه سی ان سی مربوط به نرم افزار آن است. به کمک این تکنولوژی ها تولید بسیار راحت است، با نرم افزار طراحی کنید، فایل را به سی ان سی منتقل کنید و قطعه کار را طبق نقشه دریافت نمایید.

هرچند این یک تحول بزرگ محسوب می شد، ولی هنوز چشم طمع انسان بلندپرواز و راحت طلب را پر نمی کرد. قبل از اینکه دستگاه را انتخاب کنیم و به شکل قطعی برای خرید آن اقدام کنیم، باید برخی از اقدامات اولیه برای آن فراهم باشد تا کار با دستگاه راحت تر شود. این مقاله شامل یک نمونه عکس از ماشین بود با این عنوان: آزمایشگاه سروومکانیزم MIT، پیشرو در راه اندازی سیستم های کنترلی که ماشین های فرز را همه جانبه کنترل خواهد کرد. سی ان سی توسعه مفهوم NC یا کنترل عددی است. سی ان سی لیزر چیست؟ دستگاه لیزر CO۲ چیست؟ استفاده از این دستگاه برای برش مواد نمی تواند کاربرد خوبی داشته باشد. پس از تهیه کیت، باید بخشهای مختلف آن را مونتاژ کنید تا بتوانید به تولید محصولات مورد نظرتان بپردازید.برای مشاهده و خرید کیت کامل مینی cnc رومیزی کلیک کنید. کیتها پکیجی کامل از تمام ابزار و قطعات لازم برای ساخت یک دستگاه سی ان سی کوچک رومیزی هستند. دستگاه سی ان سی استفاده بسیار زیادی در صنعت تولید ،برش و قطعهسازی دارد. با استفاده از گیربکس و گام پیچ ها دقتی حدود 0.0005 اینچ (تقریبا 13 میکرون) ایجاد شد. دستگاه های قوی تر، از موتور اسپیندل استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید