دستگاه Cnc چوب + قیمت و شرایط اقساط – مبین تک

دستگاههای CNC برشدهنده پلاسما دارای یک مشعل پرقدرت هستند که قادر است مواد خشن مانند فلز را برشدهند، و روند کار به این شکل است که برای ذوب فلز از پلاسمای گرم و برای این که این مواد از محل برش خارج شوند از هوای فشرده استفاده میشوند. برش لیزری فلزات یا برش فلزات با لیزر یکی از پیشرفته ترین تکینیک های برش است. یکی از مهم ترین این قطعات کنترلر است که حکم قلب ماشین را دارد و با کمک استپر موتور یا سروو موتور که به محورهای ماشین متصل هستند فرمان ارسال می کند تا طرح مدنظر مشتری را اجرا نماید و انواع کنترلر سی ان سی را می توان به pc base، dsp و کنترلر صنعتی اشاره کرد. دستگاه های سی ان سی همیشه نیاز به یک طرح اولیه دارند تا به عنوان الگوی اصلی روند تراشکاری بر مبنای آن انجام شود. می تواند انجام شود. همچنین دریل های CNC به ایجاد سوراخ های دقیق در جایی که نیاز دارید کمک می کنند. فرض کنید یک قطعه فلزی یا چوبی در دست دارید و میخواهید با برش دادن آن، شکل دلخواهتان را از آن استخراج کنید. دستگاه برش لیزر فایبر توانایی برش انواع فلزات و آلیاژها را با سرعت ، دقت و دینامیک بالا فراهم می کند.

دستگاه های برش پلاسما قابليت برش انواع ورق، شيت و اسلب فلزي را دارا مي باشند و در صنايع مختلف نظيرماشين سازي، قالب سازي، فولادسازي، سوله سازي، لوستر سازي و… هرچه تعداد محور در یک دستگاه سی ان سی بیشتر باشد توانایی آن برای حرکت در جهت های مختلف و انجام برش های پیچیده تر بیشتر است. آنها می توانند عملکردهای مختلفی از جمله حفاری ، بورینگ ، برش چرخ دنده ها و تولید شکاف در یک قطعه از مواد خاص را انجام دهند. مدت ها است که روش ها و تکنولوژی های متفاوت در صنعت ، برای برش فلزات در حال ظهور است.با آمدن تکنولوژی های جدید ، روش های رایج قدیم به مرور از چرخ خارج شده و جایگزین می شوند. دستگاه راسته بر به دلیل این که سرعت بیش تری را نسبت به سایر دستگاه ها فراهم می کند امروزه به جای روش های قدیم مورد استفاده قرار می گیرد. هر دو نرم افزار Mach3 و EMC2 امروزه بسیار پر رونق است و توسط بسیاری از شرکت های تازه پا که قدرت طراحی نرم افزار را ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

در اینجا سعی شده تعدادی از امکاناتی که هر یک از آپشنها در اختیار کاربر قرار میدهد را بطور مختصر توضیح دهیم. ماشینهای CNC فرز (CNC Milling Machine)، برای عمل ماشین کاری از 3 محور X، Z و Y استفاده میکنند که در حال حاضر نیز این نوع ماشینها در کشورمان عمدتاً بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. ماشینهای برش پلاسما، میتوانند در صنایع مختلفی چون، ماشین سازی، لوسترسازی، سولهسازی و قالبسازی مورد استفاده قرار گیرد. ماشینهای برش پلاسما دارای کیفیت و دقت خوبی است که اگر از نظر فرایندی مقایسه کنیم، بین برش با لیزر و برش با هواگاز قرار میگیرد. دستگاه هوا برش برای برش ورق هاي تخت و صفحات با ضخامت بيشتراستفاهده می شود. متاسفانه به علت افزایش شدید قیمت ارز ، دستگاه های cnc وارداتی دارای افزایش قیمت شدیدی گردیدند که در بسیاری موارد از قدرت خرید مشتریان خارج گردیده. این دستگاه شامل یک مینی کامپیوتر یا میکرو کامپیوتر میباشد که در اصل به عنوان واحد کنترل دستگاه عمل کرده و تا حد امکان مدارهای سختافزار اضافی در واحد کنترل حذف گردیده است. برش پلاسما سرعت بالاتری را نسبت به هواگاز فراهم میکند و رنج مناسب برشکاری از ۱ میلیمتر تا ۳۰ میلیمتر فولاد را دارد.

مبین تک به عنوان برترین تولید کننده دستگاه های سی ان سی، لیزر و دیگر ماشین آلات صنایع چوب در ایران، شرایط فروش اقساط دستگاه cnc چوب را فراهم کرده تا کارفرمایان و صاحب کاران عزیز بتواند در وضعیت بهتری خطوط تولید محصولات خود را راه اندازی کنند و از بابت پرداخت هزینه دستگاه سی ان سی به صورت نقدی و یکجا نگرانی نداشته باشند. از پلاستیک و لاستیک نرم گرفته تا شیشه، سنگ و فلز، میتوان استفاده کرد. در مقایسه این دو میتوان گفت سروو موتورها دقت و گشتاور بیشتری از استپرموتورها دارند و از سیستم فیدبک استفاده میکنند. دستگاه چهار و پنج محوره علاوه بر سه بعدی اصلی، دارای دو بعد چرخشی هم هستند که این امر دسترسی به زوایای مختلفی از سطح جسم را ممکن میکند. یاتاقان های خطی در واقع ریل هایی هستند که دستگاه روی آنها حرکت می کند. این ویژگی مخصوصا هنگامی که لازم است بر روی متریال های گران قیمت کار انجام شود بسیار مفید واقع می شود. روش کار به این شکل است که مواد بین الکترود بالا و پایین قرار میگیرند، با کاهش فاصله دو الکترود، و با افزایش شدت میدان الکتریکی، تخلیه الکتریکی رخ داده و ماشن کاری انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید