دستگاه Cnc – قیمت دستگاه سی ان سی – فروش دستگاه Cnc

مطمئنا آموزشی که به افراد داده میشود در اصل براساس کنترلر این دستگاه ها می باشد.کنترلر های مختلفی برای دستگاه های برش CNC موجود میباشد مانند فانوک – هایدن هاین، زیمنس – C39 – 2P22 -C15 – فاگور و میتسوبیشی و… فلزات نرم که به فلزات رنگین نیز معروف میباشند شامل آلمینیوم ، مس ، برنج و از این قبیل فلزات اند.به جرئت میتوان گفت بیشترین cnc تراش فلزات رنگین موجود در بازار متعلق به برند ما میباشد. این دستگاهها با توجه به محورهای حرکتی کم نسبت به سی ان سی فرزها، کوچکتر و جمع و جورتر میباشند. در سایر دستگاه ها تنها می توان در یک مسیر حرکت کرد اما در دستگاه CNC قابلیت حرکت در محورهای مختلف x و y، z وجود دارد. خصوصیت این دستگاه استفاده از جریان آب با فشار قوی است که این جریان را نیز می توان با موادی ترکیب کرد تا استحکام آن بالاتر رود.

فیلم مشاهده شده مربوط به یکی از انواع دستگاه سی ان سی سنگ ساخت کارن میباشد که به درخواست مشتری محور دیسک به دستگاه اضافه شده تا این ماشین قابلیت خشن تراشی و تراش پروفیل را داشته باشد.در زیر شما میتوانید عکس نمونه کار های دستگاه cnc سنگ را مشاهده نمایید. یکی از مزایای این روش برای برش این است که به کمک آن میتوان انواع سطوح مختلف مثل سرامیک، پلاستیک، چوب، شیشه و فلز را برش داد. منطق در یافت اطلاعات بصورت کد هائی می باشد که با G شروع می شوند به عنوان مثال کد G01 حرکت خطی است G02 و G03 حرکت دورانی می باشند و G90 نوع مختصات را از نظر مطلق بودن یا نسبی بودن مشخص می نماید. اما بخش کنترلگر، بخش اصلی یک دستگاه CNC می باشد در صنعت این بخش با نام کنترلر CONTROLLER خوانده می شود یک دستگاه CNC از هر نوع (تراش،فرز ،سنگ،ابزار تیز کن،تزریق ،پرس ،و…) بیشتر با نوع کنترلر آن شناخته شده است. اما چیزی که در جریان ماشینکاری اهمیت دارد این است که سرعت عمل در کنار کیفیت کار حفظ شود.

یک CNC فرز عملا همان بدنه سخت افزاری فرز دستی را دارد همینطور برای CNC تراش و CNC سنگ و… در این روش وظیفه ی تعویض نمودن ابزار اسپیندل دستگاه بر عهده ی نیروی انسانی بوده و این عمل به صورت دستی انجام می پذیرد. بدنه دستگاه CNC تقریبا شبیه دستگاه های دستی می باشند. محور های دستگاه سی ان سی بر اساس نوع حرکت به دو دسته تقسیم بندی میشوند. کدهای عنوان شده کدهای عمومی می باشند و در کدهای خاص با توجه به نوع کنترلر شاید شماره کد فرق تماید به عنوان مثال G20 در زیمنس منظور انتخاب سیستم اندازه گیری متریک می باشد ولی این در هایدن هاین کد G70 این کار را انجام میدهد پس همانطور که گفته شد آموزش کدها باید با توجه به نوع کنترلر صورت گیرد. تعداد محور های دورانی و خطی ای که کنترلر ها ساپورت میکنند با یکدیگر تفاوت دارند پس باید نسبت به تعداد محور های دستگاه خود کنترلر مناسب انتخاب نماییم.

اسپیندل در واقع قسمت چرخنده دستگاه CNC است که بخش اصلی این دستگاه به شمار می رود. اصطلاح چند کله بودن اشاره به تعداد اسپیندل ها دارد،بطور مثال دستگاه 8 کله ، تعداد هشت اسپیندل دارد که میتواند 8 قطعه کار را همزمان منبت کاری نماید. استفاده از سیستم آب خنک برای اسپیندلها کارایی بهتری در خنک کردن آنها دارد. در مورد بسیاری از شرکتهای سازنده، تست کردن دستگاه الزامی نیست و حتی برخی از افراد نیز تمایلی به این کار نشان نمیدهند؛ زیرا معتقدند که شرکتهای سازنده این دستگاهها اعتبار خود را مخدوش نکرده در جریان تولید چندین بار آنها را آزمایش میکنند. این دستگاه به سفارش مشتری به صورت 6 ، 8 ، 10 ، 12 ، 16 کله ساخته میشود. دسته بندی دیگر این دستگاه ها بر اساس نوع متریال انجام می پذیرد.به عنوان مثال فعالیت کاری شما در زمینه سنگ بوده و تمامی سفارش های شما متریال سنگ می باشد بر این اساس شما یک دستگاه سی ان سی سنگ تراش در ابعاد مورد نیاز کار خود خریداری میکنید. نوع دیگر دستگاه cnc تولید شده توسط شرکت کارن سی ان سی سی ان سی تراش سنگ میباشد.که خود دارای انواع مختلفی است.

دیدگاهتان را بنویسید