دستگاه Cnc – قیمت دستگاه سی ان سی – فروش دستگاه Cnc

انواع دستگاه تراش cnc را میتوان بر اساس استانداردهای مختلف دسته بندی کرد که در ادامه به این دستهبندیها میپردازیم. بر این اساس میتوان دستگاه تراش cnc را به دو دسته تراش افقی و عمودی سی ان سی تقسیم بندی کرد. بر این اساس میتوان انواع تراش سی ان سی را به نمونههای 2 تا 5 محوره تقسیم بندی کرد. از مزایای این مدل به دقت، کیفیت و سرعت بالاتر، برای تولید قطعه نهایی میتوان اشاره کرد. سرعت چرخش قطعه کمتر از دیگر دستگاههای سی ان سی تراش میباشد و معمولا قیمت بالاتری در مقایسه با مدلهای افقی دارند. اگر بخواهیم قطعههایی که مقاطع دایروی دارند را ماشین کاری کنیم این دستگاهها مناسب میباشند. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت، دستگاه تراش را در فرمها و شکلهای مختلفی می سازند اکثر قطعات ماشین آلات، دارای مقاطع دایرهای بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده درصنعت میباشد از همین رو اپراتور تراش علاوه بر تجربه تراش، نیاز به اطلاعات وآگاهی از سیکل های تراش و برنامه های تراش را نیز دارد.

اپراتور تراش علاوه بر آشنائی با مکانیک سیستم باید با نوع پرداخت دستگاه مانند مخروط تراشی، پیچ تراشی ، آج زنی و… نیز آشنا باشد.همچنین بسته به نوع و برند کنترلر تنظیمات سیستم کنترلر آموزش دیده باشد. ادامه کار را به دستگاه سی ان سی سپرده و نتیجه کار را از آن طلب کنید. این ها مهم ترین عواملی هستند که اگر اطلاعات مناسب در خصوص آن را داشته باشید می توانید به راحتی دستگاه سی ان سی چوب خود را از میان مدل های مختلف انتخاب نمایید. یک کامپیوتر وظیفه پردازش اطلاعات ورودی توسط اپراتور دستگاه و ارسال دستورات را بر عهده دارد. اطلاعات مفیدی برای شما در رابطه با دستگاه سی ان سی داشته باشیم. برای تراش قطعات مختلف و عموما گرد، میتوان از دستگاه تراش cnc یا سی ان سی (CNC مخفف : Computer Numerical Control) استفاده کرد. CNC – سی ان سی، مخفف و حروف اول Computer Numerical Control، میباشد. در زیر تعدادی از پیشرفت های کلیدی صنعت سی ان سی در دهه 1960 و 1970 بیان شده است: 1- زبان برنامه نویسی استاندارد جی کد برای برنامه نویسی قطعات: نقطه تولد جی کد بر می گردد به سال 1958 که در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT طراحی شد.

شکل این قطعات از پیش توسط یک برنامه که در سیستم کم (CAM) یا توسط استفاده کننده به صورت دستی (Manual) تولیدشده مشخص میگردد. بطور مختصر به این صورت مشخص می کنند:تراش خارج یا تراش داخل قطعات استوانه شکل از طریق طول تراشی(سطوح صاف)،از طریق عرض تراشی، قطعات مخروطی از طریق مخروط تراشی و بالاخره قطعات فرم دار از طریق فرم تراشی و پیچها از طریق پیچ تراشی ساخته می شوند. فرم های مختلف قطعات تراشکاری را از طریق انجام یک سری کارهای متفاوت بدست می آورند و بنابرآن که قطعات از خارج یا داخل تراشیده شوند. که قابلیت تراشکاری خارج از محور و تراشکاری قطعات پیچیده تر را فراهم میکند. البته این مدل برای تولید قطعات خاص و پیچیده در صنعت به کار میرود. نوعی خاص از دیگر دستگاههای تراش cnc نمونههای دستگاه تراش مولتی اسپیندل CNC و یا چند محوره میباشند. با استفاده از دستگاه لیزر غیر فلزات می توان انواع عملیات برش و حکاکی را روی مواد مختلفی مانند پلاستیک، پلکسی گلاس، چوب، شیشه، پارچه و … برای بدست آوردن فرم استوانه ایی، قطعه کار را توسط ماشین تراش به دور محور خودش( محورگردش) حرکت می دهند.در موقع گردش قطعه کار با ابزار برنده ای که مقابل آن بسته شده و برای جدا کردن براده از روی آن است برخود می کند.

که دارای تعداد تارت بالاتر از دو بوده و به صورت همزمان بر روی قطعه کار میکنند و قابلیت فرزکاری را نیز دارا می باشند. در دستگاه cnc تراش عمودی که به کاروسل نیز شهرت دارد، اسپیندل به صورت عمودی قرار گرفته و میزی گرد و بزرگ وظیفه نگهداری قطعه کار را بر عهده دارد. نمونه دو محوره قابلیت تراشکاری داخلی و خارجی، پیشانی تراشی، سوراخکاری و قلاویز زنی را دارد. وانواع مهم دیگرآن، ماشین پیشانی تراش و ماشین تراش عمودی یا کاروسل است که کارهای سوراخکاری را هم انجام می دهد. در نمونه سه محوره، یک محور x به دستگاه اضافه میشود و قابلیتهایی نظیر خدمات فرزکاری سی ان سی و بورینگ را هم به دستگاه، اضافه میکند. معمولاً برای این منظور غالباً از استاندارد (EIA-274-D (ISO6983 استفاده میشود که کدجی (G-Codes)هم نامیده میشود، در این استاندارد فایلها حرکت موتور ها و عملکرد ترتیبی دستگاه را مشخص میکنند. این باریکه ها را می توان پس از پایان کار دستگاه با دست جدا کرد تا قطعه برش خورده از قطعه کار بزرگ تر جدا شود. سی ان سی سوراخ کاری دارای میزکار قائم میباشند، بطوری که قطعه سوار بر ریل شده و به زیر کار هدایت میشود که این پروسه نیز توسط یک موتور سروو کنترل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید