دستگاه Cnc سی ان سی چیست ؟

افراد با تجربه و حرفه ای پس از سالها کار کردن و انجام صدها پروژه با کمک CNC، این کار را سرگرم کننده می دانند. ماشین برش laser از شرکت دانش بنیان سامانه های دقیق نوین افراز یک ماشین cnc تخصصی و حرفه ای برای تولید و برش با سرعت و کارایی بالا در روش های متداول برشکاری فلزات می باشد. دستگاه های مختلف CNC انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ویژگی های خاصی دارد. محورهایی که با نام X، Y و Z نام گذاری شدهاند را محورهای خطی نامیده، و محورهایی که با A، B و C نام گذاری شدهاند را محورهای دورانی CNCها مینامند. این دستگاهها با توجه به محورهای حرکتی کم نسبت به سی ان سی فرزها، کوچکتر و جمع و جورتر میباشند. این مقاله به یک چیز دست و پاچلفتی و کم دقتی اشاره کرده بود! اشاره کرد. شما با ذهن خلاق خود می توانید خط تولید وسایل دکوراتیو را راه اندازی کنید و در کمترین زمان ممکن به درآمد برسید. صنایع مختلف از دقت و سرعت این دستگاه استفاده می کنند تا بهره وری خود را افزایش و روند کاری خود را بهبود بخشند. امروزه استفاده از دستگاه CNC به دلیل مزایای بسیار زیاد آن نسبت به کار دستی ، رشد چشمگیری پیدا کرده و از آن در انواع صنایع استفاده می شود.

شرکت دانش بنیان سامانه های دقیق نوین افراز با تکیه بر دانش مهندسی و ملی جدید ترین تکنولوژی روز لیزر فایبر را در دستگاه های خود به کار برده است. البته در برخی موارد می توانید به سراغ گوگل بروید و طرح دلخواه خود را از وب سایت های اینترنتی آماده بگیرید. ان سیها (NC ها)، با استفاده از نوارهای سوراخ شده کار خود را انجام میدادند. ویدیوکلیپ های دستگاه های برش cnc لیزر فایبر سی ان سی سازان را میتوانید هم از سربرگ ویدیو ها ی سایت ، هم از کانال آپارات و هم کانال یوتیوب ما دنبال کنید. چرا که مهندسان و کارشناسان واحد مهندسی و طراحی میتوانستند قطعات و ایدههای مختلف را در نرم افزارهای CAD، مثل نرم افزارهای مختلفی چون سالیدورکس (SOLIDWORKS)، کتیا (CATIA)، اتوکد (AutoCAD) و… متاسفانه به دلیل تحریم ها و یا گاها ورود دستگاه های بدون خدمات و پشتیبانی ، خریداران دستگاه ها جهت تهیه قطعات یدکی دستگاه با مشکل مواجه می گردند. پس از آن دستگاههای cnc وارد بازار شد که دارای مینی کامپیوتر هستند و درآن طراحی یک قطعه با نرم افزار CAD و تولید آن با نرم افزار CAM به صورت کامپیوتری انجام می شود. سی ان سی لیزرهای تخت همچون یک دستگاه سی ان سی تخت میباشد، با این تفاوت که در آن به جای ابزار تراش از یک لیزر توان بالا برای حکاکی و برش چوب استفاده میشود و تفاوت مهم CNC لیزر تخت با دیگر دستگاه های صنایع چوب استفاده از لیزر با توان بالا است.

از دلایل دیگر محبوبیت دستگاه سی ان سی، «کاهش هزینه تولید قطعه» و «افزایش کیفیت محصول نهایی» است. درست است که ماشینهای تولید شده در حدود 70 سال پیش سه محوره بودند، امروزه تراش و فرزهای CNCی تولید شدند، که دارای چهار تا شش محور حرکتی و دورانی میباشند. در صورت درست ست و تنظیم کردن در ابتدای تولید برای تولید سری اصلاح نداریم. در دستگاه nc، این اپراتور بود که باید حرکات ابزار و قطعات مختلف دستگاه را مورد توجه قرار میداد و حرکت بعدی دستگاه را محاسبه و تعیین میکرد اما در دستگاه سی ان سی، همه این فرایندها به کمک کامپیوتر انجام میشود که منجر به افزایش دقت و ظرافت خروجی نهایی و همچنین سرعت انجام کار شده است. قطعات با مواد و جنس مختلف (فلزی، چوبی، پلاستیکی و…) را میتوان با ابزارهای مربوطه تولید کرد. برای برقراری ارتباط با ماشین و ابزارهای مختلف چندین و چند بار برنامه را اجرار کنند، تا بتوان بدون هیچ خسارتی در نرم افزار مربوطه بهترین و کوتاهترین G کدهای متناسب با ماشین CNC – سی ان سی را انتخاب و بعد از آزمون و خطا به دستگاه برای تولید قطعات مختلف سری و تکی وارد کرد. CNCها میتوانند در تولید یکپارچه قرار گرفته و همچنین برنامه را از طریق DNC از راه دور به آن منتقل کرد.

برای خرید اقساطی دستگاه سی ان سی تنها کافی است 60درصد از کل هزینه را پرداخت نمایید. در ان سیها جبران شعاع ابزار را نداریم، ولی در سی ان سیها جبران شعاع ابزار را داریم. ماشینهای برش پلاسما، میتوانند در صنایع مختلفی چون، ماشین سازی، لوسترسازی، سولهسازی و قالبسازی مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه سی ان سی انواع مختلفی دارد که برای مقاصدی همچون تراشکاری و برش فلزات، چوب و سنگ استفاده می شود. کامپیوتر در این دستگاهها وظیفه ارسال یا اجرای خط به خط برنامهای را دارد که قبلا در نرم افزار اجرا و آماده شده و به نرم افزار دستگاه وارد میکنند. واحد نرم افزار: نرم افزار وظیفه دارد طرحی که قبلا طراحی شده است را تحلیل کرده و پس از تایید اعتبار آن به زبان ماشین تبدیل کند. فرض کنید که اپراتور ماشین (یک تراشکار) بخواهد روزی پنجاه عدد بوش سه پله تولید کند. دستگاه برش لیزر فایبر توانایی برش انواع فلزات و آلیاژها را با سرعت ، دقت و دینامیک بالا فراهم می کند. بنابراین، بخش مکانیکی دستگاه تحت کنترل بخش هوشمند دستگاه حرکت کرده و فرآیند ماشینکاری را انجام می دهد. دستگاه های آب خنک دارای راندمان بهتری نسبت به هوا خنک می باشند. در حدود دهه گذشته، شرکت های متعددی مشغول ساخت دستگاه های ویژه برای کارگاه های خانگی کوچک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید