دستگاه سی ان سی (CNC) چیست؟

اگرچه نمیتوان منکر این طرز تفکر در مورد دستگاههای CNC شد، اما رعایت نکات ایمنی و اطمینان از دستگاه به خریداران کمک میکند از وضعیت دستگاه خود اطمینان داشته باشید. دستگاه سی ان سی به اندازهای اتوماتیک عمل میکند که یک اپراتور برای انجام همه سفارشات کافی است. شما با داشتن این دستگاه میتوانید بسیاری از سفارشات مختلف را که تا به امروز به واسطه نداشتن دستگاه انجام نمیتوانیتسید را انجام دهید . در هنگامی که قصد خرید دستگاه را دارید باید در خصوص دستگاه سی ان سی مورد نیاز خود اطلاعاتی کسب کنید تا راحت تر بتوانید آن را از میان دستگاه های موجود انتخاب و خریداری نمایید. شاید بعد از ده بار تلاش بتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید؛ ولی هیچ وقت اولین پروژه شما بی عیب و نقص نخواهد بود. کاربرد CNC به ما کمک می کند تا قطعاتی را بسازیم که شاید ساختشان با دست بسیار دشوار و وقت گیر باشد. توجه به این نکات جزئی، کاربرد CNC را حتی برای یک نجار حرفه ای، چالش برانگیز می کند. در این مطلب به طور کلی به مشخصات دستگاه سی ان سی, قیمت دستگاه cnc و شرایط فروش دستگاه سی ان سی پرداخته شد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

ولی به طور کلی این که چه جنسی مورد استفاده قرار بگیرد تماما به این که محصول شما از چه نوعی است وابسته خواهد بود. سی ان سی منبت کاری در منبت تاج و انواع گل نقشها مورد استفاده قرار میگیرند. ماشین کاری تکنولوژی است که در آن موادی که در حالت خام قرار دارند طی مراحلی تبدیل به محصول مورد نیاز بازار می شوند. دستگاه همیشه دقیقا همان کاری را انجام می دهد که شما به آن می گویید. مزیت کامپیوتری بودن اینست که عملیات برشکاری میتواند برای ساعتها بصورت بیوقفه و بدون خستگی با همان دقت اولیه انجام گیرد. همان گونه که گفته شد از سرعت بالاتری نسبت به مدل افقی نیز برخوردار هستند. در مورد بسیاری از شرکتهای سازنده، تست کردن دستگاه الزامی نیست و حتی برخی از افراد نیز تمایلی به این کار نشان نمیدهند؛ زیرا معتقدند که شرکتهای سازنده این دستگاهها اعتبار خود را مخدوش نکرده در جریان تولید چندین بار آنها را آزمایش میکنند.

درست است که دستگاه های CNC به خصوص در بخش نرم افزاری دستگاه کاربر پسندتر هستند؛ اما انجام این کار به سادگی ترسیم یک طرح و کلیک روی گزینه پرینت نیست. همچنین توجه داشته باشید که CNC یک ماشین جادویی نیست که تنه درخت را به یک پروژه تمام شده تبدیل کند. توجه داشته باشید که بدون در نظر گرفتن زمان برای اجرای واقعی دستگاه، انجام هر پروژه ای حداقل 30 دقیقه زمان می برد. برد کنترل،مرکز مجاسبات دستگاه سی ان سی است. از سال 1377 در خدمت مشتریان گرانقدر است. داشتن تنوع محصولات و کمک به مشتری جهت انتخاب محصول مورد نظر، همواره مورد تاکید این گروه بوده و امید است با تکیه بر اعتماد مشتریان پاسخگوی شایسته و همراه همیشگی متخصصان و صنعتگران عزیز باشیم. دستگاه های سی ان سی چوب از تنوع نسبتاً بالایی برخوردار هستند. همچنین این دستگاهها به دلیل داشتن قطعات پیچیده از قیمت بالایی برخوردارند.

دلیل احتیاج به دستگاه سی ان سی آن است که در تولید قطعات ظریف و ریز و همین طور قطعاتی که در ساخت آن نیاز به دقت و اندازه گیری های بسیار بالایی وجود دارد انسان ممکن است خطا کند اما این دستگاه با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری با کمترین خطای ممکن آن قطعات را به خوبی خواهد ساخت. ارائه ایده و طراحی و اجرای آن به زمان نیاز دارد. نکته مذکور، مولفه دیگری در طراحی پروژه تان است. یکی از مهم ترین این قطعات کنترلر است که حکم قلب ماشین را دارد و با کمک استپر موتور یا سروو موتور که به محورهای ماشین متصل هستند فرمان ارسال می کند تا طرح مدنظر مشتری را اجرا نماید و انواع کنترلر سی ان سی را می توان به pc base، dsp و کنترلر صنعتی اشاره کرد. نکته مهم در مورد قیمت دستگاه سی ان سی این است که قیمت این محصول با توجه به نوع آن کاملا می تواند متفاوت باشد. البته نگه داشتن کار بر روی CNC نیز با توجه به نوع پروژه، مسئله مهمی محسوب می شود. دستگاه های ارزان قیمت تر، یک میله گرد با یک روکش دارند که روی آن می لغزد. معمولا این روکش یک پلاستیک با اصطکاک پایین از درلین، تفلون یا مواد با مقاومت کم به اصطکاک است.

دیدگاهتان را بنویسید