دستگاه سی ان سی (CNC) چیست؟

تاکید می گردد از جایی دستگاه یا قطعات را خریداری نمایید که ترجیحا نمایندگی یک برند معتبر باشند و سال ها در بازار فعالیت دارند و دارای خدمات پس از فروش مطلوب می باشند. نرم افزار دستگاه CNC ممکن است از یک برند به برند دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی همه آنها بر مبنای کنترل عددی طراحی شده اند. دستگا ه راسته بر ساخته شده در شرکت رادوکس دارای ویژگی های بسیار مناسبی است که کار را برای شما آسان تر می سازد. رادوکس علاوه بر فروش نقدی دستگاههای تولیدی خود را بصورت اقساطی نیز به فروش میرساند. این شرکت در طول 20 سال فعالیت بی وقفه ای که در این حوزه داشته با تلاش شبانه روزی خود توانسته انواع دستگاه های سی ان سی را تولید و روانه بازار کند و با توجه به شناخت بازار و نیاز مشتری علاوه بر نمونه هایی که از قبل در بازار وجود داشته اند مفتخر است که اعلام کند بیش از 14 نوع محصول جدید طراحی و تولید کرده است. در برخی از این ابزار، آب با شن یا هر ماده ساینده قوی ترکیب میشود که عملکرد خشنتری به همراه دارد. این نوع از سی ان سیها از کنترلرهای بسیار قوی و نرم افزارهای حرفه بهره میبرند که در ادامه به خصوصیات فنی نمونهای از این نوع سی ان سیها پرداخته خواهد شد.

همین طور هنگامی که نیاز است تا قطعات به حالت چهار گوش برش بخورند باید از این نوع دستگاه بهره برد. 2- موتور های دستگاه بهتر است سه فاز باشند تا از قدرت بیشتری برخوردار باشد، سرو موتور دارای اینکودر و استپ موتور بدون اینکودر است ، هزینه نگه داری استپ موتور نسبت به سروو موتور پایین تر است. یک دستگاه CNC تخت میتواند از یک اسپیندل آب خنک که عمر خیلی بیشتری نسبت به نمونه هوا خنک دارند بهره ببرد و یا میتواند از سیستم تعویض خودکار ابزار بهره ببرد که سرعت عملکرد دستگاه را چندین برابر میکند. معرفی عملکرد دستگاه را با بخش مکانیکی شروع می کنیم که سابقه بیشتری دارد. DSP قابل استفاده با سیستم الکترونیک پیشرفته و برنامه نویسی داخلی می باشد که این دستگاه را بی نیاز از کامپیوتر می کند و دسترسی آسان و کارکرد راحت تری را برای اپراتور فراهم می کند. این دستگاه برای تولید طرحهای پیچیدهای استفاده میشود که با دستگاههایی که به طور دستی راه اندازی میشوند قابل انجام نیستند. معمولا این ماشین آلات با 4 یا 6 کله ساخته میشوند ولی در صورت نیاز مشتری تا 22 کله نیز قابل سفارش است.

با توجه به تعدد برند و انواع دستگاه سی ان سی (CNC) گاهی انتخاب و خرید دستگاه مناسب برای کاربران مخصوصا کسانی که تازه وازد این صنعت شدهاند، سخت میشود .برای خرید دستگاه سی ان سی باید کاملا دقت کنید و زمان زیادی صرف کنید تا دستگاهی مناسب با نوع و حجم کارتان انتخاب کنید. سی ان سی از دستگاههای بسیار پرکاربرد در صنعت است که با استفاده از متهای پر سرعت و بازوهایی که توسط کامپیوتر کنترل میشوند، فرآیند برش یا سوراخ را در سه محور اصلی انجام میدهند. این دستگاه با استفاده از جرقههای الکتریکی طرح را روی قطعه کار ایجاد میکند. در ادامه انواع دستگاههای برش CNC را می توانید بررسی نمایید و با امکانات آنها آشنا شوید. سی ان سی منبت کاری در منبت تاج و انواع گل نقشها مورد استفاده قرار میگیرند. دستگاه CNC نوین تاک انواع مختلفی دارد که در دسته بندی های مختلفی هم طبقه بندی می شوند. شرکت های مختلفی اقدام به فروش دستگاه می کنند. صنایع مختلف از دقت و سرعت این دستگاه استفاده می کنند تا بهره وری خود را افزایش و روند کاری خود را بهبود بخشند. همان طور که قبلا هم گفتیم دستگاه برش CNC قادر است تا حول محور X ،Y و Z حرکت کند.

مینی کامپیوتر موظف است تا مراحل مختلف و اطلاعات مورد نیاز درباره سایز قطعه را به اطلاع دستگاه برساند. اصلی ترین مسئله در ساخت مبلمان صفحهای انجام سوراخ کاری، فرزکاری و شیار زنی قطعه کار در وجوه مختلف قطعه کار میباشد و در این راستا یکی از کاندیدهای ایده آل برای کارگاههای کوچک سی ان سی سوراخ زن میباشد. رادوکس، مجموعهای متخصص در امر طراحی و ساخت اتوماسیون و رباتیک خط های تولید از سال 1377 آغاز به فعالیت کرده است. از سال 1377 در خدمت مشتریان گرانقدر است. در تولید درب و پنجره نیز به وفور از دستگاه سی ان سی استفاده می شود. در دستگاه برش CNC به دلیل این که دستگاه می تواند به تنهایی قطعه ای که بر روی آن کار انجام می شود را در حالت مختلف بچرخاند استفاده از یک اپراتور کاهش می یابد. دستگاه فرز سی ان سی از طریق برنامههایی اجرا میشود که متشکل از دستورات بر پایه اعداد و حروف است و قطعات را در فواصل مختلف هدایت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید