دستگاه سی ان سی چیست؟

قطعا شما بعد از مدتی کار با این دستگاه به فوت و فن آن آشنا شده و به همین علت می توانید گاهی خودتان مشکل را سریع برطرف کنید و کار را ادامه دهید. شاید این شرکت ها محدود هستند و گاهی قیمت های بالاتری دارند اما در عوض، شما مطمئن خواهید بود که می توانید از خدمات این شرکت ها بهره مند شوید. شما با توجه به نوع کاری که با دستگاه می خواهید انجام دهید و قدرت و توان موردنیازتان می توانید دستگاه CNC مد نظر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم پس از شناسایی نیاز خود و انتخاب دستگاه مد نظر نسبت به خرید از نمایندگان معتبر اقدام کنید. این دستگاه توسط کنترلر DSP و RADONIX به صورت غیرمستقیم و بدون نیاز به کامپیوتر دستور می گیرد و به همین سبب کار با این دستگاه بسیار ساده و روان تر می گردد. ارائه خدمات کار ساده ای نیست و نمی توان به این سادگی ها خدمات داد. 1. بدون وکیوم (ساده): به واسطه گیره قطعه کار را نگه میدارد. 2. وکیوم دار: باعث نگه داشتن قطعه کار روی میز می شود.

اندازه میز کار این نوع دستگاه از 2 تا 6 متر مربع متفاوت است. اما در هر صورت اگر شما هم به آن تسلط داشته باشید، کیفیت کار نهایی شما بسیار بالا خواهد بود و راحت تر می توانید در حوزه های مختلف فعالیت کنید. حال با توجه به نحوه فعالیت خود می توانید از این دستگاه استفاده مفید داشته باشید و دستگاهی را انتخاب کنید که مناسب فعالیت های مدنظر شما باشد. این دستگاه ها اگرچه قیمت بالاتری دارند، اما برای شروع کار مناسب هستند و شما می توانید کار خود را با هزینه اولیه کمتری شروع کنید. در این مطلب به صورت اختصاصی به قیمت دستگاه سی ان سی چوب می پردازیم. در این دستگاه از هر دور طرف آربور دستگاه را مهار می کند. در نظر گرفتن این دستگاه چوب قادر به این است که هر سه کارایی یعنی برش، سوراخ زن و حکاکی را با یکدیگر به صورت هم زمان به همراه داشته باشد. به طور کلی در صنایع چوب برای انجام هم زمان حکاکی برش کاری همچنین سوراخ کاری و شیارزنی در قطعه کار، بر حسب نیاز و نوع پرداخت سی ان سی کنسولی 3، 4 و یا 5 محور یکی از بهترین گزینهها است.

نرم افزار CAM با حذف نیاز به تولید نقشه کاغذ پیش نویس از مولفه ی تولیدی مورد نظر، زمان تولید را کاهش می دهد. با کنترل نرم افزار CAM بر روی دستگاه سی ان سی، دستگاه قادر به تولید حجم بالایی از قطعات بدون کمک انسان است. با روشن شدن دستگاه اسپیندل به حرکت در میآید و طرح مورد نظر با استفاده از آن و ابزار برشی بر روی چوب حک خواهد شد. که تمامی آن ها می توانند عملکرد متغیری از یکدیگر داشته باشند. از برنامه ARTCAM برای دریافت فایل خروجی به صورت جی کد استفاده می گردد که توسط USB به کنترلر انتقال می یابد و پس از دستور کار به دستگاه عملیات انجام می شود. کار با دستگاه با استفاده از این کنترلر بسیار آسان و خرابی و دردسر کمتری دارد. عملکرد این دو دسته شباهت بسیاری به هم دارد اما تفاوت در روش کار باعث می شود که از هر کدام از این دو دسته در صنایع و کارهایی خاص استفاده شود. همان طور که دستگاه سی ان سی خانگی برای هر صنعتی استفاده نمی شود و کاربرد محدودی دارد، این دستگاه نیز برای هرکسی ساخته نشده و کاربرد آن بسیار محدود است. از آنجایی دستگاه قیمت سی ان سی به شدت به دلار وابسته است و قیمت دلار نیز هر روز در حال تغییر است، قیمت ها به دلار عنوان می شوند.

قیمت دستگاه CNC چقدر است؟ حرکت ابزار دستگاه سی ان سی چوب عموما در راستای محورهای z ,y ,x کنترل میشود. برای داشتن حرکت مستقیم، یکنواخت و روان از ریل و واگن استفاده میشود. پس توجه به استانداردهای ساخت دستگاه و نحوه استفاده از آن اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. به دلیل اینکه این دستگاه به گونهای طراحی شده است که می تواند فقط بخشی از قطعه سطوح و کارها را از آن ها جدا کند و آن ها را حذف کند. DSP دارای حافظه طولانی و ذخیره ی اطلاعات می باشد. همچنین سی ان سی سوراخ کاری دارای یک مجموعه کار آمد از انواع مته افقی و عمودی، فرز و در بعضی موارد تیغه برش میباشند. سی ان سی منبت کاری دارای چهار محور حرکتی هستند و باید از یک کنترلر خیلی خوبی بهره مند باشند. قیمت دستگاههای لیزر بر اساس پارامترهای مختلفی از جمله کیفیت قطعات یدکی، نوع ریل، نوع موتورهای حرکتی دستگاه و … بدیهی است که دستگاه های سی ان سی با توجه به کاربردشان قیمت های متفاوتی دارند. بگویم این دستگاه همان بخش کنترل گر می باشند که در صنایع تولیدی عملکرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید