دستگاه سی ان سی چیست؟

کارایی این دستگاه تنها به درودگری محدود نمیشود و از آن در صنایع مهمی چون ساخت موشک و ماهواره استفاده میشود؛ زیرا دقت عملیات برش دستگاه سی ان سی تا صدم میلیمتر بالا بوده و برای کارهای بسیار ظریف و حساس ایدهآل است. به همین دلیل، در زمان خرید دستگاه سی ان سی و عقد قرارداد با شرکت مربوطه میتوانید از آنها بخواهید که دستگاه مورد نظر را روشن کنند و قسمتهای مختلف آن را در حین کار ببینید. برای خرید دستگاه های سی ان سی (CNC) به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ CNC – سی ان سی و انواع آن، cnc چیست، انواع دستگاه cnc، کاربرد دستگاه cnc را در این مقاله بررسی خواهیم کرد تا شما دوستان علاقمند به صنعت بتوانید براساس کاربرد هر کدام و متناسب با هدف خود به خرید سی ان سی پرداخته و تولید مناسبی برای کسب و کار خود داشته باشید. با دستگاه CNC میتوانید حک و برش را روی متریالهای مرتبط با آن انجام دهید و طرحهای سه بعدی خود را هم اجرا کنید. دستگاه cnc در حالت کلی مانند دستگاه فرز صنعتی بوده که با استفاده از برنامه و نرم افزارها، به طور اتوماتیک و کنترل شده عمل می کند. اما دستگاه ۳محور عمق را هم میتواند محاسبه و برش کند.

توانایی الکتروموتور و سرعت گردش اسپیندل هم می تواند کاربرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. سی ان سی ها در انواع صنایع کاربرد دارند. ماشین های فرز بر حسب قرارگیری ابزارشان به انواع مختلفی دسته بندی می گردد که میتوان از آنها به ماشین های فرز افقی، ماشین های فرز عمودی و ماشین های یونیورسال اشاره کرد. در ضمن ماشین های فرز cnc توانایی ماشین کاری بر روی انواع مختلف قالب ها را دارند. در ابتدای مقاله به معرفی و نحوه عملکرد NC و انواع CNCها خواهیم پرداخت، تاشناختی کامل و جامع را برای شما خواننده گرامی داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با انواع و نحوه عملکرد این الکتروموتور به صفحه اسپیندل چیست مراجعه کنید. انواع دستگاه cnc، جز, دستگاههای الکتریکی به حساب میآیند که از طریق ورودیهایشان، از کامپیوترها فرمان میگیرند. یک توضیح ساده از CNC به این صورت است که از کامپیوتر برای کنترل حرکت ابزار استفاده می شود. یک دستگاهCNC را میتوان عملا مانند دستگاه دستی ساده دانست که قابلیت فرمان پذیری از طریق کد ها و منطق ریاضیاتی را دارد.

سپس کد توسط برنامه نویسان نوشته و ویرایش می شود. دستگاه های سی ان سی می توانند عملیات متفاوتی مانند برشکاری، تراشکاری، سوراخ کاری و حکاکی را روی جنس های مختلف مانند فلزات، سنگ، چوب، شیشه، پلاستیک، پلکسی گلاس و … دستگاه های سی ان سی به سه دسته لیزری، تراش و فرز تقسیم بندی میشوند که به توضیح هر یک از آنها می پردازیم. به این ترتیب که نسبت به دستگاه های تراش، دستگاه فرز CNC قدرت مانور بیشتری را بر روی قطعه کار خواهد داشت. CNC مخففComputer Numerical Control و به معنای کنترل عددی توسط کامپیوتر است. وظیفه اصلی ماشین تراش تغییر در اندازه قطعات، فرم آنها، پرداخت کاری قطعات با یک یا چند عمل برش با تنظیم رنده تراش است. در سالهای اخیر گروه صنعتی آریو در زمینه ساخت CNC چوب با الهام از ماشین آلات روز دنیا ورود کرده است و مدل intech100 و Ecotech از آن دسته هستند.

اما دستگاه های تراش یا حکاکی CNC فقط بخشی از نمونه مورد نظر را تراش میدهند و درواقع قسمت کوچکی از نمونه که مد نظر است را جدا میکند. فرز های CNC دارای سه محور حرکتی است که تفاوت آن با دستگاه تراش در یک محور عمودی اضافه می باشد. اکثر قطعات ماشین آلات دارای مقاطع دایرهای شکل بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش در صنعت بالا میباشد. یک دریل را می توان ماشین ابزار در نظر گرفت. با وجود این هر دستگاه ویژگیهای خودش را دارد که باید آموخت. در این دستگاه حضور کاربر (اپراتور) برای کار با دستگاه محدود به ایستادن این فرد پشت بخش کنترل کننده دستگاه می باشد و با نوشتن برنامه های حرکتی فقط برای یکبار در دستگاه عمل مورد نظر را بصورت خودکار هر چند بار که بخواهیم بدون حضور کاربر تکرار می نماید. اما در هر صورت اگر شما هم به آن تسلط داشته باشید، کیفیت کار نهایی شما بسیار بالا خواهد بود و راحت تر می توانید در حوزه های مختلف فعالیت کنید. این ها مهم ترین عواملی هستند که اگر اطلاعات مناسب در خصوص آن را داشته باشید می توانید به راحتی دستگاه سی ان سی چوب خود را از میان مدل های مختلف انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید