دستگاه سی ان سی چیست؟

زمانیکه بدانید این نرم افزار به صورت مستقیم در سرعت عملکرد دستگاه و کیفیت تولید محصولات و نحوه چرخش محورها و حرکت ابزارهای برشی تاثیر مستقیم دارد به اهمیت بالای آموزش آن پی خواهید برد اما چه نکات دیگری در آموزش cnc حائز اهمیت است؟ بیشتر این فناوری ها بسیار تخصصی هستند و در موارد خاص برای تولید انبوه که شامل نوع خاصی از مواد است ، استفاده می شود. آنها می توانند عملکردهای مختلفی از جمله حفاری ، بورینگ ، برش چرخ دنده ها و تولید شکاف در یک قطعه از مواد خاص را انجام دهند. سایر برش های متوسط : تعدادی دیگر از فن آوری های جدید وجود دارد که از محیط های مختلف برای برش مواد استفاده می کنند. ماشینکاری الکتریکی و / یا شیمیایی : تعدادی از فن آوری های جدید وجود دارد که از تکنیک های خاص برای برش مواد استفاده می کنند. در ماشینکاری CNC ، واتر جت ابزاری است که مواد سخت مانند گرانیت و فلز را با استفاده از فشار زیاد آب برش می دهد. با این حال ، آنها هنوز هم تجهیزات بسیار تخصصی هستند.

برخی از این دستگاهها برای برش بر روی فلزات طراحی شدهاند و برخی نیز مخصوص شیشه و سنگ هستند. برش جت آب همچنین برای قطعه هایی که نیاز به برشهای بسیار پیچیده مواد دارند استفاده می شود ، زیرا کمبود گرما مانع از تغییر در خصوصیات ذاتی مواد می شود که ممکن است در نتیجه برش فلز حاصل شود. اما واقعیت در مورد این دستگاه ها چیز دیگری است و تراشکاری سی ان سی نیاز به مهارت هایی دارد که در انتخاب های ما تأثیر گذار هستند. از این طریق کارایی و عملکرد های متعددی را برای افراد به دنبال دارد. قطعات ماشین های کارخانه اغلب از طریق این فرآیند شکل می گیرند. چاپ سه بعدی درجه ای از انعطاف پذیری و خلاقیت را برای طراحان و تولیدکنندگان محصول فراهم می کند که دستگاه های CNC نمی توانند از طریق روش های مرسوم ارائه دهند. سود زیاد کار با دستگاه سی ان سی و تنوع بسیار زیاد محصولات، مشتری را ترغیب به خرید دستگاه میکند و همین عاملی برای سودجویی عده ای می شود که اقدام به واردات و فروش دستگاه های بی کیفیت میکنند. با کیفیت ترین برند دنیا را که تهیه کرده باشید ، ظرف کمتر از ۶ماه به سرویس دستگاه نیاز پیدا میکنید.

فن آوری ابزار: احتمالا در طول چند سال گذشته واژه سی ان سی را زیاد شنیده اید و شاید هم فکر کرده اید که دستگاه های CNC چه هستند. به همین دلیل از تکنسین دستگاه انتظار می رود که تسلط کاملی به این زبان برنامه نویسی داشته باشد و هر چه مهارت او در پیاده سازی این زبان بیشتر باشد مطمئناً کار برای او راحت تر خواهد بود. در فرآیندی که به عنوان فلاشینگ شناخته می شود ، باقی مانده های هر قطعه کار به پایان رسیده , توسط یک دی الکتریک مایع منتقل می شود ، که پس از توقف جریان بین دو الکترود ظاهر می شود و برای از بین بردن هرگونه بار الکتریکی بیشتر است. کنترلر، واسطهای است بین اپراتور و دستگاه که پس از دریافت دستورات اپراتور که به زبان G-Code نوشته میشوند، آنها را به موتورهای متصل به بازوها منتقل میکند. دستگاه های سی ان سی همیشه نیاز به یک طرح اولیه دارند تا به عنوان الگوی اصلی روند تراشکاری بر مبنای آن انجام شود. بهتر است قبل از آنکه خرید خود را تکمیل کنید، همه آنچه که قرار است به صورت خدمات به شما ارائه شود را بدانید تا مشکلی در آینده نداشته باشید.

اگر دستور بعدی اجرا شود در حالی که یکی از دستورات قبلی انجام نشده باشد احتمالا همه حرکات بعدی قطعات تحت تاثیر یک دستور اجرا نشده قرار خواهند گرفت و به این ترتیب عملکرد کل دستگاه نامطلوب خواهد بود. به عنوان اپراتور دستگاه سی ان سی بدون داشتن مهارت کار با نرم افزار آرتکم نمی توانید با دستگاه کار کنید. این دستگاه ابعاد مختلفی دارد از اندازه های کوچک و رومیزی برای کارگاه های کوچک تا اندازه های بزرگ و صنعتی که با توجه به کاربرد آنها متفاوت اند. به عنوان مثال، دستگاه cnc چهار محوره در برشهای پیچیده و سختتر، کارایی بالاتری نسبت به دستگاه cnc سه محور و دو محور دارد. آنها می توانند اشکال پیچیده و اجزای داخلی را با سرعت بیشتری نسبت به دستگاه CNC ایجاد کنند. دستگاه سی ان سی ماشین صنعتی پیچیده در اندازه های مختلف است که برای فرزکاری و تراشکاری به کار گرفته می شود و روی آن یک نرم افزار هوشمند به کار گرفته شده است. وقتی که یک دستگاه تراش سی ان سی را برای کارگاه خود انتخاب میکنید، مطمئناً انتظار دارید که این دستگاه تبدیل به منبع اصلی کسب درآمد شما شود. این موضوع باعث شده که اضافه کردن چاشنی خلاقیت به روند تراشکاری سی ان سی باعث شود که کسب درآمد از این حوزه بسیار راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید