دستگاه سی ان سی چوب

پس همانطور که گفته شد آموزش کدها باید با توجه به نوع کنترلر صورت گیرد.. کدهای عنوان شده کدهای عمومی می باشند و در کدهای خاص با توجه به نوع کنترلر شاید شماره کد فرق کند. دستگاه CNC نمی تواند با قطعات ناصاف کار کند. بخش هوشمند دستگاه نیز از دو نرم افزار تشکیل شده است. و باید از دستگاه سی ان سی فرز استفاده نمایید. دستگاه های لیزر CNC و فرز CNC است. جت های آب به عنوان یک جایگزین خنک کننده , برای موادی که قادر به تحمل فرایندهای گرمازا در سایر دستگاه های CNC نیستند استفاده می شوند. اگر شما به عنوان یک تکنسین دستگاه تراش سی ان سی می خواهید بدانید که چه عواملی در بهبود کار دستگاه تأثیرگذار است و به چه شرایطی توجه کنید حتماً موارد گفته شده در این مطلب را رعایت کنید. بخش مکانیکی دستگاه که از دیگر بخش های مهم است شامل شاسی، موتور های حرکتی، چرخ دنده و شانه، تسمه تایم، اسپیندل و سیستم روغن کاری می باشد. آنها می توانند عملکردهای مختلفی از جمله حفاری ، بورینگ ، برش چرخ دنده ها و تولید شکاف در یک قطعه از مواد خاص را انجام دهند. برش لیزری فلزات یا برش فلزات با لیزر یکی از پیشرفته ترین تکینیک های برش با دستگاه cnc است.

برش لیزری فلزات یا برش فلزات با لیزر یکی از پیشرفته ترین تکینیک های برش می باشد. قابلیت تولید انواع سنگهای تزیینی و ساختمانی را داشته و میتوان بهترین استفاده را از آنها برد. از اين رو دستگاه هاي cnc انواع مختلفي از لحاظ كاربرد دارند. انواع دستگاه برش CNC چیست؟ دستگاه های CNC میز مسطحی دارند که قطعه کارتان روی آن قرار می گیرد و می توانید از چند گیره برای نگه داشتن یک تخته مربعی شکل در جای خود استفاده کنید. به همین ترتیب ، از جت های آب در طیف وسیعی از بخش ها مانند صنایع هوافضا و معدن استفاده می شود . در سالهای اخیر این ماشینها در صنایع مختلف محبوبیت یافته اند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ماشینکاری CNC از برنامه نویسی به کمک رایانه استفاده می کند.اپراتور برای بدست آوردن خروجی مورد نظر ، باید فقط یک بار دستگاه را برنامه ریزی کند.سپس دستگاه CNC بدون در نظر گرفتن مقادیر سفارش می تواند طرح را کاملاً تکرار کند. همچنین، CNC نمی تواند سرعت را در حین حرکت تنظیم کند (حداقل CNCهای خانگی نمی توانند این کار را انجام دهند). در مقابل ، دستگاه های CNC معمولی تا حدودی توسط ابزارهای موجود و محورهای چرخشی که دستگاه می تواند استفاده کند محدود می شوند.

بعضی قطعات مصرفی هستند و به مرور مستهلک می شوند و باید جایگزین شوند. در بعضی موارد ، آب با شن و ماسه یا ماده ساینده قوی دیگر مخلوط می شود. بیشتر این فناوری ها بسیار تخصصی هستند و در موارد خاص برای تولید انبوه که شامل نوع خاصی از مواد است ، استفاده می شود. در ماشینکاری CNC ، واتر جت ابزاری است که مواد سخت مانند گرانیت و فلز را با استفاده از فشار زیاد آب برش می دهد. برای حجم تولید بالا (سری کاری) در صنایع چوب از از دستگاه CNC تک کله تا ده کله استفاده می شود. با پیشرفت روز افزون صنایع ،گروه تحقیقاتی و فنی مهندسی بابل سی ان سی در حوزه تکنولوژی دیجیتال از سال 1382 شروع به فعالیت نمود و هدف گذاری اولیه خود را پاسخ به نیاز های صنایع وابسته به دستگاه های صنعتی، نیمه صنعتی و مکمل گذاشت. همه شرکت ها مدعی هستند که این تکنسین در شرکت ها آن ها وجود داشته و از بهترین تعمیرکاران این دستگاه در ایران است. به طور معمول دستگاه های cnc نوین تاک دارای سه محور ( X (طول )، Y ( عرض )، Z (ارتفاع ) ) می باشند و از فرز (مته) برای برش و حکاکی استفاده می کنند.

ماشین فرز: ماشینهای فرز متداول ترین دستگاه CNC مورد استفاده امروزی هستند. بیشتر برنامه های CAD امروزی از سیستم های پیش نویس پایه 2D یا مدل سازهای سطح 3D جامد و برجسته برخوردار هستند. بنابراین قبل از اینکه به فکر خرید دستگاه تراش سی ان سی باشید روی این موضوع سرمایه گذاری کنید که در چه ابزارهایی می توانید طراحی گرافیکی انجام دهید. در صنعت این بخش با نام کنترلر CONTROLER خوانده می شود . در برنامه ی ARTCAM، ماشین کاری برای دستگاه سی ان سی تعریف و فایل خروجی (جی کد) را به همراه Usb به کنترلر ارسال می کنند و سپس دستورکار به دستگاه داده می شود و عملیات انجام می شود. آنها می توانند اشکال پیچیده و اجزای داخلی را با سرعت بیشتری نسبت به دستگاه CNC ایجاد کنند. باز هم تاکید می کنیم که خدمات شوخی بردار نیست؛ در هنگام خرید دستگاه به نوع و مقدار خدمات دقت کنید. اگر نیرو و سرعت کم باشد ، فرایند را می توان از طریق کنترل حلقه باز اجرا کرد ، کنترل حلقه بسته برای اطمینان از سرعت ، سازگاری و دقت مورد نیاز برای کاربردهای صنعتی ، مانند کار فلزات ضروری است. فناوری چاپ سه بعدی مانند ماشین های FDM قطعات را از پایین به بالا می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید