دستگاه سی ان سی چوب|مشخصات فنی و قیمت انواع دستگاه سی ان سی

ماشین های فرز بر حسب قرارگیری ابزارشان به انواع مختلفی دسته بندی می گردد که میتوان از آنها به ماشین های فرز افقی، ماشین های فرز عمودی و ماشین های یونیورسال اشاره کرد. فرز های CNC دارای سه محور حرکتی است که تفاوت آن با دستگاه تراش در یک محور عمودی اضافه می باشد. باید قطعه کاری که پس از برش جدا می شود را نگه دارید و نیز راه چاره ای بیندیشید که قطعه برش خورده آسیب نبیند؛ یا به محض اینکه از قطعه اصلی جدا شد، مته فرز به آن برخورد نکند. همچنین به دلیل آزادی حرکتی بیشتری که دارند دقت و ظرافتی که این دستگاهها فراهم میکنند بیشتر از نمونه های قبلی است. همچنین این دستگاهها به دلیل داشتن قطعات پیچیده از قیمت بالایی برخوردارند. CNCها میتوانند در تولید یکپارچه قرار گرفته و همچنین برنامه را از طریق DNC از راه دور به آن منتقل کرد. اندازه میز کار این نوع دستگاه از 2 تا 6 متر مربع متفاوت است. سی ان سیها در حالت کلی دارای دو نوع حرکت خطی و دورانی میباشند. سی ان سیها (CNC)، با CAD و CAM مفهوم بهتری پیدا میکند و خیلی بیشتر و بهتر میتواند خودش را از ان سی (NC)ها جدا کند.

مفهوم سی ان سی منجر به توسعه مفاهیم دیگری مانند CAD (طراحی بوسیله کامپیوتر) و CAM (تولید بوسیله کامپیوتر) شده است. 1/2D بودند. فرزکاری مناسب قطعاتی است که تقارن دورانی ندارند و لازم است روی یک سطح قطعه عملیات پیچیده ای صورت بگیرد. همان طور که می دانید امروزه پیشرفت و گسترش تکنولوژی توانسته تأثیرات متعددی بر روی نحوه زندگی افراد بگذارد. می توانید با کمک نرم افزارهای دیگر مانند Sketchup Google طرح هایی را خلق کنید؛ اما باید فایل Sketchup خود را به فایلی تبدیل کنید که برای دستگاه قابل فهم باشد. دستگاه های CNC بسیار گران هستند و نیاز به سرمایه گذاری اولیه بیشتری نسبت به ماشین هایی دارند که به صورت دستی کار می کنند.همه صنایع نمی توانند ماشین های CNC را به راحتی تهیه کنند. یعنی بدون در نظر گرفتن نیاز بازار و پیش بینی سفارشات آینده ، اقدام به خرید دستگاهی میکنند که به زودی متوجه میشوند برای کارشان مناسب نیست.

کنترلی که برای فرز CNC بکار میرود برای تراش CNC مناسب نیست بنابراین برای هر نوع دستگاه کنترل مخصوص به خود را باید استفاده کرد. بر حسب نوع تولید مورد نظر میتوان برخی عملیات های دیگر مانند شیار تراشی، رزوه تراشی و پله تراشی را انجام داد.در این روش قطعه کار بر روی میز دستگاه ثابت است. جلوگیری از این اشتباهات به راحتی صورت می گیرد اما درصورت عدم انجام تحقیقات لازم، خیلی زود تاثیرات منفی خود را بر روی کسب و کار شما خواهد گذاشت. CNC – سی ان سی و انواع آن، cnc چیست، انواع دستگاه cnc، کاربرد دستگاه cnc را در این مقاله بررسی خواهیم کرد تا شما دوستان علاقمند به صنعت بتوانید براساس کاربرد هر کدام و متناسب با هدف خود به خرید سی ان سی پرداخته و تولید مناسبی برای کسب و کار خود داشته باشید. یکی از پرکاربردترین استفاده های سی ان سی استفاده برای کاربرد حجاری و نقش برجسته بخصوص در نمای ساختمان میباشد.حجاری سنگ برای هزاران سال کاری هنری و متکی به هنر استاد کاران بود.بهمین دلیل کاری گران قیمت و زمانبر بود.از دیرباز نمای حجاری با سنگ نشان ثروت و تجمل بود.کاری مخصوص شاهان و اشراف زادگان.هنر حجاری سنگ در زمان هخامنشیان و با آوردن اساتید حجاری از مصر جهت ساخت تخت جمشید وارد ایران شد.اما ایرانیان مانند هر چیز دیگری این هنر را بومی سازی نمودند و ارتقا دادند.

CNC – سی ان سیها را از نظر کاربرد مورد استفاده برای فلز، چوب، سنگ، شیشه و… سی ان سیها ایمنی بالایی دارند. روش جمعآوری براده در cnc طلا اهمیت بسیار بالایی دارد. وقتی یک شهر کوچک چند دستگاه CNC را به طور همزمان داشته و کاملا در حال فعالیت میباشند، نصب یک دستگاه دیگر نمی تواند توجیه اقتصادی داشته باشد و به همین علت باید با دقت صورت گیرد. وقتی یک شهر کوچک چند دستگاه CNC داشته و کاملا فعالانه در حال فعالیت هستند، نصب یک دستگاه دیگر نمی تواند توجیه اقتصادی داشته باشد و به همین علت باید با دقت انجام شود. دستگاه های CNC می توانند بطور مداوم 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال استفاده شوند و فقط برای نگهداری و تعمیر دستگاه cnc گاه به گاه خاموش می شوند. بنابراین حرکت اسپیندل تابع حرکت محورهای دستگاه است. ان سی (NC) و نسلهای بعد از آن که سی ان سی (CNC)، است برای اتوماتیک یا اتوماسیون کردن تولید قطعات در صنایع مختلف بوجود آمدند، تا تولید سری قطعات در کمترین زمان و بیشترین دقت ممکن تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید