دستگاه سی ان سی چوب|مشخصات فنی و قیمت انواع دستگاه سی ان سی

استفاده از لفظ CNC به معنی استفاده از کنترل عددی کامپیوتری در نرم افزار این دستگاهها. به دلیل ویژگی هایی که ذکر کردیم استفاده از این دستگاه ها مخصوصا برای صنایع مختلفی همچنین ساخت سازه بسیار مفید است. دستگا ه راسته بر ساخته شده در شرکت رادوکس دارای ویژگی های بسیار مناسبی است که کار را برای شما آسان تر می سازد. این تواند سختترین بخش آموزش شما در کار با دستگاه cnc باشد. دستگاه واترجت برای ساختارهایی به کار میرود که به برشهای پیچیده نیاز دارند؛ زیرا گرم نبودن دستگاه مانع از هر نوع تغییری در مواد موردنظر میشود. همچنین از این شیوه می توان برای ایجاد برش های بسیار ظریف در مواد استفاده کرد. متاسفانه در شرایط فعلی قطعات دستگاه ها عمدتا چینی هستند و قطعات چینی از آلیاژ های قوی استفاده نمی کنند ولی در بین همین دستگاه ها و قطعات چینی درجه بندی کیفیت وجود دارد . کنترلر های جدید چینی موجود در بازار عمدتا دارای کیفیت قابل قبولی هستند.

متاسفانه به علت افزایش شدید قیمت ارز ، دستگاه های cnc وارداتی دارای افزایش قیمت شدیدی گردیدند که در بسیاری موارد از قدرت خرید مشتریان خارج گردیده. در مرحله نخست مهم ترین مسئله آشنایی با نرم افزار های cnc است که می توان به نرم افزار های متعددی مانندAutoCAD و ArtCAM و پاور میل و چندین نرم افزار دیگر اشاره کرد اما آرت کم به دلیل انعطاف پذیری بالا و فضای کاربری آسان در بین فعالین صنعت چوب دارای طرفداران بسیاری است و این امکان را به آنها می دهد تا طرح های مدنظر خود را به اسانی و سرعت بالا طراحی نموده و تحت عنوان فرمت g codeبه دستگاه جهت برش کاری انتقال دهند. سی ان سی سنگ اجازه داد تا کارهای هنری خاص بتوانند با تعداد زیاد و بصورت یکنواخت تولید گردند.این ابزار جدید به مهندسین معمار اجازه داد تا طرحهای رومی یا ایران باستان را بوفور استفاده نمایند و زیبایی و لوکس بودن این نماها باعث اقبال سازندگان ساختمان به آنها گردید.این امر به گسترش روز افزون این بازار و فروش بالای این دستگاهها کمک نمود.

وجود محورها از این جهت اهمیت دارد که حرکت ابزار برشی کاملاً تحت تاثیر محور قرار دارد. نتیجه ارتباط بین الکتروموتور، اسپیندل و محورها، حرکت کردن ابزار برشی در جهت های مختلف است. اسپیندل در واقع قسمت چرخنده دستگاه CNC است که بخش اصلی این دستگاه به شمار می رود. دستگاه های ماشین کاری دیگر برای این که بتوانند روی قطعه مورد نظر خود کار کنند نیازمند استفاده از ابزارهای گوناگونی می باشند ولی در دستگاه CNC تمام این قابلیت ها با یکدیگر در یک جا جمع شده اند. در ابزارهای تراش محصولات مختلف، در حالت های دایره مانند مورد برش قرار می گیرند. در دستگاه تراش سی ان سی قطعات با ابزارهای قابل تقسیم در جهتهای دایرهای برش میخورد. در دستگاههای سنگ معمولا از اسپیندلهای با توان بالا استفاده میگردد.معمولا توان 7 کیلووات و بالاتر میتواند انتخاب مناسبی باشد.همچنین گلویی اسپندل باید ابزارهای با قطر بالا را پشتیبانی کند. ابزارهای CAE مهندسی به کمک رایانه به مهندسین در تجزیه و تحلیل، طراحی، شبیه سازی، برنامه ریزی، ساخت، تشخیص و تعمیر فعالیت های ماشینی کمک می کند. رادوکس، مجموعهای متخصص در امر طراحی و ساخت اتوماسیون و رباتیک خط های تولید از سال 1377 آغاز به فعالیت کرده است.

این شرکت در طول 20 سال فعالیت بی وقفه ای که در این حوزه داشته با تلاش شبانه روزی خود توانسته انواع دستگاه های سی ان سی را تولید و روانه بازار کند و با توجه به شناخت بازار و نیاز مشتری علاوه بر نمونه هایی که از قبل در بازار وجود داشته اند مفتخر است که اعلام کند بیش از 14 نوع محصول جدید طراحی و تولید کرده است. پس به طور کلی می توان گفت که دستگاه برش CNC همانند رباتی کار می کند که با استفاده از اطلاعاتی برنامه ریزی شده است. دستگاههای با ابعاد کوچکتر از این کاربرد صنعتی ندارند و فقط برای کارهای تزیینی و خانگی که سرعت و حجم کار اهمیتی ندارد بکار میروند. تجهیزات دستگاه سی ان سی (CNC) چوب اینتک INTECH 100 از بهترین برندهای روز دنیا انتخاب و بکار گیری شده است. حوزه صنعت هم از این قاعده مستثنا نبوده و با ورود تکنولوژی شاهد تغییرات گسترده در بخش صنعت بودهایم.

دیدگاهتان را بنویسید