درباره سی ان سی سنگ – برنا CNC

دستگاه سی ان سی دارای اسپیندل 3 kw -.. با روشن شدن دستگاه اسپیندل به حرکت در میآید و طرح مورد نظر با استفاده از آن و ابزار برشی بر روی چوب حک خواهد شد. توجه داشته باشید که بدون در نظر گرفتن زمان برای اجرای واقعی دستگاه، انجام هر پروژه ای حداقل 30 دقیقه زمان می برد. برای ساخت یک دستگاه سنگ میباید نکات خاصی را در نظر داشت. باید مهارت کافی را در ویندوز داشته باشید و اگر می خواهید یک دستگاه CNC بخرید، باید قبل از اقدام به خرید، در کلاس های کامپیوتر مرتبط نیز شرکت کنید. می توانید از دو روش ساده برای انجام برش های کامل استفاده کنید. نرم افزاری مانند ArtCAM که مخصوص سی ان سی طراحی شده است، پل هایی را در اطراف قطعه برش خورده ایجاد می کند. سی ان سی کوچک و خانگی نمی تواند نیازهای صنعتی و کارگاهی شما را برآورده کند. بیشتر دستگاه هایی که برای کارگاه های خانگی می خرید، میزهای آلومینیومی دارند که نمی توانید از آن جدا شوید.

همچنین، CNC نمی تواند سرعت را در حین حرکت تنظیم کند (حداقل CNCهای خانگی نمی توانند این کار را انجام دهند). 4 که سیستم tools change دارند چون به دقت و سرعت بالایی نیاز دارند موتورشان servo می باشد. 1.2 ساخته میشوند تا علاوه به فضای کوچک جاگیری، در صفحات اندازه متوسط چوبی کاربردیتر باشند. همچنین، می توانید قطعه کار را به یک تخته اضافی بچسبانید تا بعدا در امتداد خط چسب جدا شود. شکل قطعه به کامپیوتر ارسال میشود. استفاده از خدمات مانند گارانتی و خدمات پس از فروش به هنگام خرید دستگاه سی ان سی کمک میکند که هزینه تعمیر و نگهداری آن به شکل چشمگیری کاهش یابد. به ویژه اگر قطعات به قدری ناصاف باشند که نتوان آنها را روی دستگاه قرار داد؛ قطعا ادامه کار مشکل ساز می شود. در پروژه هایی که چندین یا حتی ده ها بخش از آنها یکسان هستند (به خصوص قطعات پیچیده)، کاربرد CNC روش سریع تر و دقیق تری جهت ساخت این قطعات است. واردات قطعات دستگاه از جمله فعالیتهای مستمر شرکت سیمای شهر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ماشین های سی ان سی و شرایط فروش و همچنین پاسخگویی به مشکلات فنی می توانید با شرکت ماشین سازی آمل برش ارتباط برقرار نمایید. در زمینه تولید دستگاههای CNC چندین شرکت معتبر در حال فعالیت هستند که از ابتدای این مسیر اقدام به ساخت انواع دستگاههای ساده و پیچیده کرده اند. در کنار این شرکتها، برخی شرکتهای جدید نیز شروع به تولید دستگاه کرده و قصد دارند در بازار رقابتی برای خود مشتری جذب کنند. از برنامه ARTCAM برای دریافت فایل خروجی به صورت جی کد استفاده می گردد که توسط USB به کنترلر انتقال می یابد و پس از دستور کار به دستگاه عملیات انجام می شود. در مطلبی که با عنوان دستگاه سی ان سی چیست که از مجله وارناسا منتشر شده است، این دستگاه به طور کامل معرفی شده است. ماشین سی ان سی با توجه به تعداد محورها میتواند در یک، دو یا سه بعد حرکت کند که بهصورت پاره خط، منحنی، دایره، بیضی و … همچنین، مدل های مختلف ماشین دارای سبک های مختلف یاتاقان های خطی هستند.

این برنامه های نرم افزاری کل مراحل ساخت را کنترل می کنند: طراحی اصلی ایجاد شده در CAD، تجزیه و تحلیل انجام شده توسط CAE و ساخت نهایی که توسط نرم افزار CAM کنترل می شود. به بیان ساده، شما برای نرم افزار مشخص می کنید که ابعاد مته فرز چقدر است و نحوه برش را انتخاب می کنید. کاربرد این دستگاه به سه دسته سوراخ زن، حکاکی و برش گروهبندی می شود. اما اگر با CNC کار می کنید، نمی توانید در طول انجام پروژه تغییراتی ایجاد کنید؛ یا اندازه ها را کوچکتر یا بزرگتر برش بزنید و … معمولا دستگاه های کوچکتر با سرعت زیاد به سمت عقب و جلو حرکت نمی کنند. کنترل سرعت دستگاه و همچنین تنظیم ارتفاع z از دیگر مزیت های DSP می باشد. دسترسی آسان به منو ها و داشتن FEATURE های مختلف در کمک رسانی به اپراتور و همچنین USER-FRIEND بودن کنترل مواردی هستند که به کیفیت یک کنترل کمک می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید