خرید دستگاه سی ان سی چوب CNC [نصب و گارانتی پس از فروش]

شاسی دستگاه سی ان سی سنگ باید توان تحمل وزن قطعات سنگ را داشته باشد.همچنین برای تحمل تنش بالاتری نسبت به دستگاههای روتر معمولی طراحی شده باشد.همچنین در طراحی شاسی باید مسیرهایی برای خروج آب در نظر گرفته شود.طراحی باید بصورتی باشد که تا حد امکان از ریلها و قطعات اصلی در برابر نفوذ و پاشش آب حفاظت کند.استفاده از کاورهای ضد آب برای جفاظت ریلها یک روش معمول است.اما متاسفانه طول عمر این کاورها زیاد نیست.لذا بهتر است در طراحی شاسی روشهای در نظر گرفته شود تا کمترین امکان تماس آب با ریلها و قطعات وجود داشته باشد. زمانی که تعداد محورهای دستگاه cnc سنگ تغییر میکند، دستگاه مورد نظر آزادی حرکتی بیشتری دارد. تعداد محورهای دستگاه cnc تعیین کننده آزادی دستگاه در ایجاد حرکت در محورهای مختلف است.مثلا دستگاه سی ان سی سه محوره قادر به حرکت در سه محور x ، y و z است در حالی که دستگاه چهار و پنج محوره هر کدام به ترتیب یک و دو محور چرخشی هم دارند. همانگونه که امروزه اغلب با طرز کار دستگاه پرینتر سه بعدی آشنایی داریم شاید یکی از شبیه ترین دستگاه ها به این وسیله سی ان سی باشد که با استفاده از یک سیستم مرکزی عملکرد دستگاه را کنترل میکند با این تفاوت که سی ان سی میتواند برش و یا طرح دلخواه را بر ماده ی مورد نظر پیاده کند .

در حقیقت بخش هوشمند این دستگاهها یکسان بوده و تنها ابزار برشی آنها متفاوت است. در واقع، تمام مراحل انجام کار و ابعاد نهایی قطعات از طریق کامپیوتر به دستگاه ارسال می گردد. دستگاه، فایل را خط به خط می خواند و هر خطی را از طرح های بسیار ساده گرفته تا بسیار پیچیده اجرا می کند. به طور کلی ، ماشین های cnc عملیات ماشینکاری قبل از تولید را می توانند شبیه سازی کنند تا خطاها و ایرادات نرم افزاری ، مختصاتی و خطا های انسانی را مدیریت نمایند. سی ان سی سنگ اجازه داد تا کارهای هنری خاص بتوانند با تعداد زیاد و بصورت یکنواخت تولید گردند.این ابزار جدید به مهندسین معمار اجازه داد تا طرحهای رومی یا ایران باستان را بوفور استفاده نمایند و زیبایی و لوکس بودن این نماها باعث اقبال سازندگان ساختمان به آنها گردید.این امر به گسترش روز افزون این بازار و فروش بالای این دستگاهها کمک نمود. در برخی موارد، مشخصات فنی در نظر گرفته نمیشوند و مواردی مانند شرایط فروش دستگاه cnc سنگ همچنین خدمات ارائه شده توسط فروشندهها اهمیت دارد. در این صورت، بهتر است خودتان دست به کار شوید.

زمانی که یک شرکت تصمیم میگیرد که دستگاههای خود را در قالب فروش اقساطی عرضه کند، مطمئناً قیمت دستگاههای این شرکت نسبت به حالت معمول بالاتر خواهد بود. این شرکتها معمولاً به دو شکل فعالیت میکنند که برخی از آنها در کارگاههای کوچک و از یک دستگاه سی ان سی خانگی بهره میبرند و برخی دیگر به سراغ دستگاههای بزرگتر رفته و در قالب صنعتی کار میکنند. حال اگر مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیریم، گزینههای بیشتری برای تغییر قیمت دستگاه و شرایط استفاده از آن مطرح میشود. در زمینه مشاغل دکوراسیون داخلی و دکوراسیون های خارجی نیز از مصارف بالایی برخوردار است . این دستگاه با دارا بودن موارد اجرایی خاص می تواند پیرو دستور اجرای کاربرد آن در راستای سیستم های اجرای با سیستم مته پیشرو و کاملا حرفه ای عمل کند. این دستگاه برای مصارف متفاوتی استفاده میشود که شامل مواردی همچون برش و هاشور بر روی انواع چوب و همچنین انواع فلزات می باشد. از دیگر مصارف این دستگاه میتوان به برش برای سنگ و همچنین برش بر روی انواع پیکرهای مجسمه ای اشاره کرد .

منبت کاری و حکاکی بر روی سنگ، برش قطعه سنگهای بزرگ و کوچک، مجسمه سازی و تولید سنگ نوشتهها از جمله کاربردهای دستگاه سی ان سی سنگ است که میتوانند نقش تزئینی و کاربردی داشته باشند. علت این که دستگاه های واتر جت می توانند برش بزنند، در این است که آب خروجی در یک نازل بسیار باریک ساخته شده از سنگ قیمتی با فشار بسیار بالایی هدایت می گردد تا به صورت مستقیمی خارج شود. اسپیندل به عنوان یک رابط بین محورها و موتور دستگاه عمل میکند و به نوعی سرعت حرکت آن، نوان یکی از نشانههای بازدهی و کارایی دستگاه شناخته میشود. به همین دلیل ممکن است برخی از مشتریان در جریان خرید دستگاه سی ان سی دچار سردرگمی شده و به نوعی در جریانهای تبلیغاتی گمراه شوند. زمانیکه بدانید این نرم افزار به صورت مستقیم در سرعت عملکرد دستگاه و کیفیت تولید محصولات و نحوه چرخش محورها و حرکت ابزارهای برشی تاثیر مستقیم دارد به اهمیت بالای آموزش آن پی خواهید برد اما چه نکات دیگری در آموزش cnc حائز اهمیت است؟

دیدگاهتان را بنویسید