تولید شال و روسری -هر آنچه که باید از تولید شال و روسری بدانید-روچی

همچنین شما می توانید شال و روسری های نخی را با مانتوهای کرپ ست کنید که بسیار باهم ست می شوند و با ست کردن این دو نوع پارچه، یک استایل بسیار شیک می سازید. اینکه پوست شما، سرد است یا گرم یا خنثی، در انتخاب رنگ شال و روسری مناسب بسیار تأثیرگذار است. صورتی لطیف، یکی دیگر از رنگهای مناسب برای پوستهای سرد است. به همین جهت سعی کنید در روزهای عادی پارچههای سبک و لطیفی که خودتان با آن احساس راحتی میکنید برای شال و روسری انتخاب کنید و آن را به گونهای آزاد به سر کرده و از پیچاندن و یا گرهزدنهای مجلسی بپرهیزید. در اینترنت به دنبال مدلهای گرهزدن شال و روسری بگردید، کارهای هنرمندانه و زیبای زیادی هستند که میتوان با انجام دادن آنها سادگی و عادی بودن ظاهر یک شال یا روسری را از آن گرفت. لذا از مدلهایی که به صورتی هنرمندانه طراحی شده و یا میتوان آنها را با گرههایی زیبا آرایش کرد استفاده کنید. وجه اشتراک برند های ترکی، استفاده از طرح های شلوغ و پررنگ و استفاده از متریال silk در تولید شال و روسری است. شال و روسری های مجلسی به علت اینکه از پارچه های خاص تری با طرح های خاص تر دوخته و طراحی شده اند بدون شک گرانتر از شال و روسری های ساده ای می باشند که شما برای دم دست خود انتخاب و خریداری می کنید.

داشتن شال و روسری بسیار شیک و خاص برای اینکه در جمع ها بدرخشید از ایده آل های هر خانمی می باشد. برخی از انواع این شال ها تقریباً حدود یک چارک هستند و برای استفاده با کت و شلوار یا مانتوهای مجلسی بسیار مناسب هستند. از این رو شال و روسری نخی سبک بوده و نباید با پالتوها یا مانتوهای سنگین وزن و توپُر که ظاهری گرم و زمستانی دارند مورد استفاده قرار گیرد؛ تضاد بصری ایجاد شده در این نوع ست کردن لباس، اندکی زیاد و نامطلوب است. حریر را نیز مانند شال و روسری نخی نباید با پالتو یا بارانی و یا سایر البسه سنگین و گرم استفاده کرد؛ تضاد بسیار ناخوشایندی از نظر ظاهری و همچنین عملکردی در پی دارد. امروزه از متدهای مختلفی برای چاپ طرح روی شال و روسری انجام می شود که البته این متد بستگی به رنگ، جنس و بافت شال و روسری مورد نظر دارد. خرید دستمال گردن های جدید مدلینا با طرح های منحصربفرد می تواند به راحتی به شیک تر شدن پوشش شما کمک کند . برخی از طرح های شال هستند که به راحتی با استایل و بقیه لباس های شما هماهنگ میشوند. استایل کژوال به این معنی است که فرد در آن استایل احساس راحتی داشته باشد.

بدیهی است استفاده از آنها در مجالس و محافل رسمی، امری پسندیده و مناسب خواهد بود. چرا که شال و روسری ما در فضای غیر رسمی، به صورت سرکش و آزادانه به هر طرف که مایل است ایستاده و از قانون خاصی تبعیت نمیکند. ولی از آنجایی که ظاهری فوقالعاده تاثیرگذار و شیک در مجالس و موقعیتهای رسمی دارد، به احتمال زیاد هر خانمی حداقل یکی از آنها را در بین شال و روسریهای خود خواهد پذیرفت. به همین جهت شال و روسری نیز میبایست ظاهری مرتب، شیک و آراسته داشته باشد. پارچه حریر ظاهری آراسته در شخص ایجاد کرده و فوقالعاده آسیب پذیر است؛ به همین جهت در مجالس و مهمانیها استفاده شده و البته به خاطر سبک بودنش مناسب پاییز و زمستان نیست. در موقعیتهای رسمی و مهمانیها اغلب تمام آنچه که به ظاهر و باطن اشخاص مربوط است تحت کنترل بوده و آراسته است. مثلاً رنگهای سبز و آجری روشن و یا حتی روسریهایی با پارچه براق در تناژ رنگی سورمه ای یا زرشکی. اگر پوست گندمی با تناژ سرد دارید، کرم پاستلی، سورمه ای، سبز چمنی و سفید را امتحان کنید.

برای مثال، به جای خاکستری از رنگ موشی و به جای سورمه ای از آبی کاربنی استفاده کنید که درخشندگی بیشتری دارند. اگر پوست شما سفید و روشن است، از رنگهای نیره و قوی مثل قرمز، آبی و سبز استفاده کنید. اگر رگهای روی مچ دستتان سبز بود، رنگ پوست شما گرم است و اگر رگها آبی یا بنفش هستند، شما دارای رنگ پوست سرد هستید. این افراد میتوانند بسته به سلیقه خود رنگ شال و روسری خود را از میان تمام طیفهای رنگی از سرد تا گرم انتخاب کنند. خیلی ساده است، این قضیه بر میگردد به انتخاب رنگ شال و روسری شما که تناسب و عدم تناسب آن با رنگ پوست صورت، چهره متفاوتی از شما نشان میدهد. از شال و روسریهایی با رنگهای خیلی روشن و متمایل به سفید استفاده نکنید چون حتماً اطرافیانتان به شما خواهند گفت که مثل ماست شدهاید! اگر پوست متوسط و گندمی دارید، یعنی پوستی که نه خیلی روشن است و نه خیلی تیره، انتخاب وسیعی از رنگها را پیش رو دارید. نکته آخر درباره شال و روسری ساتن آنکه، از این جنس پارچه تقریبا در تمام فصول سال استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید