تاریخچه سی ان سی – کانون آکهی صنعت پایدار

انتخاب نوع میز به سفارش مشتری میباشد که هر کدام از این دو میز میتواند به دو صورت دارای پمپ وکیوم و بدون پمپ وکیوم ساخته شود. در این حالت نیرویی برابر بیست تن بر اینچ مربع وارد میشود، که این مقدار نیروی زیاد باعث کشش و تغییر فرم فلز و میز ایجاد حرارت میشود و حرکت براده در طول سطح برش سبب اصطکاک شده و این مقدار اصطکاک در لبه برش رنده تولید حرارت میکند، که این خود یک عامل مهم در هنگام براده برداری است. یک دستگاه CNC تخت میتواند از یک اسپیندل آب خنک که عمر خیلی بیشتری نسبت به نمونه هوا خنک دارند بهره ببرد و یا میتواند از سیستم تعویض خودکار ابزار بهره ببرد که سرعت عملکرد دستگاه را چندین برابر میکند. نسل اول این دستگاه ها دستگاه های nc است که فاقد کامپیوتر بودند و طبق منطق خاص که از طریق نوار یا کارتهای پانچ شده عملیات را انجام میدادند. دسته بندی دیگر این دستگاه ها بر اساس نوع متریال انجام می پذیرد.به عنوان مثال فعالیت کاری شما در زمینه سنگ بوده و تمامی سفارش های شما متریال سنگ می باشد بر این اساس شما یک دستگاه سی ان سی سنگ تراش در ابعاد مورد نیاز کار خود خریداری میکنید.

مطمئنا آموزشی که به افراد داده میشود در اصل براساس کنترلر این دستگاه ها می باشد.کنترلر های مختلفی برای دستگاه های برش CNC موجود میباشد مانند فانوک – هایدن هاین، زیمنس – C39 – 2P22 -C15 – فاگور و میتسوبیشی و… دستگاه CNC انواع مختلفی دارد. فیلم مشاهده شده مربوط به یکی از انواع دستگاه سی ان سی سنگ ساخت کارن میباشد که به درخواست مشتری محور دیسک به دستگاه اضافه شده تا این ماشین قابلیت خشن تراشی و تراش پروفیل را داشته باشد.در زیر شما میتوانید عکس نمونه کار های دستگاه cnc سنگ را مشاهده نمایید. در این روش همه ی ابزار ها بر روی اسپیندل متصل می باشند و هر بار نیاز به استفاده از هرکدام از ابزار ها که باشد محور روتاری اسپیندل چرخیده و ابزار مد نظر بر روی قطعه کار قرار میگیرد. اما بخش کنترلگر، بخش اصلی یک دستگاه CNC می باشد در صنعت این بخش با نام کنترلر CONTROLLER خوانده می شود یک دستگاه CNC از هر نوع (تراش،فرز ،سنگ،ابزار تیز کن،تزریق ،پرس ،و…) بیشتر با نوع کنترلر آن شناخته شده است. سرعت دستگاه نیز یکی از نکات خیلی مهم در انتخاب یک CNC نقش اساسی دارد که سرعت دستگاه وابسته به توان موتورهای استپر و سروو دارد.

در اين روش از كامپيوتر براي كنترل دستگاه ها جهت انجام عمليات هاي مختلف نظير برش ، تراش ، حك و … در این روش ابزار ها روی یک خط ،آخر میز cnc قرار گرفته اند و برای تعویض ابزار اسپیندل به آن مکان رفته و ابزار جدید را با ابزار قدیمی تعویض مینماید. دستگاه های cnc چوب تولید شده توسط کارن سی ان سی خود در دو کاربرد و مدل ساخته میشوند. ماشین آلات در CNC از طریق کنترل عددی راه اندازی میشوند که در آن یک برنامه نرم افزاری برای کنترل دستگاه طراحی شده است. اسپیندل موتورها به دلیل تولید حرکت چرخشی با دور بالا به سرعت گرم میشوند. این دستگاه شامل یک مینی کامپیوتر یا میکرو کامپیوتر میباشد که در اصل به عنوان واحد کنترل دستگاه عمل کرده و تا حد امکان مدارهای سختافزار اضافی در واحد کنترل حذف گردیده است. پس از آن انستیتو MIT در سال ۱۹۵۲ سری پیشرفته و کاملتری به نام NC1 را ساخت که توانایی کنترل در راستای سه محور را داشت. البته امروزه دستگاههای 4-6 محور نیز برای این کار ساخت شده، و مورد استفاده قرار میگیرند. انجام داد. از کاربردهای ماشین سی ان سی لیزری غیر فلزات مي توان به ساخت ساعت دیواری، جعبه، قاب عکس، سری وسایل اداری رومیزی، پازل هاي (سرگرمی) کوچک و بزرگ، ساخت ماکت، حکاکي خودکار تبليغاتي، لوح تقدير، ساخت تابلوهاي راهنما، حکاکي بر روي پارچه، کيف و کفش، چرم و …

کيف و کفش، چرم و … نمونه دیگر این دستگاه را در ابتدای این صفحه مشاهده نمودید که در ابعاد بزرگ تر و به صورت 8 کله ساخته شده است. سپس ، برنامه های ماشین های CNC از طریق صفحه کلیدهای کوچک به رایانه ها منتقل می شوند. همچنین واحد نرم افزار تنها رابط بین انسان و ماشین می باشد و ما می توانیم فرمان ها را از این طریق به ماشین بفهمانیم و اطلاعات و وضعیت ماشین را مشاهده نموده و اقدامات لازم را انجام دهیم. اگر یک شرکت کوچک و یا متوسط هستید ، ممکن است فضای لازم برای دستگاه CNC در دسترس نباشد. این مدل قدیمی تر دستگاه های ما میباشد که در آن میز کار ثابت بوده و هد دستگاه که اسپیندل ها بر روی آن قرار دارند حرکت میکند. یکی از این دسته بندی ها بر اساس ابعاد دستگاه میباشد.برای خرید دستگاه شما باید به این موضوع دقت نمایید که تا چه ابعاد کاری را میخواهید حکاکی کنید یا بتراشد.اگر ابعاد قطعه کار شما کوچک می باشد شما میتوانید با خرید یک سی ان سی کوچک فعالیت خود را انجام دهید و نیاز به هزینه ی اضافه برای خرید یک دستگاه بزرگ ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید