تاریخچه سی ان سی – کانون آکهی صنعت پایدار

یک مشاور صادق انتخاب کنید و با استفاده از وی تمام تلاش خود را برای انتخاب درست به کار ببندید. حتی بی سوادترین افراد هم بعد از مدتی توانایی کار با دستگاه سی ان سی را به دست می آورند و به مرور زمان منبع درآمد پایداری برای خود ایجاد میکنند. البته به عنوان یک کارگاه می توانید از آن در کنار فعالیتهای دیگر استفاده کنید تا برای شما توجیه اقتصادی داشته باشد.اما اگر سرمایه کافی برای خرید دستگاه cnc بزرگ داشته باشید میتوانید از این دستگاه به شکل مناسب درآمد کسب کنید و یک کارگاه بزرگ راه اندازی کنید. فعالیت در حوزه سنگ برای شهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل راه اندازی کارگاه cnc سنگ در این شهر ها مقرون به صرفه نیست. در مورد CNC این چالش را هم اضافه کنید که دیگر با دستانتان کار نمی کنید. دستگاه CNC نمی تواند با قطعات ناصاف کار کند. این موضوع هم نیاز به مشورت و تحلیل بازار دارد که متاسفانه در بسیاری از مواقع انجام نمی شود و یا به درستی صورت نمی گیرد. به همین دلیل توانایی آنها در کار با دستگاه های پیشرفته بسیار محدود است و احتمالاً نمی توانند بازدهی مناسبی در شروع کار از آن دریافت کنند.

در دستگاه فرز قطعه کار ثابت باقی میماند و ابزار برشی در جهت های مختلف حرکت کرده تا قطعه کار را به شکل دلخواه درآورد. از طرف دیگر کسانی که به دنبال سرمایهگذاری چند میلیونی هستند، مایلند که درآمد قطعی و ثابت داشته باشند. برای کسانی که جدید در این صنعت هستند ، تنوع ، اندازه و کاربردهای ویژه ماشینهای CNC (کنترل عددی رایانه ای) که در ساخت استفاده می شود ، می توانند با مشکل روبرو شوند – از تراش ، ماشین های فرز و ماشین های چند محور گرفته تا سایر ابزارهای ماشین برای کمک به درک بهتر هر یک از ابزارها و نحوه استفاده از آنها ، ما یک سری جدید را در مورد اصول ماشینهای CNC شروع خواهیم کرد. این زبان برنامه نویسی به شما اجازه می دهد که مختصات حرکتی دستگاه را به شکل های مختلف وارد کنید و دستگاه را به آن صورتی که می خواهید هدایت کنید. بنابراین این دستگاه برای کار روی قطعاتی که نیاز به برش مقطعی ندارند و یا سطح آنها حکاکی شود بهترین انتخاب ممکن است.بنابراین شما می توانید از یک دستگاه تراش cnc برای حکاکی روی مواد مختلف مانند فلز و سنگ استفاده کنید و در کنار آن قطعات ساده تر را برش دهید.

اگر هم بخواهید محصولات تولیدی خود را به شهرهای بزرگ انتقال دهید احتمالاً هزینه حمل و نقل به آن اضافه خواهد شد و این باعث می شود که محصولات شما گرانتر و احتمال فروش آن سختتر شود.پیشنهاد ما با این افراد خرید دستگاه cnc کوچک و رومیزی است که میتواند در یک کارگاه کوچک فعالیت کنند و محصولات خود را در همان منطقه بفروشند. قرار است راه اندازی کارگاه را در چند فاز انجام دهم؟ وظیفه این دستگاه ها این است که می توانند عملیات مختلفی را بر روی مواد فلزی و غیر فلزی به انجام برسانند و آن ها را به شکل های مختلفی طراحی کنند. حتی انتخاب یک دستگاه cnc کوچک در این شهرها مناسب نیست و به همین دلیل توصیه ما این است که در کنار آن فعالیت های دیگری هم داشته باشید.اما در شهرهای بزرگ برای دستگاه cnc سنگ بازار بزرگی وجود دارد و شما حتی میتوانید بازارهای بین المللی را هدف خود قرار دهید. طراحی آماده شده را بر مبنای زبان برنامه نویسی G-Code آماده کرد و در اختیار نرم افزار دستگاه سی ان سی قرار دهید.

بنابراین برای کارگاههای بزرگ استفاده از دستگاه cnc پنج محور انتخاب بهتری است.اگر شما به عنوان صاحب یک کارگاه بزرگ بتوانید با شرکتهای تولیدکننده به توافق برسید این امکان را دارید که بخشی از فعالیت آنها را بر عهده بگیرید و از آن به عنوان منبع اصلی کسب درآمد خود استفاده کنید. دستگاه تراش cnc به شکلی است که قطعه کار روی یک محور سوار شده و به سرعت بالا می چرخد و با استفاده از ابزار برشی سطح آن تراشکاری می شود. زبان استفاده شده برای کدنویسی در دستگاه CNC به طور متناوب با عنوان کد G شناخته می شود و برای کنترل رفتارهای مختلف دستگاه مربوطه مانند سرعت ، سرعت باردهی و هماهنگی و … ضمن اینکه خودتان می توانید خلاقیت به خرج دهید و از دستگاه در حوزههای مختلف استفاده کنید. تقریبا هر موادی را بخواهید میتوانید با ماشین واترجت، برش دهید. دستگاه واترجت برای ساختارهایی به کار برده میشود که به برشهای پیچیده نیاز دارند؛ زیرا گرم نبودن دستگاه مانع از هر نوع تغییری در مواد موردنظر میشود. همچنین شخص مهندس، کارشناس و یا در کل شرکت و کارخانه و واحد فنی و مهندسی میتوانند با انواع نرم افزارهای CAM، قبل از اجرای کار روی سی ان سی (CNC)، با استفاده از نرم افزارهایی چون مسترکم (MasterCAM)، پاورمیل (PowerMill)، سیرف کم (SurfCAM)، اج کم (EdgeCAM) و…

دیدگاهتان را بنویسید