بهترین دستگاه سی ان سی از دید ام دی اف کارها

سی ان سی منبت کاری دارای چهار محور حرکتی هستند و باید از یک کنترلر خیلی خوبی بهره مند باشند. یکی از پرکاربردترین استفاده های سی ان سی استفاده برای کاربرد حجاری و نقش برجسته بخصوص در نمای ساختمان میباشد.حجاری سنگ برای هزاران سال کاری هنری و متکی به هنر استاد کاران بود.بهمین دلیل کاری گران قیمت و زمانبر بود.از دیرباز نمای حجاری با سنگ نشان ثروت و تجمل بود.کاری مخصوص شاهان و اشراف زادگان.هنر حجاری سنگ در زمان هخامنشیان و با آوردن اساتید حجاری از مصر جهت ساخت تخت جمشید وارد ایران شد.اما ایرانیان مانند هر چیز دیگری این هنر را بومی سازی نمودند و ارتقا دادند. برای خرید دستگاه سی ان سی باید صبوری به خرج داد. برای کسب مشاوره نیز میتوانید با شماره تماس های وارناسا در ارتباط باشید. معمولا از گلوهایی er32 er40 استفاده میگردد.به این دلیل که استفاده از تیغ فرزهای با قطر و طول بالا در کار سنگ معمول است.مثلا ابزار سرتخت بت قطر 20 میلیمتر وطول 180 میلیمتر را در نظر داشته باشید.ان ابزار بدلیل طول بالا فشار زیادی به بلبرینگهای اسپیندل وارد میکند.لذا استفاده از اسپیندل قویتر ضروریست.همچنین بدلیل اینکه دستگاه و تیغ بصورت دایم با آب در تماس هستند آببندی اسپیندل نیز مهم است.بهمین دلیل معمولا از اسپیندهای آبخنک استفاده میگردد.

این شرکت ها با تمام توان بازاریابی خود، قصد دارند تا با استفاده از عطش موجود در بازار که ناشی از گستردگی بازار کار با این دستگاه است، دستگاه های بیشتری را به مردم بفروشند. همین موضوع باعث میشود که تأمین قطعات آنها کار مشکل و هزینه بر باشد. کار با این دستگاه های CNC و یاد گرفتن نحوهی کارکرد آن آسان است و میشود با دیدن آموزشهای لازم و با کسب کمی تجربه به توانایی لازم برای کردن با آن دست یافت. در واقع این شرایط فرد را به خرید بیش از نیاز خود ترغیب می کند و یا بواسطه تفاوت چشمگیر قیمت مشتری را مجاب به خرید کردن بدون در نظر گرفتن مسائل جانبی میکند . همچنین این دستگاهها به دلیل داشتن قطعات پیچیده از قیمت بالایی برخوردارند. دستگاه CNC از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که به کمک قطعات حرکتی با هم در ارتباط هستند و ابزار برشی را در جهتهای مختلف حرکت میدهد.

در ماشینکاریcnc حرکت در محور های X و Y انجام می شود. وظیفه این دستگاه ها این است که می توانند عملیات مختلفی را بر روی مواد فلزی و غیر فلزی به انجام برسانند و آن ها را به شکل های مختلفی طراحی کنند. این عبارت به معنای کنترل رقمی رایانه ای است که مفهوم آن راهبری و کنترل ماشین آلات صنعتی با استفاده از رایانه (کامپیوتر) است. بررسی نکات زیادی لازم است تا یک خرید خوب متناسب با نیاز کارگاهتان داشته باشید. شما باید حداقل مهارت لازم برای طراحی دو بعدی و سه بعدی با این نرم افزارها را داشته باشید. نقطه A بر روی بلوک ، مختصات 18-8-23 ( بر اساس نمودار ) را دارد و ابزار برشی بر روی این سه محور حرکت و تراشه را از بلوک خارج می نماید. همان طور که دستگاه سی ان سی خانگی برای هر صنعتی استفاده نمی شود و کاربرد محدودی دارد، این دستگاه نیز برای هرکسی ساخته نشده و کاربرد آن بسیار محدود است. برد کنترل،مرکز مجاسبات دستگاه سی ان سی است. انتخاب و تصمیم درست در هنگام خرید دستگاه سی ان سی از خود نفس خرید مهمتر است. این آموزش بستگی به گیرایی و استعداد اپراتور دارد و میتواند در چند جلسه انجام گیرد.لازم است اپراتور روش کار با دستگاه سی ان سی را بداند و این آموزش صرفا آموزش نکات منحصربفرد دستگاه تازه خریداری شده است.

از این روش می توان برای بریدن قطعات به جای گیوتین استفاده کرد. ماشینکاری cnc ، امروزه به صورت یک روش کاملا خودکار تبدیل شده است. به طور کلی ، ماشین های cnc عملیات ماشینکاری قبل از تولید را می توانند شبیه سازی کنند تا خطاها و ایرادات نرم افزاری ، مختصاتی و خطا های انسانی را مدیریت نمایند. بر این مبنا کامپیوتر نحوه ی شکل دهی به قطعه را مدیریت میکند. شکل قطعه به کامپیوتر ارسال میشود. اپراتور تنها در شروع و پایان عملیات برش وارد عمل میشود. انتخاب نوع واردات و همچنین بهره برداری از نوع دستگاه در قیمتگذاری آن بسیار تاثیر گذار است این دستگاهها به نسبت دارا بودن خدمات حرفه ای از جمله سرویس و همچنین برآیند مشتری مداری در موارد خرابی نرم افزاری و دیگر موارد مبتنی بر بحث تعمیر و اپراتور جزء مراحل پشتیبانی محسوب می شود. وقتی لیزر مشکلی را تشخیص می دهد، کامپیوتر به طور خودکار تلفن همراه اپراتور را شماره گیری کرده و او را از وضعیت مطلع می کند. شما با داشتن این دستگاه میتوانید بسیاری از سفارشات مختلف را که تا به امروز به واسطه نداشتن دستگاه انجام نمیتوانیتسید را انجام دهید . دقت بالای برش این دستگاهها باعث کاهش دور ریز متریال یا اصطلاحا کاهش پِرتی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید