بخش های مختلف دستگاه تراش CNC چیست؟

در دستگاه cnc تراش عمودی که به کاروسل نیز شهرت دارد، اسپیندل به صورت عمودی قرار گرفته و میزی گرد و بزرگ وظیفه نگهداری قطعه کار را بر عهده دارد. سلامت سیستم انتقال قدرت و گیر کس را در حین تغییر سرعت مورد بررسی قرار دهید. در نمونه پنج محوره، یک تارت (ابزار گیر) دیگر به دستگاه سی ان سی تراش اضافه میشود و قابلیت ماشینکاری دو ابزار به صورت همزمان بر روی قطعه را فراهم میکند. که دارای تعداد تارت بالاتر از دو بوده و به صورت همزمان بر روی قطعه کار میکنند و قابلیت فرزکاری را نیز دارا می باشند. ماشین های کنترل عددی NC را به عنوان والد دستگاه های cnc میدانند ، در واقع دستگاه سی انسی با بهره گیری از تجربه های ماشین کنترل عددی به عنوان پدر و با اضافه شدن به کارگیری قابلیت های کامپیوتر به موفقیت چشمگیری در صنایع مختلف دست یافته است.

البته همانطور که از نام آنها نیز پیدا است، دارای سرعت حرکت بالاتر محورها در مقایسه با نمونه بستر تخت میباشند. همانطور که بیان شد، پارامترهای بسیاری در قیمت دستگاه تراش سی ان سی دست دوم یا نو، دخیل بوده که بایستی به تمامی آنها توجه نمود. در مورد مشخصات فنی، مواردی مانند اندازه دستگاه و قابلیتهای آن، وضعیت ابزارهای مختلف و تأثیر آنها بر کارایی دستگاه و همچنین نحوه استفاده از ابزارها مهم است. 2- در زمان خرید دستگاه تراش CNC دست دوم باید به چه مواردی دقت کرد؟ در نتیجه سرعت ماشینکاری در دستگاه تراش اسپید سی ان سی بیشتر از مدلهای با بستر تخت است. البته از دستگاههای cnc برای حکاکی بر روی سنگهای تزئینی نیز استفاده میشود. از دستگاه لیزر فلزات برای اموری مانند حکاکی، برش، تراش، جوش و … این یکی از دو روش استاندارد برای تولید نمونه های اولیه از یک فایل نرم افزار دیجیتال است (فناوری چاپ سه بعدی مانند SLA ، SLS / SLM و FDM که روش دیگر است) . اپراتور دستگاه، دستورات را به زبان G-Code مینویسد و کامپیوتر دستگاه، این کدها را به زبانی قابل فهم برای دستگاه cnc تبدیل میکند و آنها را یکی پس از دیگری اجرا میکند و به این ترتیب عملیات لازم روی سطوح مورد نظر انجام میشود.

به همین دلیل به هنگام خرید دستگاه سی ان سی در مورد نحوه به روز رسانی نرم افزار مطمئن شوید شیوههای دریافت آن را از فروشنده بخواهید. از نرم افزارهای CAD برای طراحی یک سازه استفاده میشود در حالی که از نرم افزارهای CAM برای تولید یک سازه از روی یک طرح استفاده میشود. همچنین شخص مهندس، کارشناس و یا در کل شرکت و کارخانه و واحد فنی و مهندسی میتوانند با انواع نرم افزارهای CAM، قبل از اجرای کار روی سی ان سی (CNC)، با استفاده از نرم افزارهایی چون مسترکم (MasterCAM)، پاورمیل (PowerMill)، سیرف کم (SurfCAM)، اج کم (EdgeCAM) و… اولین دستگاه های CNC در دهه های 1940 و 1950 ساخته شده و متکی به یک فناوری ذخیره سازی داده های ارتباطی از راه دور بود که به آن “نوار پانچ شده” یا “نوار کاغذ سوراخ دار” گفته میشد. در بعضی موارد ، آب با شن و ماسه یا ماده ساینده قوی دیگر مخلوط می شود. این نوع محور های کمکی و اصلی در تمامی ماشین ها می توانند بر اساس نیاز استفاده شوند.

ماشین های تراش وسیع ترین و پرکاربردترین ماشین ابزار در سطح جهانی است و مطمئنا نوع سی ان سی آن نیز بیشترین کاربرد را دارد. ماشینهای CNC فرز (CNC Milling Machine)، برای عمل ماشین کاری از 3 محور X، Z و Y استفاده میکنند که در حال حاضر نیز این نوع ماشینها در کشورمان عمدتاً بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. فروش حرفه ای دستگاه های جدید بسته نوع خدمات و همچنین برنامه ریزی های تکمیلی در رویه فعالیت بسیار مورد توجه قرار دارد. خود پمپ وکیوم دارای دو مدل روغن در گردش و آب در گردش میباشد که قدرت خلا روغن در گردش بیشتر است بنابراین قطعه کار نسبت به عملکرد آب در گردش محکم تر بر روی میز قرار میگیرد. این نوع دستگاه، پرکاربردترین دستگاه سی ان سی چوب به شمار می رود و در صنعت چوب به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه ی این ماشین آلات و نوع پیشرفته تر آن ها یعنی دستگاه سی ان سی ، کنترل حرکت محور های خطی و دورانی میباشد.نیروی محرکه در این ماشین آلات توسط موتور های حرکتی سروو موتور و یا استپ موتور تامین می شود.همین امر موجب افزایش دقت حرکت خطی تا 0.001 میلیمتر و حرکت دورانی تا چند دهم درجه می شود.سیستم کنترلی ای که این محاسبات حرکتی را در فضای دو بعدی و سه بعدی به صورت دقیق انجام میدهد NC یا CNC میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید